ASUS 4870 no signal

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by forzamilan, Mar 14, 2011.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pazi da nisi puno pritegao kuler na VPU
    znaci malo odvrni šarafe da ne bude puno pritegnuto
    zna i to praviti probleme
     
  2. selvin

    selvin Moderator

     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Rastavio sam je i probao to sa šarafima. Ja sam je već halalio, kad bude kakvih para tražit novu ako heatgun ili rerna nekim čudom ne pomognu. Sreća pa imam na ploči 4250 može cod2 gonit solidno jedino mi je world of tanks žao ne smijem ni probat kakav je fps :)
    Al da sam baksuz jesam :)
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma i ja sam baksuz sto se toga tice kupio komp ovaj napojna umrla doslovno pa onda kasnije mema nije bila kompatibilna.Ali bit ce valjda nekih para uskoro pa da mozes kupiti neku novu.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kako ono rerna ide? Gpu gore, 10min 200°C? :D
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Samo da javim 2x 'fenirana' bez rezultata :\

    Al eto nek stoji tema otključana možda neko bude imao sličan problem.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj i rernu na kraju, nemas sta izgubiti :D
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    sumnjam da je do hladnog lema..
    jer bi u tom slucaju pokazivala linije ili bi se palila a davala crnu sliku na ekranu..
    ovako mislim da je neki kondezator stradao ili je neki mehanicki problem
     
  9. edgsi

    edgsi Aktivista

    Ma nista ga ne kosta da proba i to. Nikad ne znas... 8)
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nema pravila za hladan lem, sve je moguce. A Tale kako mislis mehanicki problem (sa ventilatorom?) ? :)
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    mislim na mehanicko ostecenje, nekog tranzistora ili nesto :)
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mislis fizicki? :) Ako se sta moglo ostetiti fizicki onda je to jezgra gpu-a dok je stavljao kuler.
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa dobro i hladan lem je fizicko ostecenje, mislim na to dok je monitrao kuler i tako to mehanicki je mogao ostetiti nesto..
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ajde probam i rernu jedan dan pa javim.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da ne otvaram temu. Karta je 4870 Sapphire sa vipor X coolerom. Temperatura je ok do 65-70 ali VRM mi se penje na 130C. Moram nekako na 110 to stjerat, svaki savjet je dobro došao.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa rastavi zamjeni termalnu traku ispod pasivca na vrmovima sa pastom.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jesi li i ti uzeo od PC Shoop-a, imam pouzdane 100% informacije da taj lik prepravlja graficke, pa prodaje..Samo kažem onako čisto informativno da znate..Ako ti se VRM pregrijavaju znaci da su pri kraju života, neće ta grafa jos dugo živjeti..
    Usput neka maximalna temperatura VRM-ova je 115 pa ti to hitno stjeraj nize.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Upravo to,te termalne trake imaju tendenciju da popuste nakon odredjenog vremena..
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mislim da vrm mogu vise.Ja kad sam imao 5970 i kad se clockala vrm su isli preko 130c i danas danas grafa radi u lika kojem sam mu prodao
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam, ja sam mislio da preko 110 ne valja. Ma ćuftek kućište, case za diskove okrenut prema poklopcu, tako da ne možš naprijed stavit vent, već morao sa strane, ali nije to ok, plus nikad načistit. Evo sad mi pukao film, fino žice uzeo i zavezao ga. Radi super temp ne prelazi 100C vrm, čip 60C.