Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. selvin

    selvin Moderator

    PDV na prvom racunu je standardno kod telecoma. Cura govori da su joj trazili odmah, sto nema smisla jer koliko znam nemaju oni blagajnu na salteru, kako ce platiti odmah, mora preko nekog racuna.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Uzimao do sad 3 telefona kod njih, PDV se plati uz prvi racun. Ako nije neka nova salterusa radila.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kaže da su joj rekli da za Iphone x mora tako, bilo joj cudno pa me pitala i eto reko da vidim kakva je situacija. Otići će ponovo i provjeriti. U mom gradu samo jedan normalna lik tu radi, ostale bolje i ne spominjati.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    U sarajevu na malti, nitko nije normalan, od portira do direktora.
     
  5. FearLess

    FearLess Aktivista

    Ja u mtelu bas jucer platio 20% vrijednosti telefona njima na ruke, 92KM, na prvom racunu ce mi doci samo mobilna tarifa bez otplate za mobitel, dok mi na drugom racunu stize prva rata za otplatu. Da nisu taj sistem uveli i u BH telecomu?
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja znam da je ovaj S8 prvi i zadnji mob koji sam u telecomu uzeo. Jos sam mislio produziti ugovor i skratiti ga na jednogodisnje obvezivanje. Ali prvo uposlenici se moraju prestati ponasati kao neandretalci.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: May 30, 2018
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    vidjeti ces ti seno sta su neandertalci kada se budes ganjao za kakvu dokumentacju,papirologiju i ostalo,pa kada odes u bastion (opstinu recimo) a ono sve neandertalac do neandertalca a svaki te posalje tamo na salter da platis neku taksu...i tako potrosis 50 KM a i dalje nemas pojma ni sta ti treba ni na sta si potrosio 50 KM a ne znaju ni oni :D
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Opstina je prica za sebe kod nas.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Vidim, moram ECT da radim. Sarajevo nema, ima Tuzla. Urgentno je jer je zivot u opasnosti. Jagomir, ljudi su stvarno ljubazni, ali ovce na kosevu su galvne.
    Vjerovatno ce se na kraju zavrsiti da cu morati platiti ECT u Tuzli, u bolnici koja je drzavna, na koju kao osiguranik imam pravo. Mom ocu 30 godina se odbija za to zdrastvo. Ja ni feninga nisam dobio za moj lijecenje u Turskoj. Preko 50k eura je otislo. Propastnod drzave na kub.
    Izvini enise na na off topic, nakupilo mi se.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da li je iko probao iOS 12 betu 1?
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ko ce probati, ova je za developere, nije jos pustena open beta.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Evo ja ga instaliram...

    btw. ne moraš platiti, živimo u 2k18..

    edit: javim utiske kroz par sati korištenja.

    [​IMG]
     
    Last edited: Jun 5, 2018
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sta kazes, zivimo u 2k18...
     
    EL NINO CFC and Reventon like this.
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dobro je pa nismo u indi-i...
     
    EL NINO CFC and Reventon like this.
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Duhoviti kao uvijek.

    iOS12 mi se čini sad za sad skroz bezveze, jedino notifikacije što su popravili i to je to.

    Vidjet cu kako drži baterija i da li su se preformanse popravile barem malo.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Performanse, shortcuts, novi DND i notifikacije su jedine stvari vrijedne spomena.

    Ocekivao sam vise. Makar da su napravili dark theme (sve vise iOS uredjaja ce imat AMOLED) i neki bolji nacin da se iskoristi notch. Al nista.
     
  17. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ali zato ima detekciju jezika i mozes napraviti svoj emoji :D
    Mozda se pokaze dobar za iphone 6/6s po onim najavama strasnog ubrzanja otvaranja kamere, tastature i aplikacija.

    Sent from my MI 5s using Tapatalk
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Instalirao sam ga ja na iPhone 6, telefon se skoro identično ponaša.

    Možda neko blago poboljšanje ali, ništa primjetno.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Rano je za utjecaj na performanse jer beta verzije u pravilu imaju uključenu telemetriju na svemu zbog testiranja..

    Pored toga, final vjerovatno neće prije nove iPhone generacije, što je negdje kraj oktobra..
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    iOS 12 ima bug sa baterijom, freezao je 95% preko 10 sati sigurno. Onda je dropao na nekih 55%. (100% je health bat, na iOS11 nikad mi se to nije desilo)

    Drugi belaj jeste što ponekad ne izbacuje indikator da se telefon puni, iako ga uredno puni.

    Mislim šta očekivati, sistem je tek izašao i imaju bruku vremena da ga ispleglaju i odrade nadam se kako treba.

    Doduše evo, baterija je držala neka 22 sata. Usage oko 5 sati, ostalo stand by.
     
    Esh likes this.