Auto do 5000km

Discussion in 'Generalna diskusija' started by kvaju, Jun 18, 2013.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni je taj C3 totalno gay auto. Inace su Citroeni gay (osim aktuelnog C5). Kao i noviji Peugeoti, mada su oni vise ruzni.
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ejs :D , gdje bas taj izraz nadje :D

    Citroen je dobar auto, a ovaj Fiat Punto bas lici na neki VW Polo i mozda je to neka prednost.

    Hajd mali motor zbog registracije i/ili potrosnje, dobro je naci auto sa malim gumama koje su jeftine.

    Golf IV obicno nosi 15", ova manja mogu na 13" (14")...
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod golfa 4 mislim da benzinci 1.4 mogu na 14" felge zbog manjih diskova.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

  5. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    FIAT Punto 1.9 JTD, 80 KS, (1999 - 2002). Valja li cemu ovo?

    Jedino pozitivno sto sam cuo o njemu jeste motor :)
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  7. kio

    kio Komšija

    Brat ima, ali je 1.1 ili 1.2 benzin. Super autic mislim da za te pare nema boljeg u konkurenciji gradskog autica. 1.9 jtd motor ima poznanik u Lancia Lybra, koliko vidim ne zali se. Opcenito Fiat ima dobre motore jtd, ali imaju boljke sa elektronikom :roll:

    @Tale, dobra skoda koliko vidim automatska klima. Ali je khm puno presla za 13 godina :) Ako je kilometraza ispravna za te pare super autic.
     
  8. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Ova Octavia nije losa. Ali prelazi budzet od 3700 - 3800 KM :)

    Treba mi nesto da vozim jedno godinu, godinu i po dana, pa bih trazio nesto bolje.
    Jednostavno ne zelim vise ulagati u ovog Golfa 2 sto imam. Treba mi najmanje 1000 KM samo da se limarija sredi, i plus ovi potrosni dijelovi poput seta kvacila, lamela, grijaci, remenovi, kocioni sistem, rucna, centralna, i sl. Inace me dobro sluzio u ove 2,5 godine. Jedino mi je pravio probleme prosle zime, 2 dana nije htio upaliti kad su bili oni extremni minusi.
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    @kio: a koje nema problema s elektronikom bgti, ako je ima bit ce i problema, ne treba se na to vala ni obazirati previse :mrgreen:

    a za ovog puntaca naftaricu, imao prijatelj prije nekoliko godina jednog s takvim motorom za onolisno auto mogao je ici koliko mu je max napisano na satu :)
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Isto ćeš ulagati u fiata.
     
  11. kio

    kio Komšija

    golf cvaja :lol:
    Slazem se, sva novija auta pate od toga. 'ta ti je ba, nova vozila su racunari na tockovima :smt005
     
  12. anel007

    anel007 Komšija

    dakako, kod mene svako malo nekakvi problemcici oko elektronike, motor dotak'o nisam al' zato struje trosi vise nego ja kuci i ne obazirem se vise na to, bar jednom mjesecno mi baci antipolution gresku i vise sam naucio da ce je ukinuti kad sutradan auto upalim :mrgreen:
     
  13. kio

    kio Komšija

    Ma sredi dvicu ako mozes da te sluzi jos godinu, naravno ako ne ugrozavas svoju a i sigurnost ostalih. Skupis para i kupis bolju vozilicu. Za tvoj trenutni cjevnoni rang gledaj pug 206, clio, punto, fiestu, (felicija). Da se razumijemo mozes ti uzeti auto vece klase ali se pripremi na odrzavanje iste.
    @anel
    Ma kupis preko ebay/dx uredjaj za dijagnostiku i kada ti se pojavi "lazni" signal samo se skopcas i gasi ga :mrgreen: Dosaditi ce ili njemu ili tebi :p
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Koliko uopšte misliš prelaziti s autom, tj. da li je većinom gradska vožnja ili je više otvorena?
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    @kio: de ukini ovo iz zagrade bgti, bolje mu dvicu vozati, ne sredjenu :mrgreen:
     
  16. kio

    kio Komšija

    To je dvica u modernom pakovanju :mrgreen:
    Za godinu koliko planira voziti isplatnije mu je uzeti benzinca, hem su ocuvaniji /manje zajebancije oko popravke, a za godinu dana nece preci prag od 7 000-10 000 Km.
     
  17. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    @SamiRX-8: Većinom je gradska voznja. Ali cesto odem i van grada.
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Zato i pitam, svakako ti je isplativije uzeti benzinca radi jeftinijeg održavanja. Drug ima Punta 2003 1.2 8v četiri godine, i kada se sabere uloženo/dobiveno, auto je i više nego ok.

    Mali servis ga izađe do 50 maraka, veliki do 120-130 maraka sa uračunatim rukama. Delphi diskovi i pločice su 70-80 maraka, znači ništa pretjerano.

    Što se tiče kvarova, ravnjao je glavu i mijenjao dihtunge (100 maraka s rukama). Boljka im je sinhron koji zna otići na mjenjaču, te počne zujati tokom vožnje. On je zamijenio mjenjač, a svoj uvijek može napraviti te prodati.

    Uglavnom za ove četiri godine je dao 350-400 maraka u kvarove, a prešao je 70.000 od kako ga je uzeo. Potrošne dijelove tipa jednom zamijenjenih selena, zadnjeg ležaja i kablova neću ni računati.

    Ovo ti je sve info iz prve ruke :)
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sve zavisi koliko pređeš godišnje, i po kakvim se terenima voziš.
    Ako ide preko 15.000 i ako ima čestih uspona, obavezno idi na dizel.
    A ako je to gradska vožnja po ravnom i godišnje ispod 10.000 onda idi na benzinca.
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ova prica od 15k km ima smisla samo ako u startu u usporedbi dizela i benzinca, dizela placas vise. Isplativost dizela se prije vidi na klasi auta, i sve do vise srednje klase se dizel ne isplati. Poslije toga, bez obzira na teren i godisnju kilometrazu, dizel je isplativiji, jer razlika u potrosnji ide na 5+ litara.