Battlefield 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 4, 2011.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    cuj 163 killa, koliko je taj server imao ticketa?

    ja se ne sjecam kad je neko u bc2 imao toliko killova xD i 30-40 killova je rijetkost
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    1000 tiketa je server, cca 15 minuta do 30 je plafon i sve bude gotovo ...

    Eh, nije on jedini, Kiwi ubi sa REX-om sve zivo :) , momak je strasan sa gunom u ruci :smt045 ... napravi nekad oko 200 :D

    Problem je sto ovi bolji momci nece da igraju ako nema konkurencije :D

    Pojavio se sad neki Ninja, 130+ :)

    GFC je metro ?
    potrazim...
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma


    nije, GFC1500 tiketa all best map :)
    tako nekako, imaju vazda po 4-5 admina, tako da je ok i dobri su igraci
     
  5. chenta

    chenta Aktivista

    Moze se na tom serveru (FrStats) dosta killova nabiti nekad se oduze partije, imao sam jednom preko 170. Samo server nije kvalitetan, najcesce bude laga cim se napuni. A drugo je BC2 tu nije bilo mapa tipa metro gdje nabijas killove lako drugaciji je gameplay ipak bio :)
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Moj rekord je 50/40+, na kraju smo za 4 tiketa pobjedili.

    Bolje igrace (nazovimo to tako) ozive njihove timske kolege, dok ja cesto pola partije provedem u cekanju na spawn, isti taj kiwi nece da igra u mom timu, jer ga ja ne ozivim...

    Server ima svojih problema, ali igrao sam druge u kojima me tip upuca sa plafona (nekako se pojavi iznad mape).

    Najvise imam problema sa snajperom, kako ljudi da nisanim ?
    treba li malo podici nisan ili sta?
    ...nisam, mozda, 3 kila napravio sa snajperom :)
     
  7. chenta

    chenta Aktivista

    To kad te puca sa plafona je glitch, ima na B zastavi iznad "crvenih" stepenica (one obicne, ne pokretne), a ima i glitch u zgradama na A zastavi kad se pojave na trecem spratu i ne moze se nikako doci do njih. Sa snajperom dizes nisan malo iznad kad na vece daljine gadjas, samo igraj vise recon i dobices osjecaj kad i koliko treba iznad dici. Neki snajperi imaju veci drop metka neki manji, pa i od toga zavisi.
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da-da o tome govorim, vjeruj da su me snajperisti pustali da pogodim :D , al jok ! :smt005

    Najvise koritim onaj sa najvise metaka :D , 10 bez reload :)
     
  9. chenta

    chenta Aktivista

    Igraj sa M98B ako si otkljucao (treba oko 160k peona za unlock kako se sjecam), ima najmanji drop i najbrzi metak, ali i duzi reload.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Evo usao sam malo u fazon sa onim zelenim snajperom, SV98 x7, tek sam otkljucao x12 i ne pase mi za metro :)
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    bf3 je sranje, čak i moj petogodisnji sestrić voli vise bc2 nego bf3

    nikad im necu oprostiti onaj suppression effect
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    E kad ne bi el nino jednom dnevno random postao da je BC2 vrhunac gaminga... :lol:
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Koji je to efekt ?

    Ma pojavilo se nekih citera, cak i pocetnici rokaju kao rambo-xmen-superman.
    Upuca me lik-narednik-pocetnik, ne cujem pusku samo zvuk metka koji prodire u moju glavu, zuuummm-padam mrtav, nema kamere da vidim odakle me upuca...zadnje dvije tri noci imam omjer 2:20 :roll:

    U sobi upucam lika, 30 metaka potrosim, ona linija njegovog zdravlja nikad da se potrosi-jedva, krenem reload koji traje 0,8+2.0 sekunde, a za to vrijeme drugi skoci-ozivi ovog kojeg sam upucao, promjeni na primarno oruzje, ja sam zavrsio sa reload, on prvi puca sa jednim ili dva metka padam mrtav...znaci da on treba promjenit sa defibrilatora na primarno oruzje, okrenut se prema meni sa 100% nisanom u mojoj glavi za tu preciznost i sve to ispod 3 sekunde i da ja stojim na mjestu...
    ili
    cekam na vratima lika da se pojavi, on se pojavi trci prema meni gdje normalno treba 0,8 sekundi da se puska ispravi kako bi nakon trcanja krenuo pucat, ja pucam u njegovu glavu od momenta kada sam ga ugledao i dok je jos trcao, samo vidim ispravio pusku,potom cujem pusku bez zvuka prodiranja metka i padam mrtav...tog lika sam upucao u glavu 7-8 puta i svaki put njegovo "zdravlje" ide max do 75% - ne ispod.
    i mnoge druge situacije...

