Auto do 5000km

Discussion in 'Generalna diskusija' started by kvaju, Jun 18, 2013.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Punto 1.3 multijet ili Brava 1.9JTD i vozi misko. Tipicni bosnjo - golf je najbolje auto. :D
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ona gore brava sa linka je u odlicnom stanju (barem odoka) i ima puno opreme
    auto i nije skupo za odrzavanje (imam isto brava-u,samo 1.6 16 v) ali nije ni kao golf 2,auta preko 2000. godista su ipak malo skuplja za odrzavati a ureba vijek treba gledati i gepek,a brava ima solidan gepek,veci od prosjecnih gradskih auta

    a sto se tice odrzavanja benzinca i dizelasa,jeftiniji je benzin uvijek,obicno ima manje dijelova i manje se habaju,nema pumpe i ostalih zajebancija

    najveca ulaganja su vecinom u kocnice,diskove i tako to,potrosnu robu

    ja vozim evo 2 godine i na motoru nisam imao nikakvu intervenciju

    fabia isto fina ali ova produzena,obicna je mala i za jednu osobu a kamoli za porodicu
    pozadi nema mjesta ni za noge a gepek isto mali
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prvi je zut zato je jeftin al zato ore kroz snjeg, drugi ima 300k na satu pa ce mozda nekoga odbiti od kupovine, a i na stranim tablama je. U svakom slucaju auto koje se meni pokazalo kao odlicno, sta god hejteri govorili.
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    istina, jaranica prosle godine prodavala isti ovakav i kaze nema sanze prodati zuto auto, jedva ga se nekako rijesila za 6000-6500 hiljada
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  7. kio

    kio Komšija

  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neki dan taksista ispred mene sa novom daciom, covjek kada koci trepere mu se desni zmigavci, toliko o kvaliteti :)
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Dovoljno je reci da na Svijetu ima puno vise benzinaca nego dizelasa, sama cinjenica da pri najavi nekog novog modela automobila ponuda sadrzi npr 4 benzinca i 2 dizela.

    Ford sa slike je extra lijep.

    Kad budes kupovao auto gledaj da kvacilo nije pretvrdo.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

  11. kio

    kio Komšija

  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dino objasnio. Nema potreba za daljnjom polemikom :D
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vidim svakakvih predloga za gradsko auto se daje. Posebno su za oko zapali pezo 406,laguna i mondeo :lol:

    Tako za 5-6 milja se moze kupiti svakavih auta al ako se mislis jeftino voziti valja ti ze zadrzati na maloj gradkoj klasi i tu se prica zavrsava. Jedno je kupiti auto a drugo je voziti i odrzavati auto godinu dana.

    Vezano za gore navedeno pitranje "sta je dodatni gradski servo" kod punta. Znaci punto ima elektricni servo volan i ima i jos jedno dugme koje kad se stisne volan postane jos laksi za okretat sto je posebno pogodno za sofere slabijih ruku (zene) u toku parkiranja kad se volan vrti iz najdesnijeg :D u najlijevi :D polozaj

    EDIT

    CLIO II isto odlican auto ali strasno problematican po pitanji pumpe i dizni tako da je najbolje zaobici.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    I u Stilu ima to City servo dugme. Uvijek je upaljeno i ta opcija se automatski gasi/pali kad ubrzas/usporis i predjes odredjenu granicu kmh. Npr kad ubrzas preko 40kmh city servo postaje tezi (obicni) servo i obratno.

    I ja trazim PuntaMJ za "oko kuće" ali nikako da naletim nesto fino.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije li to samo za 1.5 dizelase?

    Ne znam kako je na Stilu, ali na Puntu je u City modu volan totalno prelagan. Nikakvog osjecaja nemas.
     
  16. nFare

    nFare Komšija

    Nije neki fazon prikazivati nesreće koje su se desile sa određenim automobilom i povezivati ih u globalu sa nekom markom mada je Nissan povlačio Note vezano za probleme sa letvom volana, svakakve teorije se provlače po netu, po tome treba Toyotu zaobilaziti u širokom luku ali su ipak još uvijek statistički najpouzdanija auta... I Fiat ima nadprosjećne kvarove sa letvorm volana u Puntu isključivo zbog tog City moda. Vezano za Daciju imao sam priliku provozati Dustera i imam samo riječi hvale za taj auto, bez pogovora bih ga kupio kao drugi automobil i skakao po vrletima, auto je jednostavno neuništiv...
    U vezi teme, ja bih pogledao i Clia 1,4 mada nije neki štediša ali i Punta 1,2 sporting ako se naiđe na očuvan primjerak.

    Pumpe i dizne kod Clija jesu problem onih prvih verzija sa Delfi pumpama, kad su prešli na Bosch završeno je sa tim.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Prelagan je kad parkiras auto, kad ubrzas preko 30-40kmh on postane onaj obicni tezi servo. Tako da ga drzim uvijek upaljenog.
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Inače se ne preporučuje voziti pod njim nego koristiti isključivo pri parkiranju i manervisanju. Poznaniku je otišao elektromotor radi stalne vožnje pod City-em, a to nije jeftino :)
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hajd da je poznanici, nego poznaniku. :mrgreen:

    City je stvarno shit. Volan na Puntu je inace lagan.
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker