Battlefield 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jul 17, 2012.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma govorili su i za titanfall, i tako dalje i tako dalje :)
    Nijedna igra jos nije pokorila bf fransizu, pa ni bfront,trust me :)
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nije poenta u pokoravanju iceg, nego je se raja zazelila nove igre, malo novog FPS. Meni Bfront dodje kao filer igra. Da popuni prazninu do Divisiona i BF5. Malo promjene nije na odmet.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bilo bi dobro da se vrate WW2, ovo moderno napucavanje su izmuzli maksimalno, dalje bi išlo samo u crysis svijet kao novi cod. Starwars mi se nije svidio nikako.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da makar hoce u Cold War doba. Bez svemirskih sranja.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa zar nije slijedeci battlefield 5 ?
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Davno je EA najavio BF5. Ne vjerujem da se nesto promjenilo a WW2 igre se ne igraju tako da sumnjam da ce EA rizikovati. Ici ce na sigurno kao i do sada.

    Ne ocekujem nista posebno. Pogotovo sto zadnjih par godina DICE nema nikakav osjecaj za dizajniranje mapa. Objektivi su random razbacani bez ikakve logike. Mozda postoji mala mogucnost za neki znacajan pomak sa tehničke strane kao sto je bilo sa BC2 na BF3 jer su reciklirali BF3 kroz Bf4 i hardline. Manje-više, 3 igre copy-paste sa drugim skinovima. Valjda nece uraditi isto i sa četvrtom.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ako bude DICE LA radio na BF5, mozda bi i moglo biti nesto od njega. Ljudi su ozivili BF4, od kako su preuzeli. Ova zadnja mapa sto je izasla, ova community mapa je savrsenstvo. Ocekujem to i od ove remastered BF2 mape isto. Jedini problem sa ovim novim mapama, je sto su same na serverima. Nakon 2-3 partije to vec dojadi. trebaju te nove mape ubaciti u vanila servere sa ostalim mapama, ili, napraviti servere gdje ce biti te 3 mape zajedno. To bi vec bilo puno bolje.

    Ja sam puno kritikovao DICE LA, radi njihovog unistavanja MoH fransize, ali... Treba reci da oni drze BF4 na zivotu. I to veoma kvalitetnom zivotu, barem na konzolama.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    BF4 je na zivotu zato sto nema novijeg. Igraci nemaju sta igrati. Pogotovo na konzolama koje ne mogu da vrte starije naslove. HL nije uopste BF dok je BF3, osim sto je dosadio, prepun hakera. Ja bih recimo prije igrao BF3 ali rijetko mozes sastaviti postenu partiju. Ili su oni free 2 play idioti ili su hakeri.

    Kada kazes da je BF4 dobro doradjen, samo se treba vratiti na BF3 i vidjeti koliko je igra oštrija, ispeglaniaj i fludinija a svi znamo u kakvom je stanju bila kada je izasla.

    I kada se predje preko svih BF4 problema, mape su i dalje problem i zato ne ocekujem nista od BF5. Sama činjenica da ce od sutra biti 6 recikliranih mapa iz starijih battlefielda (i moze se dodati sedma mapa iz BF3, TDM canals) i da se jedna mapa poput Oman provlaci kroz čak četiri battlefileda, dovoljno govori koliko su zablokirali. Mislim, nije BF4 ni izasao a vec su bili najavili da ce reciklirati 4 mape iz BF3.

    I ne dajem im apsolutno nikakovg znacaja sto peglaju igru kroz CTE jer je igra trebala izaci sredjena in the first place. Ovo je vise poražavajuce koliko oni peglaju igru nego sto je za pohvalu.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    DICE Stockholm, je u totalnom klincu. Ne znam kad su zadnji put pristojnu igru napravili. Zato kazem da bi vise volio da lead bude DICE LA, jer su ocigledno postali kreativniji od ovih u Swedskoj.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma


    Meni recimo ne smetaju ispeglane mape :D :D :D :D
    Jedva cekam kanal :D
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Kanal je dobra mapa ali ce na žalost portati samo onaj TDM dio za TDM gamemod pored vode. Nece biti cijela mapa.

    Poceo je update.
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Zna li iko jesu li sta od oruzja nerf, buff?
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Citao sam to, ali ne pise da su ista oruzja nerf, buff. Pise samo da su vizualne greske kao koliko metaka ti je prikazano u kojoj pusci...
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, imas te sitne promjene i ima nekoliko promjena na vozilima poput reload time itd. To je oficijalno notes tako da su vjerujem izlistali sve sto su dirali.

    Inace se EA služi fazonima koji su prisutni u free2play igrama. Oružja koja su nova ili koja u ovom slucaju, dolaze uz DLC, budu OP da bi se prodavala. Poslije ih "balansiraju" nekada skoro do neupotrebljivosti da bi favorizirali novu seriju i tako u krug. DLC-ovi vise nisu aluelni kao na startu tako da nemaju sta da diraju.

    Eno ti u Battlefrontu onaj zadnji pištolj koji otključaš, najjace oružje u igri, DL 44 ako se ne varam. Njega mozes kupiti za dodatnih 10$. Ono je doslovno čit. Poslije ce ga naravno "balansirati". Sjecas se vjerovatno FAMAS-a, L852 ili AUG u BF3. Poslije su bile meh dok je FAMS zatrpan pod zemlju.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    DL 44, je daleko od najboljeg oruzja. Na blizu ok, ubije sa 2 metka, ali na 15-20+ metara, patis se da ubijes bilo koga. I tako je i prije i poslije patcha situacija. Najaca stvar u igri je Explosive shot kartica, koju kad aktiviras svako oruzje pravi u OP.