ASUS 4870 no signal

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by forzamilan, Mar 14, 2011.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ali opet mora biti razlog sto kasnije nece da da signal da.Jer koliko sam ja skontao njemu je radila i u windowsu iako je vent stao medjutim kasnije kad je pokusao da upali racunar nece da da signal pa nesh kontam da nije dvi port otisao na grafi.Ili su neki kondezatori otisli.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Radila je normalno samo se vent nije okretao. Kasnije dok sam pokušavao utvrditi zašto vent ne radi odjednom je prestala bacati sliku a vent proradio jedno vrijeme da bi i on prestao vrtiti. Možda sam je nekako oštetio dok sam je dirao, možda je st. eltricitet. Dvi port nisam probavao, mogu i to i pci frekvenciju. Jedino i da proradi pitanje kako riješiti ventilator, da ga spojim na 7V i nek vrti samo neću imati regulaciju.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kad bi ga spojio na 7v na kojoj se brzini vrti.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ventilator je asusov 12V, znači 7/12=58% što je možda nekih cca 2500 rpm skoro pa i ne bi trebao više jedino po ljeti bi morao to srediti jer temp ide naviše bar 5°C. Spojio bi ga preko molexa taman imam jedan onaj hepek za 7V.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ok nego jesi li probao dvi port.Jos mi je nesh palo napamet i citao samo o tome.Kad si skidao zadnji put sve sa grafe, da nisi slucajno prejako zasaravio one sarave kod gpu jer znam da je bilo slucajeva.Tako su se 5970 unistavale kada se stavlo accelero xtreme plus ali se lako moze unisiti kada vracas stock hladnjak.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nisam još dvi imaju 2 normalno sad ću i to probati. Što se tiče šarafa nisam prejako jer su malo pohabani tako da nisam stiskao previše, tek toliko da ih malo stisnem. Odo sad i pci i dvi probat pa javim ako šta bude.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ok probaj pa javi
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koja ti je maticna, da li radi kontrola speed fanom na njoj? Ako da eto rjesenja za automatsku regulaciju venta. Ubodes u fan slot na maticnoj i zadas kontrolu speed fanom.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Probao sam i dvi i pci na 105mhz ali opet isto. Sad mi pade na pamet one 4 crvene lampice. Evo šta sam našao na netu :

    Kod mene kad se upali zatrepere lampice (ne sjećam se da li 3 ili 4) i ostane goriti samo ova D601 što bi trebalo da znači da je neka greška u napajanju? Da nije onaj 6pin konektor? Ima 2x6pin to molex konektora i spajam je tako što oba spojim na grafu, jedan spojim na molex drugi uštekam u grafu ali ne spajam ga u molex i tako je uvijek radilo bez problema. Kad sam spajao oba 6pin na molex imao bih problema kad bi se upalio pc dobio bih post ekran pun nekih artefakata. Pokušavao sam sve moguće kombinacije i sa ovim 6pin kablovima ali isto.

    @dmr matična je ASRock 880gmh/usb3 rev 1.00.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Znaci tebi ovaj d601 error ide.Hmm.Onda moze biti daje mozda napojna sekcija na grafi otisla cim je greska napajenje jezgre.I koje imas napajanje cisto onako informativno
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Fortron 400 pnf (400W).
     
  12. Looney

    Looney Komšija

    Ne ulazim u to gdje si kupio grafičku ali kako vidim dobio si godinu dana garancije dok sam poprilično siguran da ASUS na te karte daje 2 godine garancije.
    Pretpostavljam da imaš račun sa datumom kupovine?
    Zaobiđi radnju gdje si kupio i reklamiraj direktno uvozniku/distributeru.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako se ne varam, on je na tu karticu dobio 6 mjeseci garancije (kaze da je stara 8 mjeseci, a garancija istekla prije 2 mjeseca), sigurno je uzeo kod onog PCShoopa.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Tako je, još su neki forumaši također uzeli (hamo pipa ako se ne varam). Ali nisam ja džaba rođen petak 13.-og :D
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Onda je halali
     
  16. Looney

    Looney Komšija

    Onda skupljaj pare za novu grafičku i ovaj put je kupi u radnji sa pravom garancijom.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vrlo vjerovatno da se naponska sekcija "vrm" ostetila ili se stvorio hladan lem kada si probavao kartu bez venta. Ti kazes pratio si temp gpu-a ali nisi i vrm-ova koji se na 4870 griju vise od gpu-a. Probaj duvaljkom preci podrucje vrm modula.
     
  18. RaP

    RaP Komšija

    Ako hoces javi se da je probamo kod mene i ja sam iz Travnika, mada male su nade
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako šta ne skontam prije javim ti se na pm, thnx.
     
  20. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ne gine ti rerna. Time ces sredidi probleme hladnih lemova, ako ih ima.