Auto do 5000km

Discussion in 'Generalna diskusija' started by kvaju, Jun 18, 2013.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ta octavia od 5k ima jedno 700k predjenih iza sebe.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    U petak rođak kupio Forda Mondea, 2001. za 4200 KM neregistrovanog. Cijenjen je bio na 4900, ali keš na licu mjesta radi svoje :D Kako prostrano auto, pozitivno sam se iznenadio.Biće nekih ulaganja u auto, naravno, ali ništa krupno, jedino ako nije frajer nešto debelo slago, a to će se s vremenom saznati.

    Tako da ako se ne žuri, ja bih preporučio da se sačeka da izleti neka dobra ponuda :)
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Već si dobio konkretnih odgovora, no nećeš puno prelaziti, i benzinac ti nije loš izbor. Uglavnom pusti te stare priče oko održavanja i toga kako su dijelovi jeftiniji za ovo nego za ono. Svaki dobar dio ćeš i platiti, bilo za VW, Peugeot ili nešto treće. Kod 206 jeste problem zadnja osovina(torzija) ako nije održavana, a kada ode točkovi stoje ovako: / \ .

    Ganjaj što mlađe auto, ne zalijeći se sa kupovinom i obavezno odvezi nekome da ga provjeri.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    206 ima problem sa kvacilom, znam 2 covjeka kojima je na 206-ici par puta pucao dio koji drzi sajlu zakacenu za kvacilo. I onda kvacilo samo propadne i zovi Bihamk da te slepaju. Jedan od jacih majstora u Sa mi rece da je to boljka svim 206-icama. Moje misljene - zaobidji ga koliko mozes.
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Viljuška kvačila ako se ne varam. Meni je pucala sajla zbog dotrajalosti kvačila, a poslije nekada je pukla i viljuška. Zamijenio set i vozi dalje rahat, doduše nije 206 u pitanju :)
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pih, druze gledam nema ni Fabije za male pare.

    Moj kolega imao jednu zutu, prije dvije godine prodao za iste pare koliko se sada krecu...

    Svejedno, ako si ozenjen nemoj bjezati od karavana Fabije, duza je max oko pola metra :
    http://www.pik.ba/artikal/7188508/skoda ... ko-stanje/
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Ovaj Punto ne izgleda loše još da ga spuste malo http://www.pik.ba/artikal/7117969/fiat- ... 3-448-099/ nije nešto previše prešao, klima, valjalo bi još mp3 da ima :)
    Šta znači ovaj dodatni servo za gradsku vožnju?

    Evo baš ispred kuće jedan 206 parkiran, i stvarno zadnji točkovi mu idu nakrivo :S
    Pa moja jetta starija od mene, i vozao je na felgi a stoji pravo :D
    Auto jeste fino, ali zaobići ću ga, kao da gledam imat ću problema sa tim.



    Ovo što kažeš kad je već malo auto dizel nema pretjeranog smisla, koje su prednosti benzinaca nad dizelima, ako može ukratko samo.

    Golf 3 ono golf kod nas uvijek cjenjeno auto,mora biti neki razlog, mada izgledom nije nešto, ako ga nađem sa klimom neznam zašto ste tako protiv njega?
    Ako može neko objašnjenje, zašto ne golf3, zato što su starija auta i nemaju možda svu opremu kao ovi noviji, možda je i bolje da ima što manje tehnike i tih kompjutera u njemu, manje će se kvariti? :)
    Slabije se razumijem u auta, možda pričam gluposti.

    Fabije su isto ok, kolega ga ima, super zadovoljan autom, i nju ću gledati, pola također.

    Meni se također focus najviše sviđa, samo bi se za fin primjerak malo više trebao pružiti ali vidjet ćemo još, nije mi žurbe za auto, čekat ću dok ne izleti nešto.
    Ali gledam evo kolegi otišlo nešto na njegovom focusu, tražio taj neki dio, turbina, dio neki, nije mu auto radilo kako treba, traži po čitavoj bih dio koji mu treba, i jedva ga našao, zato nekako malo možda i naginjem za Golfove što se djelova tiče, koliko znam nisu pretjerano skupi, a ima ih.

