Assassin's Creed III & IV & Unity

Discussion in 'Igre i konzole' started by Beeblebrox, Mar 2, 2012.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    U mene jos uvijek zapakovana, cekam vikend i kolegu da njemu stigne pa da picimo Coop. Tacno se bojim razocarati se pa razmisljam da sacekam koju sedmicu :D
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    [​IMG]

    Hello brother from another mother..

    [​IMG]
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    koji dowgrade posle black sea ...
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    I dalje nije otpakovan... Kako stvari stoje, mozda se i vrati pa cekati bolju, snizenu cijenu...
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Inace je izasao i AC Rogue za x360 i PS3. Nisam znao da postoji igra :D
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    cak i bolja od unity, za pc dolazi u januaru/februaru
     
  7. black

    black Komšija

    Tanko , tanko ovo.Zavrsio sam evo SP i ostao sam razocaran.
    Odigrao sam svaki od 2 do Black Flag i mogu reci da je ovo najlosiji nastavak.Grafika na trenutke odusevljava , foto realisticno , ali uglavnom prevladava sivilo.
    I optimizaciji da i ne pricam.
    Story je kratak i providan , ubij ovog ubij onog , boss battle i to je to.Realno 5 sati gameplay-a.
    Upravljivost je losa generalno , posebno me nerviralo sto se stalno penje na dimnjake.

    Generalno nedovrsena i bugovita igra.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije možda za ovu temu, ali evo šta ubisoft (namjerno malim slovima) misli o PC portovima:

    [​IMG]
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Treba svim "prodavacima" multimedije biti jasno da onaj ko nije platio igru, nece je nikada ni platiti in the first place sa DRM drži-nedaj zaštitom. Ježim se da i u 2014 godini pricamo kako ljudi kradu softver i kako je to izgubljeni novac a ne da su to osobe koje ce ili uzeti free ili se okrenuti necemu drugom. Piraterija jeste nemoralna ali nije izgubljeni novac. "Ti" ljudi nemaju "taj" novac. "Taj" novac ne postoji.

    Tako da je rezultata slabe prodaje na PC platformi zapravo mali broj kupaca u odnosu na dvije ostale platforme a ne piraterija. Ljudi koji cekaju krek fife mjesec dana fifu nece kupiti ni za pet godina ako krek ne izadje a ako bi sve igre imale DRM zaštitu, takvi bi igraci proveli sate igranaj na f2p konceptima kao sto milioni rade. Pa jel'.. fifini "fanovi" na PES-u ili fifi world.

    A to vazi i za: muziku, filmove, software i sta sve ne.

    Ljudi koji koriste piratski sadrzaj nisu izgubljeni novac jer nikada nisu ni bili potencijal da im se nešto proda.

    A sa druge strane, kakva govna stižu od izdavaca koji masno naplacuju svoje naslove po 50-60€ bez ikakvog demoa, nije ni cudo za pirateriju. Ko ce meni vratiti 100KM preko steama za false advertising proizvod ? Iko.. ? Ko štiti igrace koji kupuju igre samo na osnovu lažne reklame koje su vrlo dobro poznate Ubiju ?

    Popljuvani EA i njihove igre su cast izuzetcima ..daju povrat novca u roku od 24h ili nesto tako.. imaš dovoljno vremena da probaš, pa ako mislis da ne valja, povratiš svoj novac a taj je sistem automatiziran. Ja sam licno vratio 40€.

    Ne možeš igrati prljavo, lagati ljude, pravit ih budalama sa "sinematik iskustvom" i onda pljuvati te iste ljude sto ti ne daju novac.

    Svaki kupac Assassin's Creed Unity-a je prevaren. 100% igraca je prevareno na sve tri platforme. Ubi vraca novac o kojem kuka ? Nope.

    Bolje im je da začepe. Oni zive od igraca a ne igraci od njih.

