Battlefield 2042

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 2, 2021.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sinoc kupih 2042 da se malo zezam,nisam igrao online jos od vremena bf3 a i tad sam bio topovsko meso. Uglavnom me masakriraju al i ubijem ponekad :D Lijepo radi na 6700XT i 5800X samo sto je cpu vrlo cesto na 100% jest da su mape uglavnom sa 128 igraca,jel to normala ili nesto trebam stelovat. Igra ide glatko skroz,nista ne zapinje i ne stuca,1440p Grafika na auto,vecinom su high podesavanja izabrana. 100-140fps
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Preko koje aplikacije pratis te parametre? Kakve su temp?
    Procesor inace moze raditi na max frekvenciji ali ne mora znaciti da je max load, odnosno da nisu sve jezgre opterecene.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pratim sa adrenalin overlay iz amd radeon drivera.

    Mislim i da nvidia ima to. Afterburner vise ne radi na BFnaslovima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sad sam bas probao, kod mene je cpu na nekih 60% preko Nvidia overlay, gpu je na 100%.
    Prati cpu temp u pozadini, ako su u normali onda nemas brige.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo kako to izgleda.

    [​IMG]

    Kad je manje igraca manje je i cpu zauzeće. Na stadiumu sa 128 igraca kad je krkljanac tad je 100% cpu.

    Cim je otvorenija mapa i manje igraca spadne na 60-70%

    Koji je kod tebe cpu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    i5 12400F. Dobre su to temp, mozda malo na hladnjaku podici brzinu venta ili dodaj jos koji vent u kucistu.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kuciste mi je skroz maleno,ubacio sam 4 venta i bilo jedno od ranije al ne pomaze,narucio sam nesto malo vece i prostranije sa boljim protokom zraka i bit ce to bolje. Uglavnom postaje zanimljivo.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kad uzmes u obzir da ti Arctic od 20-30€ sa 4 heatpipe drzi 5800x sa 8 jezgri pod kontrolom, dobro je to. :)
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Arctic je skinut poslije 20 dana i postavljen Dark Rock pro 4 medjutim slaba je razlika. Nije bila vrijedna zamjene. Tek kad sam ga fino nastelovao u biosu dobio sam temperature i potrosnju kako treba. 4 pipe vs 7 pipa razlika jedva stepen dva.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vjeruj ne iznenadjuje me, BeQuet mi ne opravdava premium cijenu nikako, najvise zbog ventilatora.

    Thermalright Peerless Assassin 120 SE kosta duplo manje a ima iste ili bolje performanse.
    Mada opet kazem, 71C je sasvim ok, nebih se ja tu puno brinuo.
    Pokusaj undervoltat procesor na 1.3 - 1.35V.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne brinem se ja zbog temperature,to je odlicno. A i cpu radi na 1.24V kad je full load(CB23) i kako load popusta tako napon raste i temp se nekako odrzava na istom nivou.

    BeQuiet srecom nisam platio punu cijenu pa nisam nasikiran. Da sam dao 240km koliko inace kosta bas bi se razocarao. Ovako za stoju nije lose.


    Vise me je zanimalo jel to BF2024 neato nije ok pa zabija cpu u 100% ili je do mene nesto.

    Malo sam i po netu istrazivao i to je to. Tako se igra ponasa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Danas mnoge igre zakucaju CPU u pocetku, dok ne urade shader compilation.

    Ja sam igrao BF5 na i3 8100 i R9 290, u pocetku cpu bio zakucan na 100%, i to je trajalo pola sata ili sat, nakon toga usage je pao i bio oko 80% (a fps skocio i GPU lockan na 100%), ali to je naravno 4C/4T chip tako danje posve razumljivo.

    Koje si kuciste narucio [mention]dino73n [/mention]?


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cougar mx600


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Stevie_Ray likes this.
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Odigram maloprije jednu Solo/Coop,wooow koja vjestina,jednom izginuo jednom se pustio da me roknu jer mi nestalo municije. 62 kill-a hehehe. I u tom rezimu CPU na 50-60% a i generalno sam postavio grafiku na ultra da malo više sjedne na gpu pa da cpu ima manje posla. Sad mi je tamo u standardnom rokanju cpu na 80-90% al je FPS sletio na ispod 100 al svakao je super glatko i bas nemam zamjerki na performanse. Jedino sto vec neko ranije spomenu BF5 izgleda puno bolje a treba mu puno manje hardvera.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sto veci fps ganjas, to ce ti bit veci CPU usage…


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Battlefield 2042 nije vrijedan ultra detalja.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Delta force ce izgleda biti dobra zamjena za Battlefield
     
    EL NINO CFC likes this.
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Na prvu mi se svidja, ali na drugu to ce biti ipak free to play.

    A i odgodili su igru do daljnjeg.
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Doslovno isto sranje kao 2042. Jesu nasli koju ce igru kopirati. Hahaha

    Sto svaki FPS mora biti hero shooter ovih dana. 0 zainteresovanost.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sve zavisi kako gledas na to. Mislim da je dovoljno dobra za ubiti par sati sedmicno.