Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    Naravno da iOS nije savršen ali je i dalje bolja platforma za krajnjeg korisnika od Androida.
     
    Aldiin likes this.
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Naravno, ukoliko ti se zivot vrti oko iPhone-a, Mac-a, iPada i drugih apple proizvoda, jer integracija je besprijekorna.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Ja radim sa androidima svaki dan, i znam zbog čega ljudi dolaze najviše a te stvari ne postoje na iOS platformi.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    U kom smislu je bolji ios od androida za krajnjeg korisnika.

    Jer kad uzmeš prosječnog korisnika kojih je najviše takvih, kojima se svodi dan na svega par aplikacija, a to sj tipa ove face, Messenger, whatsapp, viber, youtube, email. Web browsing, camera, muzika.

    Šta to toliko izdvaja ios od androida?

    Nemojte samo opet o brzini i animacija na


    Nedavno isto kupim Mac mini, čitam na internetu ljudi kažu mnogo više im odgovara Mac OS naspram windowsa, neki se preporodio.

    Kad sam dobio Mac mini, Mac OS ništa posebno, na kraju se sve svede na korištenje programa, i to par nekih kojih nemam na windowsu i to je to. Nista specijalno.


    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa razdvaja ih cijena :D
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma jedino sto vidim da ljudi navode kao realna prednost je iMessage i mozda glatko skrolanje (sto NIJE lag, jer on je nepostojeci na 'vecini' mid range i high end androida)
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Hoce li ko gledati livestream veceras :D? U 7 je po nasem vremenu.

    Da i ja dodam sa imam iPhone 7 vec trecu godinu i osim baterije mobitel je savrseno upotrebljiv. Vjerovatno naredne godine to zamijenim, ali telefon radi kao i prvog dana sto se brzine tice. Slicno je i sa SE, koji sam uzeo mami i ima iOS 12, najvjerovatnije ide na 13, i mobitel je savrseno upotrebljiv jos sigurno nekoliko godina. Tu je i stari 4S, koji je poprilicno ogranicen radi starijeg iOSa ali za svoje godine dobro radi. Tako da postoje neke objektivne prednosti u odnosu na trajanje kad se uporedi sa nekim drugim proizvodjacima i platformama.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da li je neko nasao kakav nacin za skidanje pjesama s YouTube? Skinuo sam ovaj neki file manager koji bi trebao ponuditi opciju save to, ali izgleda da to vise ne radi.

    Edit: moguce je preko aplikacije Youtube++. Share video->download i nakon sto se skine save to camera roll. Takodjer imaju app koji konvertuju u mp3. Sto je super jer ne treba pc.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Jun 3, 2019
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma sama činjenica da sve aplikacije idi na home screen I da se moraš non stop zaebavat sa folderima je dovoljna da to zaobiđem. Najgore što to Kinezi kopiraju pa prave android skinove na taj fazon.
     
  10. Neso

    Neso Komšija

    Evo gledm Apple live stream. Prezentacija novih Mac Pro racunara, pa su predstavili i novi monitor. 6K, HDR, PRO XDR $4999 i Nano Textured $5999, ali stand i Vesa mount za monitor se posebno prodaju :D

    "If you buy the monitor, be prepared to spend extra to mount it. The stand will go for $999 and, if you have your own third-party stand, you'll still need to plunk down $199 for the VESA adapter."
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Muzi muzi :)
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Stand 999$. Jel pravi kafu ujutro haha..
     
  13. Neso

    Neso Komšija

    Jesi sminker ili nisi? Ha ja cuj :)
     
    aNaToMiC ! likes this.
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Fazon je sto ih ljudi bas zbog toga gotive, vole da ih deru, sado mazo :D
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma nije samo to. Kod mene zena nosa 7. Znaci nikad nije zatrzao phone. Jebajiga imaju savrsen ios to je to

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  16. Neso

    Neso Komšija

    Eto vidis, ako je zena zadovoljna, znaci iOS je one to go.
     
    Eldorado and bhd like this.
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Naravno

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    Stas kolega, moramo im ugoditi... Ako nije fluidno i ne klizi ko po loju, onda ne valja :)
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ako je base mac pro 5999$ koliko je onda sa max specs sa 1.5TB RAM memorije, 28core Xenon cpu i dual vega gpu?

    ako sam dobro vidio, pozadi samo usrana 4 porta, dva usb type a, i dva thunderbolt porta koji su na izmjenjivoj i/o karti
     
  20. Neso

    Neso Komšija

    Mislim da ce biti oko $20K. Koliko god da bude, meni i tebi to ne treba da bude sok, jer ja i ti nismo ciljana klijentela :D Prodavati ce se, nema tu diskusije.