Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Nakon svega odlučio sam da kupim Iphone. Mislim da bi mi 3g najbolje legao, e sad me zanima na šta trebam obratit pažnju ako kupovao polovan i koliko bi realna cijena bila za dobro očuvan.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    svaki 3G (ukljucujuci i moj) koji sam vidio je imao napuknutu plastiku nazad, gdje se steka USB pa prema gore . pukotina je jedno 1,5 cm. Tako da nemoj to da te odbije kad budes uzimao polovan. Firmware ti je nebitan, ja sam jucer ga digao preko iTunesa na 3.1.2 (najnoviji) i uredno radi i sa nasim karticama (javi se na PM, procedura je 3 klika :) ). Gledaj da displej nije izgreban puno, moj je ispao zilion puta i ima ogrebotinu malu od 3 mm. Tako ako taj polovan ima par ogrebotina znaci da je ispadao 3xzilion puta :) I provjeri da displej nije nigdje "razliven", tj. kad ga pritisnes da ne ostaju ljubicaste mrlje.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    A cijena. Na marketu su po 600 polovni, ja mislim da je to nerealno. Ima ih i za 500 ali to je već sa ogrebotinama i napuknućima.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Za 2G jeste, za 3GS nije.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Samo zaboravi ti 3g, a on me konkretno zanima.
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Nisam pratio. Po meni je iPhone skup u svakom pogledu. Cijena bas i nije realna. Gledao sam malo i cijene u HR, i to je ta cijena kao na marketu, mada je specifikacijama dosta slican 2G.
    Bolje onda uzmi ovaj od 600 sto nema pukotina. Mozes uvijek pitati prodavaca hoce li sta spustiti cijenu ako placas cashom.
     
  7. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Apple iPhone

    @Vedo
    Za firmware 3.1.2 ti treba iBluetooth 2 koji je jos u pripremi, izlazi u februaru. Ovaj prvi radi stabilno samo do ver 3.0, ali mislim da ti nije u interesu da zbog toga downgrade-ujes. Pogotovo zbog toga sto svaki novi firmware nosi sa sobom blaga poboljsanja na bateriji. Ja sam sa ovim 3.1.2 takodjer ekstra zadovoljan.
    Ako ces change-ati file-ove samo između iPhone-a, onda ti dobro moze posluziti i BlueWaves.

    @Haker
    Ako već nisi uzeo, zaobiđi 3G u širokom luku. Vrlo malo poboljšanja u odnosu na 2G, a baterija definitivno najslabija od sva tri iPhone-a. Uz malo igranja, video i mp3, push notifikacije, locationServices, 3G mreza, GPS itd nece ti trajati ni par sati. Ako ga koristis samo za poruke i tel. onda je druga prica, ali je onda iPhone pogresan uredjaj za to.
    Ja sam naletio prije mjesec dana na iPhone 3GS nov za 800 KM. Momak iz Njemacke ga donese na T-Mobile, još nije skinuta bila ni ona folija naprijed i korišten svega par dana. Brži proc za 200MHz, duplo više RAM-a, a što se tiče brzine vidno ispred prethodnika. Posebno vidljivo u igrama i aplikacijama koje barataju sa puno podataka.
    Koristio sam pune dvije godine 2G i namjenski sam preskocio 3G, jer je preskup u odnosu sto nudi u vidu poboljsanja nad 2G.

    U svakom slucaju sa iPhone-om neces pogrijesiti u izboru sekunde. Vrijedi potrosenog novca, a symbian i sl. software-i su smijesni u odnosu na MacOS. Za ovaj uredjaj u medjuvremenu se razvila vrlo jaka developer zajednica i doslovno svaki dan osvane po 50 novih aplikacija, igara i sl, pa vec postaje cak i nepregledno.

    Sto se ogrebotina tice nemojte se zamarati time, zadnja maska se na svakom mijenja bez problema i povoljno, a display je nevidjeno otporan na grebanje. Ako bas hocete dobro da zastitite Phone, kozna Griffin futrola od 30 KM i rjesis brige.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Hvala dečki na odgovorima. Telefon uzimam radi par igara što su mi se svidjele, muzike, neta i aplikacija tako da mi je Iphone odličan izbor, a i lijepo izgleda. Za 3gs ne bih nikad dao 800km, teško ga je zua te pare i naći jer su uglavnom preko milje, a 3g može sve pokrenut kao i taj ne smeta meni što je sporije. Na poslu bihj koristio sve te aplikacije tako da baterija nije problem, može biti i na pinjaču uvijek. Mislim da ću zaganjat 2g ili 3g pa koji ispadne, nije bitno.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

  10. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Fw 3.1.3

    - Fix for iPhone 3GS battery level reporting
    - Fix for app crashes on launch
    - Fix for app crashes while using Japanese Kana Keyboard

    There’s also a bunch of security fixes:

    - Playing a maliciously crafted mp4 audio file may lead to an unexpected application termination or arbitrary code execution
    - Viewing a maliciously crafted TIFF image may lead to an unexpected application termination or arbitrary code execution
    - A person with physical access to a locked device may be able to access the user’s data
    - Accessing a maliciously crafted FTP server could result in an unexpected application termination, information disclosure, or arbitrary code execution
    - Mail may load remote audio and video content when remote image loading is disabled
     
  11. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Apple iPhone

    Ovo je najslabiji update do sada, ne vidim razlog uopste peglati se sa pgrade-om firmware-a. OK za originale, ali jailbreak-ovani uredjaji, ne isplati se jednostavno.
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Lakse receno u potpunosti se ne isplati preci na 3.1.3
    Ipak ocekujem nesto više inovativno.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Bez pravilnog multitaskinga ne moraju ni izbacivati ovako sitne i beznacajne nadogradnje.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    al brate dobar GTA na iPhonu, stvarno cudo sta su uspjeli izvuci iz "mobitela" :)
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

  16. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Apple iPhone

    Obje igre su izašle prije par dana na Apple Store-u. Isprobao sam i mogu reci da su odlicno port-ovane. Zvuk je dosta solidno odradjen.
    Ima se sta grati do daljnjeg onako kad covjek prilegne :)
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    Ja se jutros bas zaigrah, super odradjen port stvarno! Jos maloprije gledam na youtubeu, N64 emulator za iPhone, Zelda OoT na mobitelu = perverzija (steta samo sto ide u 10-15 fpsa, al sredit ce i to budalasi :D )
     
  18. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Apple iPhone

    Citam neki news od Square-a da ce ici sve do sedmice na iPhone-u. Inace je game-ing bransa buknula na iPhone-u.

    Sto se tice FPS-ova, emuliranje je uvijek trebalo jace performanse od onih na originalnim uredjajima. Treba samo malo bolji emulator sa jacim opcijama podesavanja i moze se to pristojno igrati.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    stize veceras na App store za 10 USD:

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CfvWzaNqs9Y&feature=player_embedded[/youtube]
     
  20. Sale

    Sale Aktivista

    Re: Apple iPhone

    nabavio sam iphone, i na njemu su bile mnoge neke stvari od igrica i programa pa do thema. Mene interesuje, kako da izbacim one ikonice iz jednog foldera, frajer je imao neki program "Categories v2.22" i sa njim je to strpao sve u folder, a ja sam poslije od te muke to cackao i dirao i u Cydiji ga izbrisem... šta sada da činim, i dalje ono otvara onaj program al nema njegove ikonice da cackam po tom programu....