Battlefield 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 4, 2011.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    @pelikan

    isti je lag i bez v-synca, tad fps pokazuje oko 80 fps i još imam i tearing.

    @nails

    ne trza, nego baš ono primjetan lag.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne razumijem tacno na koji lag mislis posto ljudo zovu lag kada igra trza kao da je 30FPS, kada imaju input lag periferije i kada serveri imaju lag.

    Kazes izgleda kao da igra ide na 40FPS, onda to nije lag vec trza. Kakve su ti temperature ? Imao sam problem trzanja kada imam dovoljno FPS-a kada mi procesor ide previsoko sa temperaturama ali to je ono na 80+ C.
     
  3. chenta

    chenta Aktivista

    Iskljuci origin in-game, to zna stvarati ta trzanja.
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    @nails

    za mene je trzanje kada naglo opada fps, a to kod mene nije slučaj. stoji oko 60 fps, a javlja mi se lag kao kad serveri stvaraju probleme, ali ne može biti na svakom serveru slučaj. jednostavno vidiš da nije ono tečno dovoljno, nego malo šteka. a fps ne pada.

    @chenta

    i to sam probavao, isto je.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    i niko ne zna šta bi moglo biti?
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako mozes snimi, mozda je rubberbanding ili nesto slicno.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    moze biti mnogo razloga za pad FPS , koja je grafika i koliko imas RAM-a?
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Daj snimi cime da vidimo.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    hajde, probat ću snimiti nekako :)

    @kingt

    fazon je što fps ne pokazuje pad, uvijek je otprilike isti, ali meni ne izgleda tečno kao bc2. grafika je gtx650 oc, 6gb ddr3.
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Zanima me zašto mi se često dešava na BF3 da se ne mogu joinat na server?! Naime kad pritisnem Join Server preko battleloga, ponekad mi samo dole piše joining, ponekad piše waiting for game to exit, i tako.. i nikad ne starta igru. Igra bude u Task Menageru ali 0% usage. Jednom od 10 pokušaja gašenja origina mi se uspije desit da se normalno joina.. do čega bi moglo biti? Googla sam, pokušao 2-3 stvari ali ništa.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Dešava se i meni sa BF4. Manje-više tako radi battlelog otkako postoji. Ja nekada moram restartovati PC. Meni nervira kada se desi a .exe nije ni aktiviran ..pa ono ceka da se igra kao zatvori. Restartovanje browsera pomogne ali ne svaki put.
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne znam zašto je uopšte napravljen ovako glup sistem server browsinga..
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Da bi ga portovali na mobilne uredjaje. BF4 kao komander mozes igrati sa tableta.

    Meni odgovara da sam van igre ako ne igram radi multi taskinga. Mozes komunicirati sa "prijateljima", editovati loadout bez da moras biti u igri. Ali taj krš nije nikada radi kako treba.
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Hvala za info. Da su ga uspjeli napraviti kako treba, bilo bi super.. ovako me samo tjera od dobrog naslova.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije meni toliko cesto da nije igrivo a igrao sam i Bf3 ovih dana. Probaj reinstalirati origin ili drugi browser.
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Igru sam reinstalirao sigurno 3 puta i nema pomoći. Pokušat ću drugi browser jer od uvijek koristim chrome.

    edit: Nažalost, stavio Mozilu default, pokušao i odma waiting for game to exit.. gg
     
  17. chenta

    chenta Aktivista

    Desava se, ali nakon sto restartujem origin i browser ponovo otvorim, proradi.
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Evo preko Edga, 5 puta sam probao i svaki put je startao igru bez problema. Od sinoć nemam problema. Javim ako se stanje promjeni.

    Bez problema, skoro 10 puta accesovo.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ovih dana pomalo igram bf3, nesto se zazelio, na neke servere udjem, samo vidis chat !votekick Spaha_BiH, i onda !yes !yes


    ja mislio sad igraju zagrizeniji bf igraci, kad vraga, dječica jača nego ikad. a sto je ironicno jedan votao kick, ja napisao yes i to se uracunalo kao glas, ahahahah
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Partije sa DLC mapama su dobre. Ima dosta timske igre. Pogotovo RUSH. Partije sa vanila mapama su pravo loše.