    Evo fine brava-e http://www.pik.ba/artikal/6645222/fiat-brava-1-9-jtd/ hvala ti, isto fino auto.
    Zašto su benzinci jeftiniji za održavanje?
    To samo kod brava-e ili inače su benzinci jeftiniji za održavanje?

    Da takav uleti protegao bi se i ja do 6000.

    Čitao sam baš o Mondeu ovdje na forumu mislim vidio sam da ga hvale pravo, za male pare valjda svakakve neke opreme dobiješ.
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Ženim se za 2 mjeseca, ne bježim od karavana, ovaj je jako fin primjerak.
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ne znam druze tvoje mogucnosti, ali ova Fabija grmi.

    Gledaj to ovako :D zena + beba = pun gepek kao da ides na more (kolica, 3 torbe, pelene, sjedalica... :D ).

    Servisna knjiga, svi kljucevi, gume, boja, klima...

    Ja sam imao ovakva sjedista u Fabiji i vozacevo sjediste se izlizalo...ovdje vidim da je uredno i mislim da je ovo njena kilometraza...ali ima ona kompjuter i servis to provjeri kad se spoji na server Skode, cak i kljuceve mogu provjeriti.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @kvaju
    Dizel ti je u startu skuplji, sto znaci da ces za isto para dobiti bolje auto ako ides na benzinca. Tu treba dodati i generalno skuplje odrzavanje. Dizel se isplati s vecim motorom i ako prelazis vise kilometara. Sto se golfa tice, kako rekoh, to je usminkana dvica. Kad vec imas budzet da kupis auto staro 10 godina, onda ne kupujes auto staro 20 godina.
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Jedno pitanje još, kako mogu otprilike saznati kolika je cjena registracije za koje auto, znam da se gleda to po snazi auta nešto, ali ima li
    neki način da otprilike sam skontam koliko je registracija?
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kolika je kubikaža i koliko kW ima auto.
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije mi ovaj kalkulator tačan, ev sad sam unio za svoje auto, i ispade 100 KM skuplje.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To je samo odokativno, ne kosta osiguranje isto i nisu porezi isti u svakom kantonu.
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    al brate tapacirung na ovoj fabii ubi u oci :mrgreen: :mrgreen:
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za 5-6k se moze uzeti dosta dobro auto, astra, focus, 406, laguna, ima i golf 4 benzin za te novce, od 2000 god. pa ovamo. Cak sam vidio na piku jedan 607 na stranim tablama, jest da premasuje budzet, 6k je do registracije, mada je to limuzina i po. A sad to da se mora karavan uzeti ako se zeni, prije su porodice sa djecom isle na more u fici. :) A ja bih radije uzeo onu plastiku na krov kada idem na neko putovanje nego se sa karavanom gurao po gradu.
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  19. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ova Fabia uopšte nije velik karavn i uvijek bih prije nju uzeo nego fabia limuzinu. Mislim da je ova sa pika baš dobra ako je sve kao na slikama i kako je napisano.

    Peugeot 206,307,406 su jako loša auta jer imaš toliko ulaganja u trapove i elektroniku da nije isplativo to auto vozati ni godinu dana.
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    Gledaj i paket opreme tipa ABS i Airbag.

    Da, Skoda Fabia 1.9 dizel trosi i mislim da ima skuplju registraciju nego neka auta iz tog segmenta..npr kad je klima trosi oko 6 i kusur, a zimi na nekom minusu i vise.

    Ja sam imao Citroen AX Spot od 950 cc benzin 98 g, trosi ko upaljac, leti ko Audi A3 :)...elem pogledaj i kakav Citroen. Seat mozda...