Battlefield 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 4, 2011.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Igra ide preko Origina kako god.. osima ako ne uzimas DVD. Znaci kupujes kljuc u svakom smislu i Origin download only. Jedino ne znam sta je sa Seatm-om. Treba se valjda ipak pojaviti i kod njih ali koliko vidim.. za sada nista.

    E jedino se misli Vedo zalio da je jednom uzeo kljuci (na nekom sajtu) koji je neko kupio sa ukradenom karticom. Moj savjet, provereni sajtovi. Na g2play gdje je vecina kupovala kljuceve pa i Enis (i ja BFBC2) je 28€ standardni kljuc. Vise nego prihvatljivo.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Muči me jedna briga :D
    Naime kontam da uzmem novu ploču am3 kako bi podigao proc bar na 3,8ghz ne bi li dobio bar par fps na bf3. Međutim onda moram prodat svoju dodat minimalno stoju. Ali nekom logikom ova igra svakoj grafi vadi mast pa tako i mojoj držeći ih na 99% zauzeća što bi značilo da se ne bi isplatilo oc-at proc i ostaje stoja za kućište?
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    nista ne kupuj :)

    par fps ne vrijedi par stotina kM ;)
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i pitanje da li ces i do biti par fps-a, jer ce ti i sa manjim taktom cpu-a gpu biti zakucan na 100%
    BF3 zaista dobro koristi GPU, e sad da li moze vise FPS-a za isto iskoristenje GPU-a, vjerovatno moze, i na tome ce sigurno raditi kako DICE tako i NVIDIA i AMD.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Imho, taj procesor je dovoljan trenutno za svaku igru. A hoces ti kupovat veci monitor.. kazem ti ja, kako ce BF3 sada ici.. eto ti sada.. muhahhaha...
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ništa onda nema računice.
    Jedne godine sve batalit i na SB preći :D
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Taj procesor je i vise nego dovoljan,tj grafa ti je usko grlo..

    Ako hoces veci FPS onda prodaj tu grafu,dodaj love i uzmi jacu.. :wink:
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ali gledaj shit od slike na rezi manjoj od nativne :) tj. smanji rezu pa igraj, iako ti nema smisla jer si vjerovatno radi toga i kupio drugi monitor :)
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma dobro je ide 1920*1200 full hd 50-70 zavisi od mape, dosta, s tim da su mi klokovi malo niži od 6870.
     
  11. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Da se nesto nisi zezno. Nisi ni probao na tom monitoru BF3. Stigao ti je kada je beta bila vec ugasena.. ili ?

    A gameplay evo i na youtube:

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FRqfFfuVuNE&feature=player_embedded#![/youtube]
     
  13. pac

    pac Komšija

    Zar je slika jos bitna ako je igra dobra? Meni licno nije neka je gameplay dobar nek nije dosadno pa makar igrao na 800×600.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Istu slucaj i kod mene sa detaljima.. nije toliko bitno.. ali ako rez nije nativna meni mutno. Pogotovo ako stavis 4:3 format na 16:9 monitor. Da se da igrati.. to stoji ali, smeta.

    Jos jedan video:

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cCi-xTO461g&feature=player_embedded[/youtube]
     
  15. pac

    pac Komšija

    Da upravu si ali se da navici, uglavnom vidim da se bas forsira MP. Bilo bi dobro da nebude SP kao kod predhodong dijela.
     
  16. Juka

    Juka Komšija

    Sutra cu znati cijene BF3 LE u kutiji, i sigurno ce biti dostupne 28.10.!!!
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja presao jednu-dvije misije na SP. Nisam to mnogo ni pratio jer ne igram generalno SP. Sto se tice manjih rezolucija, ja sam licno probao i na BFBC2 na slabijoj karti i na BF3 na trenutnoj karti. Na manjim rez imama i preko 50fps ali nekakav lag misa gdje nije igrivo. O kakvoj se ne-optimizaciji radi, nemam pojma. Mislim da na 1280x1024 u BF3 imam preko 50fps i mozda bih je kupio ali.. ubi nekakav lag. Cak i na 1024x768.
     
  18. Triforce

    Triforce Aktivista

    Zbog 0:30 kupujem igru. Boli me briga sto me FPS jebe igrat cu je. ( kad sam mogo igrat cod sa fpsom koji varira od 5 do 40 mogu i ovo.

    Bilo bi fino kad bi se znale cijene boxed verzije u bbi
     
  19. Juka

    Juka Komšija

    Bice sutra potvrdjeno!
     
  20. Triforce

    Triforce Aktivista

    Aha. Super :D

    Nego ona mapa sa rijekom u sredini i mostom me podsjeca na sarajevo

    [​IMG]