    I da.. kada smo kod konzola vs PC pirata. Koliko je meni poznato, konzolaški piratsk isadržaj jednako kruži internetom kao i za PC tako da.. još jedan bullshit.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jeste za prošlu generaciju konzola, za ovu (koja pravi rekordne prodaje softvera i hardvera) ne. Plus je bilo potrebno 4 godine da se pojavi piraterija na PS3. To nije ni poenta, niti je pitanje "ovog" vs "onog", već stvar odnosa izdavača prema igračima. Što se mene tiče jedini IP od Ubisofta koji ću legalno kupiti je Rayman, svaki Ass Creed nastavak osim dvojke mi je bilo mrsko i piratizovati a kamoli da ga kupim.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada se spominje piraterija, ista se stalno veze za PC kao da konzolaši to isto ne rade ..kada im se dozvoli. Znam kako stoji piratsk isadržaj sa konzolama ali je na netu jednaka kolicina i PC i konzolaškog sadržaja. Over all.

    A odnos izdavace prema gejmerima je vrlo jasan.. ko stoji iza PC-a ? Niko, nop, nema dodatnog novca, nema ko da nas lupa po prstima ako zajebemo, nema verifikacije kao na obe konzole. Fuck them. Evo njima port a nama ekstra novac za ekstra šareni sadržaj koji je ekskluzivno za konzole.

    A da, uzimaju jednako novac od Pc igraca.. to ne zaborave.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ne znam uopste zasto ovoliki nastavci AC i kome je ova igra toliko dobra, meni je pop serijal puuuuno bolji a nastavka ni na vidiku.
     
  13. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Mislim da je Prince of Persia bas zamjenio Assassins i da Princa vjerovatno vise i neće biti
     
  14. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Apsolutno razumijem ovoga iz Ubisofta ... Možemo mi filozofirati kako je PC bolji, da piraterija nije problem, a svi znamo da jeste. Mogu sebe za primjer uzeti -- Far Cry 4 tek izašao,bez problema mogu skinuti i igrati za 0$ i onda poslije imati petlju i ocjenjivati igru i pljuvati po Ubisoftu. Imam trenutno četiri skinute igre - NBA 2K15, Shadow of Mordor, Alien, Borderlands 2, niti jednu nisam još odigrao. Drugačije bi bilo da sam jednu platio $60. Nju bih sigurno uzeo. PC igrači su licemjeri obični, zato se trebamo poklopiti i šutiti ... Ovaj Dragon Age : Inquisition ću 100% original uzeti, samo kada se sjetim koliko sam uživao u Mass Effect serijalu, bilo bi me stid piratizirati ovu igru. Pa na kraju krajeva imate metacritic ratinge za sve igre, šta je problem sada ? Ako uzimate igre sam preko 80% kritičkog ratinga, ne morate onda uzimati ovaj Unity !?
     
  15. black

    black Komšija

    Re: Assassin's Creed III & IV & Unity

    Svakako ce igru piratizirati Rusi , Kinezi , mi :p koji i nisu trziste Ubisoft-a.
    Kukaju pirateriji a milione zarade imaju.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa i nije baš s obzirom na gomilu softvera, od toga nerijetko što košta par hiljada dolara, ovamo samo imaš igre.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bilo bi najbolje kad konzole ne bi ni postojale i kad bi PC imao sve dobro optimizirane ekskluzive koje se ne mogu piratizirati i moraju se platiti.
     
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker


    Kakve zarade ? Kakvi su to glupi argumenti ? Nemoj pričati ako ne znaš kakvi su bili finansijski podaci u zadnjih pet godina. U zadnjih pet godina (isključujem 2014), samo su dvije bile pozitivne.

    [​IMG]
    uploading images

    Da nema piratstva, to bi vrlo vjerovatno i desilo ...
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najveći dio igara se prodaje u retailu, a tu PC debelo zaostaje. Advanced Warfare dolazi na šest dvoslojnih DVD diskova ffs, maksimalno nezgrapno i zaostalo.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest, zato i taj retail treba iskorijenit, zajedno sa svim optickim medijima. Na PC-u ima Steam i to je to...