Battlefield 2042

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 2, 2021.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni radi ok, ali je lutrija koliko ce dugo da radi prije nego sto neki error iskoci
    Cini se da je problem na relaciji AMD-Frostbite, svakako ovo bih samo platio dva-tri mjeseca ea pro zbog starih mapa.
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sa svojom GTX1070 tek na medium 1080p mogu imati 70FPS. O nativnoj rezi 1440p mogu samo sanjati...
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni novi driveri ne rade. Kreša nakon desetak sekundi kada partija podje sa DX greskom. Gledam sada Westie video i njemu pada na 42FPS, ima oko 60, sa 3090 na low 1440p.

    A ovaj update tanak skroz. Prakticno nista bitno nije izmjenjeno.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo danas su za Radeone izasli driveri koji fixaju DX error, bas cu probat opet.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sa 3090 na low 1440p?
    Nemoguce. Evo ja sad probao sa novim driverima, sve na max plus RT Ambient, 70-90 fps se vrti.
    Probao 6-7 mapa, neke ove iz proslih, neke nove.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Pogledaj mu streamove, u gornjem desnom cosku imas FPS. Gledaj CPU i vidjet ces koliko cesto dropa u crveno. Zeleno je preko 60, 50 žuto a ispod 50 crveno.

    [​IMG]
     
    suppa_FMB likes this.
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Bas pogledam, eto platio sam pro jedan mjesec pa da vidim hoce li biti ista od popravljanja performansi, a i da odigram koju partiju na Caspianu i onda ende.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    BF2042 je 6ta najgore ocjenjena igrica na Steam-u sa 21%.

    Get shit on DICE ti i tvoji Specijalisti.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i ovo bilo 3 godine u developmentu.

    Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
     
    Picoooka likes this.
  12. Decerto

    Decerto Komšija

    zar nisu i prebacili bf2042 za last gen na neki kineski tim tako da se mogu fokusirat na current gen i pc ? I na kraju opet ispadne ovo half baked sranje koje iskreno treba da bude u nekoj alpha ili raaaanoj closed beta verziji.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jos su napustili BF5 development nakon godine i sav taj dev team isto prebacili da radi na 2042. Uz to nema campaign na kojoj su morali raditi.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    BF serijal je mrtav samo vam jos niko nije javio.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    iskreno bugovi nisu toliki problem jer se oni vremenom fixaju. Problem je sto DICE nema dodira sa realnošcu vec duze vremena. Sjeca li se neko CO-OP moda iz BF5 i onog updatea sto su ljudi ocekivali da ce biti kao CO-OP iz BF3? Niko to nije igrao a oni ulupali pare u razvoj.

    Recimo ovo nije bug vec njihov gun dizajn:

    [​IMG]

    UI nije bug vec je neko mislio da tako treba da uzgleda UI i HUD. A to se nece nikada rijesiti. I danas su BF1 i 5 debalansirani i neke su mape neigrive jer piloti prave 200 killova zasto sto DICE misli da je to ok. i danas imas Anti Air vozila na malim mapama gdje nema letjelica. Nedostatak scoreboard, statistike, krinđi vojnici nakon partije kao da je firtnite, los map dizajn.. nista od toga nije popravljivo. Ili Hazard zone. DICe najavljuje kao neki nevidjeni mod i hajpuje ga danima da skontas da je ogoljeni extraction mod koji postoji u dosta igara.


    Jedino meni i dalje nije jasno kako, nakon dvadeset godina i dalje ne postoji valjana konkurencija za velike mape i 60 igraca. Hell let ili squad su indie igre realno, i ciljaju ipak drugo trziste ali daleko od nivoa igara poput BC2 ili BF3. Ili kako ni jedan drugi izdavac nije izdao shooter ovog kalibra a vidno je da postoji community jer ljudi trpe bugfest godinama.

    Kada smo kod stotinu igraca:

    “A lot of people ask us about 64 versus 128 or 256 players. Technically, we can go to 256, we’ve tried it. We play tested with 128. You’ve got to make a game that’s fun to play. And, arguably, we think that the most fun you can have is when it’s between 32 and 40 players. And we’ve done substantial research into this and tested 128 and that it’s not fun. Maybe we haven't done our design work good enough, but we just feel like there's no point in going higher than 64.”

    Tadašni DICE CEO Patrick Söderlund, 2011.

    https://gamerant.com/battlefield-3-multiplayer-64-player-limit/

    Mislim da cu se nakaniti opet probati Hell let Loos jer nema sta drugo igrati na ovom polju.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Svaki put kao da rade igru od nule, kao da nemaju spremne sisteme za networking i sve ostalo. Jbt trebaju napraviti nove mape, fiziku poboljsat gdje je moguce, beke QoL stvari i to je to, a oni kao da nemaju linije koda poslije 20 godina.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    128 raznese CPU, maloprije probao, a isto cirkus da budem iskren, ne zna se ko pije, ko placa.
     
    Decerto likes this.
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sav napredak koji DICE napravi u predhodnoj igri, i features koje se communitiju pravo svide... DICE kompletno izignorise u narednim BF, pa onda community mora kukat mjesecima da bi dobili te features, quality of life nazad u igru. Stvarno nejasno.
     
    Sena likes this.
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Možda ima nešto oko toga da ne žele plaćati senior develepore koji sigurno nakon dobro odrađenog posla traže bolje uslove? Ogroman je broj ljudi uključen u to, izvuci 20 ključnih imaš problem, a sve u pravilu postaje kompleksnije, pa moraju ti novi od početka krenuti? Pojma nemam, samo nagađam.
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ne kupis igru i cao :)
    Srecom ima igara na trzistu. Ja sam od samog pocetka bf serijala i uvjek je bio problem na izlasku igre. Hate do neba na sve:)


    Sent from my iPhone using Tapatalk