    Evo sada citam Battlefield 3 Hacks & Cheats i daje tip savjete tipa nemoj imati skor 40:5, nego 40:10, 70:25 i sl :roll:
    Prati ovo npr :
    https://www.youtube.com/watch?v=Ai79hpA-b5g
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne mora znaciti da su čiteri. Prvo, ne pucaš po ljudima full auto. Vec pojedinacno tapingom ili burts fire. Pogledaj na zidu gdje se rasupaju metci. Jedino ako je neka famas, f2000 i slicno pa koristis full auto na 3-4 metra.

    Ako nema kill kamere onda igras na hardcore serveru gdje je lakse ubiti, metak pravi veci demage (odnosno imas manje helta).

    BF nije jednostavno igrati ako nisi prije igrao najviše zbog orjentacije i long range borbe. Pogotovo sada kako je igra stara skoro 4 godine. Ne mozes tako lako protiv tih igraca igrati a koji je lvl ne znaci nista, mozda je skino novi prifil kada je igra bila free. Ili je mozda resetovao akaunt ako je premium.

    St ose tice ko je koga prvi vidio, neces nikada znati. Animacija koju ti vidis nije real time animacija. To je zbog netkoga i slicno, da se ne ponavlja ista prica.

    ..ali, od zatvorene bete BF3 ima problem sa čiterima tako da.. svi smo mi to prosli sto se čitera tice.
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Sve to sto si napisao stoji, nadam se tome i zato jos igram, inace...hajd zdravo.

    Isti server igram uvijek i nisam jedini koji je razocaran.

    Samo kod jednog lika nisam imao kamere, izasao iz igre i ponovo se vratio, bas experimentisao, kod drugih imam i nije isto kada se to desi jednom i kada me isti lik upuca 5x za redom (ginem samo od njega, puca na razlicite lokacije), a konacno tip ima preko 100 killova, odradi jednu partiju i nema ga vise, slijedecu ja napravim 50+ kilova.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa promjeni server. Idi na neki gdje ima admin koji ce kikati čitere. Idi ne nki gdje ima "vote kick" da izglasate da se banuje. Nadji neke popularne servere gdje administracija vodi racuna o tome.

    U biti je, ako nadjes čitera. Mijenjas server. Nema se tu šta puno pametovati. Imas likova koji su vlasnici servera i varaju. Ja sam banovan sa BF4 servera gdje su ljudi radili gliching zato sto sam se zalio tako da je jedan od debila vjerovatno bio i admin.

    Dok sam igrao BF3, koristio sam better battlelog. Dodatak za battlelog. Napravis black listu sa igracima koji varaju, i prije nego sto udjes na neki server, imas sa strane da li neko sa te liste igraca igra na tom serveru. Na taj nacin sam nekako izbjegavao popularne levate.

    Na BF4 nisam možda sreo 2-3 citera. Bilo je par sumnjivih ali ni blizu kao u BF3 ali i tada, na nasem serveru bude banovan i to je to. Tak oda je u BF4 dosta bolja situacija po tom pitanju.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja kad se prije sjetim chitera na bf3 sjetim se i kolinsa kako psuje na chatu :smt005
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Sinoc igrao, bio jedan sa lvl-100 i vara covjek, ajd kad vara pocetnik, ali ovi "Colonel`s" :roll:

    Poslao sam poruku adminu i dosao covjek da igra sa nama, drasticna razlika, cak je i Kiwi dosao :)

    Sta je znam, volim ovu raju sto igram sa njima, da imam premium igrao bi sa vama ;)

    Imam sada dva servera, nadao se tamo boljem, ali je jos gore -.-
    (moguce da admini sebi stimaju :) )

    Citao sam negdje da admin moze podestiti neke parametre na serveru kao npr steta od metka (glava je 2.0 i sl.) ?
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jarane šta se patiš kupi sebi premium za bf4 i igraj sa rajom. Da vidiš kako ih ownamo UCAV-om, pitaj Kolinsa :D
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    :D

    Pa zaglavila mi kartica na Originu, ne mogu nista kupiti...i nisam jedini...nece ni paypal