Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma nisam kontam neki shop online da mogu karticno da platim?Ovi nemaju websajt?

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo poslao sam im ja upit sta im znaci ovo JP u nazivu,pa vidjeti cemo sta ce odgovoriti.
    Iskreno,to nikada nisam vidio da neko u nazivu iphona to napise...nesto mi nema logike da JP znaci Japan regija...toga ovdje nikada nije bilo na trzistu.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nema koliko vidim to je prvo što mi je izletilo. Evo ima za istu cijenu u univerzalnom

    https://www.univerzalno.com/shop/apple-iphone-15-128gb/

    Ipak je razlika u cijeni

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ovo je isto placanje za kes...ako plati karticom,onda je cijena 20% veca ili ova prekrizena :D
    Jer onda nije crnjak,nego je regulare,transakcija je zabiljezena a onda je i cijena veca osjetno.
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Upravo tako.A ni univerzalno nema opciju placanja karticom.Od kada oni samo postoje jos kaskaju u kamenom dobu u pm

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  6. nivla

    nivla Komšija

    to sto nemaju placanje karticom nije sto im banka uzme proviziju vec sto moraju prijavit pdv i izdati pravi fiskalni racun a cesto je to nemoguce za mobitel uvezen na crno
     
    Last edited: Nov 30, 2023
    kvaju, Vedo, aNaToMiC ! and 3 others like this.
  7. Almir

    Almir Komšija

    Najpovoljnije ti je na ekupi, ista cijena je ina rate.
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Sjećam se kada su uređaje držali u gepeku auta i kada dođeš da kupiš, kaže ti dođi za 10-15min.

    Transakcija kao da si kupio na pijaci, nikada se nije desila, a novac si dao. Zato im i jeste garancija nepostojeća.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    E moram malo stati u odbranu ovih iz Univerzalno. Nedavno sam kcerki kupovao telefon, Xiaomi neki 400KM, ovako, 395 bio nemam pojma, platio uredno shoping karticom, na rate, ista cijena kao za kes bila... I ja sam bio blago sokiran :D
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Srvar je jednostavna. Platis legalno 500km više I imaš garanciju ili iz gepeka pa halalis garanciju, ne može jare i pare.

    Za apple je drugačije sve dokle je nov telefon.
    Evo ja e kupi sa ovim kodom izadje ispod dvije milje [​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo upalile stele :D
    Legao crni 1660KM me izaslo sa extra xl paketom.Upravo ga podigao. Odoh samo da uzmem jos adapter

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
    [​IMG]
     
    zippoo and Haker like this.
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Xiaomije uvoze i legalno i cijena je ista.
    A za vecinu ovih modela koji su iz Indije,Kine,Madjarske,Dubaija...sto se tusi na crno a naravno da imaju uvijek i legalno kupljene robe i onda ti samo otkuca taj telefon kada placas na rate ili karticom.
    U toj firmi ne postoji nikakvo pravilo ni sistem,sve je danas ovako,sutra onako a nije nikakvo cudo,da znate kakav je gazda seljober,ne bi se cudili nicemu
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zar nije taj radio sa bratom ili nešto slično pa klasika posvađaju se pa sad imaju dva univerzalna, nešto poput hife :D

    Sve je to druže isto, ja u Hustelu kupio imao osjećaj da heroin kupujem. Gazda stoji ispred radnje radnik kaže čekaj 15 min ode gazda, eto ti ga sa telefonom sve nešto ko da se krije


    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Znači da je još uvijek isti sistem i način rada. U slučaju inspekcije, čisti totalno.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma trojica su tu u igri...dva brata i jedan sandzaklija ,ista sorta.
    Braca su zaduzena za telefone a ovaj sandzaklija je nabavljao opremu,maskice,kablove i to i onda sve prodavali u univerzalno radnjama .
    Sada ima i Univerzalno Premium,moguce da su se tu braca razdvojila,ne znam iz prve ruke,ne pratim ih godinama.
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ekipa, pitanjce jos jedno.Regija na BiH namjestena, ali nema sad na appstoreu google photos aplikacije. Ako prebacim na regiju USA ili koju vec, gdje cu imati mogucnost da skinem ovaj app i instaliram, pa ponovo vratim na BiH, jel ostaje app normala ili ce i nju skloniti?Pitam, jer moram zeni vratiti slike, a na google cloudu su, dijelimo onaj family storage od 2TB.

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Prebaci na Hrvatsku i ostavi

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    To je to hvala

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Picoooka and aNaToMiC ! like this.
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    hahahhaha nije bolest sve sto boli