Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Skinem sliku s interneta, završi među ostalim fotografijama koje sam uslikao, skinem sliku kao attachment iz emaila, završi među ostalim fotografijama koje sam uslikao, pošalje neko na Viber/WhatsApp, završi među ostalim fotografijama koje sam uslikao. Kad odem sav taj nered da razvrstam po albumima, ostaje sve 'na gomili' i dalje pod 'Photos'. Kako nije jasno?

    Koja je opcija da se premjesti stavka iz recents (Apple galerija) odn. photos (Google galerija) albuma u neki drugi?
     
    Last edited: Feb 11, 2022
    Vedo likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Staviš u album i obrišeš što ti je višak ostat će ti u albumu, barem na Androidu ostaje na iOS nisam probao.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Turci u Njemackoj to rade, uzas
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bude sve u Photos, ali kad predjes na Albume onda vidis da nisu sve u jednom folderu. Razdvojeno je u Downloads, Screenshots, Camera itd. Naravno, pravis sebi dodatne foldere ovisno sta ti treba. Treba jednom u par mjeseci razvrstati.
    Barem je kod mene tako.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nek on to odnese u mekline da reklamira

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kako je to prednost kad istu stvar ima moj P20 Pro iz 2018.


    Btw.

    Drug koristio iPhone, mislim 11ka model. Odlucio ga dati bratu, uradio factory reset.

    Novi vlasnik, brat mu, postavio faceId otkljucavanje, samo on znaci, a telefon se otkljucava i sa njegovom facom, i sa facom od buraza mu. I ne, nisu blizanci i ne lice toliko :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    iPhone sigurnost
    Kada su moji uzeli iPad naravno tetka postavi account sa nekim mailom za kojeg nema password i zaključa ga.
    Odem u mekline, koja je to pegla bila. Naplate mi 100 ili 150km ne sjećam se još morao račun od uređaja dati, karticu sa koje je plaćen i još lik sav ponosan kaže ne mogu da vjerujem da su ovako brzo odobrili da se otključa

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ti sto ne znaju jos za sta sluze mailovi i da treba znati mail i pass od maila...te treba u poseban dio pakla skloniti :D
    Isto da je 2004. godina a ne 2022. jbte...imas masu mladjih osoba koji ne znaju napraviti sebi mail i ne znaju sifre...nego im neko drugi napravi i naravno oni niti znaju niti pokusavaju znati sifru,niti je gdje zapisu.
     
    Last edited: Feb 11, 2022
    Stevie_Ray likes this.
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Bitno je da žena ne moze otključat,a brat komšija drug to je ok


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sve ide u 'master' album, nema biranja gdje. Ako izbrišeš sliku u nekom albumu briše se iz tog glavnog i obratno.
    Folderi nemaju nikakvu svrhu kao i albumi, imaš predefinisano za ljude sa posebnim potrebama, nema devijacija:
    [​IMG]

    Nemam ja veliki problem što iOS stavlja sve na gomilu, ali tražim način kako da prebacim sadržaj iz 'recents' u neki drugi proizvoljni album pri čemu kopija te slike neće ostati u 'recents'.
     
    Last edited: Feb 11, 2022
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Šta ima tvoj p20 pro, a recimo Pixel 5 nema, daj pojasni mi kako to ti na otkucanom tekstu možeš skrolati indikator na poziciju gdje želiš?

    Na gboard mogu malo lijevo i malo desno, ako išta više želim, prebaciva mi izbornik gboarda za odabir jezika.
    Želim da idem gore dolje lijevo desno sa indikatorom, a s ovim nemogu ama baš ništa, na kraju odaberi prstom na 'starinski' način.

    To za face id ne vjerujem, da se tebi desilo ili nekom za kog znam da zna šta radi i svjestan je koliki je to fail, pa haj, a ti rodjaci prijatelji su većinom bar kod mene ljudi kojima se ja trebam sjetiti šifre jer sam im ja pravio prije 5god mail, i ne uzimam im ama baš ništa za ozbiljno.



    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisam nesto ni obracao paznju na ovo do danas.Zaista su sve slike na kamari,ustvari "recents" i "all photos" su postali ista stvar a prije nije bilo tako jer se sjecam kad bih htio uzet neku sliku koja mi je stigla viberom ili whatsappom nije je bilo u photos nego sam isao po nju u recents ili u whatsappov album,viber nema svoj album a sad su sve tu u "All photos".Vjerovatno se prije nisu zvale all nego samo photos.

    Uglavnom albumi sluze za laksu navigaciju kroz all photos a ne za "drzanje" slika u albumima.

    Mnogo je gluposti a i razlicitosti od onog na sta smo navikli.Mrzim sto sliku koju bih poslao viberom iz galerije ne mogu editovati u toku slanja,nista posebno ono saranje po slici prstom samo da oznacim nesto a to je android viberu moglo lagano. To mi je opasno picilo zivce ali na kraju otkriijem kako se to radi,znaci iz galerije se slike ne sheruje nego se kopira i kad je zaljepis u viber dobijes opcije da čačakaš po njoj.Glupo ali barem je izvodljivo.


    Sent from my MacBook Air using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Feb 11, 2022
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Izvolton slikica, ako treba i snimiću ti.

    Malo jaci protisak na space i opleti.

    Treba znati koristiti mobitel, znam ja da je najlakše iPhone i opleti.


    A za ovo vjerovanje južnije me nešto baš zaboli, pa sjedio sam valjda sa obojicom u isto vrijeme i zahebavali se baš na taj račun, meni nije rekla kazala, a vala vjerujem svojim očima. Momci nisu informatički nepismeni, štaviše, jedan od njih je dobar programer.

    I apsolutno nemam ništa protiv iPhonea, ali treba imati granice.

    [​IMG]

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Nemam pojma koja je to tipkovnica, ova nemore to, a za face id, iskreno zaboli me zaboli li te, kažem ne vjerujem svima jer masa ljudi nezna osnove neke, pa sve uzimam sa rezervom, ako je tako tako je i ćao, fail i gotovo, ja nisam primijetio sličnih stvari kod sebe, al očito je moguće.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema svrhe praviti albume kad em moraš sadržaj istog popunjavati ručno, em ništa nije automatizovano u zavisnosti odakle spašavaš sliku, em kopija ostaje na prvobitnom mjestu.
    I ono što još pizdi a nisam našao načina kako da isključim je što call log isto trpa sve moguće pozive na isto mjesto: Viber, WhatsApp, regularni pozivi, Skype. Prestrašno.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To za drzanje spacea ima na Androidu odavno...

    To nije album onda, nego slici das kao keyword da je lakse nadjes. Hajd bice i to nekad :D
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sve je to većinom poznato. Kupiš šta ti se sviđa, a ne obrnuto.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo Tapatalk normalno radi. Na pravom telefonu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To je slucajnost nek znas. Jutros evo bas radi kako treba. Ali nije to do telefona nego te sreca pogodila. Tapatalk je raga. Vidit ces na zalost.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dams82 and Stevie_Ray like this.
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eh, a ja bas mislio kupit Pro verziju.

    Prvi dojmovi, idealna dimenzija ekrana. Frustracije oko sync-a aplikacija poput Whatsappa, bukvalno dobio ono sto sam ostavio na starom iPhone-u.


    Sent from my iPhone using Tapatalk