Battlefield 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jul 17, 2012.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    vozila ko igracke :)
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    hah, danas igram sa kolegom, ima gtx690, intel i7 3930k, covjek puca od muke, potrefio ga neki fps drop jedva 20 fpsa imao :smt005

    vozila su cudna, ja sa tenkom nikako da ufercim, samo krivudam, kao da po ledu vozim, spora su za razliku od bf3
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ide fino kod mene s ovim beta drajverima. Nisam osjetio nikakav framedrop ili ista. Pichi 60 na 1920x1200 na high.

    Igra sama, vozila su ocajna, mozda zato sto sam zadnji mjesec igrao WOT, pa mi se sve nekako plasticno doima.
    Ali isto mi je i bf3 bila naspram bc2. Igrao sam na serveru sa malo igraca, pa sam malo istrazivao :) Recoil je definitivno veci. Heli nisam probao, nisam ga mogao nachi :p
    Nadam se da ce vozila popraviti.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kako je neigrivo, kako će Nails sad, bolje da ne kupuje BF4
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Koja opsesija.. hahahhhaha.

    forzamilan - Ma nekome bolje rade 301.42 a losije ti 320 itd itd.
     
  6. RaP

    RaP Komšija

    Meni je bolje islo sa 314.22 nego sa ovim beta, lafo BF4 driverima
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Meni nije htjela startovat uopste sa 314, imao sam i ja bash 314.22 :)
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Meni malo bez-veze kako procesori toliko trpe, npr i5-4670K OC bolji od i7-3770K OC :? :|

    [​IMG]
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kakav je ovo kurcev pad granate u tenku. Pa mogu ja jace kamen bacit jebo mater. Mozes se sakrit iza mosta, i prebacivat granate prema tenkovima da te ne vide. Nigdje veze.
     
  10. bug

    bug Aktivista

    Odigro sam veceras samo sa tenkom 2 sata i dobri su, traze malo privikavanje, ne klize ni izbliza kao oni u BF3, jedino pri promjeni pravca nekako kao da je osjetljivost prevelika.
    Pad granate je dosta izrazen, mozda malcice previse, na ovoj mapi je OK, ali bi mozda na vecim mapama moglo predstavljati problem, ali svidja mi se ta promjena (kao i ogranicena municija) - unosi malo vise skilla u tenkovskim obracunima, i zanimljivije je, a ne ona gnjavaza na BF3 gdje je na velikim mapama sa 3d spottingom prepucavanje izmedju tenkova bilo pravo dosadno.

    Dakle po meni tenkovi su dobri, ali mi je infantry napucavanje opet nekako lose. Netcode je slican onom iz BF3- sto znaci opet puno instant deathova i onaj vec poznati delay. Recoil meni izgleda isti kao u BF3, AK-12 skoro da i nema recoila, dok SCAR-H ima pofin recoil ali i veci damage.
    Mislim da su smanjili i brzinu trcanja sto je odlicna promjena, igra je sada malo sporija i vise lici na BF u tom segmentu. Dobra stvar je da suppression ne utice vise toliko u pucackim duelima i tu se zaista osjeti poboljsanje.
    Generalno mi je ipak napucavanje nekako lose.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Puno laga i loš fps a cpu zakucan na 100% kao i grafa...
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    malo sam istrazivao zasto ovako sporo igra radi. Udjem u prazan server, postavke su:

    [​IMG]

    A evo fpsa:

    [​IMG]

    Sto znaci da CPU i GPU imaju dovoljno juica da rendaju svu geometriju, sjene, efekte, ali nesto sa net kodom kida performanse opasno. Daje ovo nadu da ce finalna verzija raditi OK i na ovim 'srednjim' konfama.
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a meni nikako nije jasno, otkud ovoliko hype i netrpeljivost kod ljudi, kad u posljednjih 5 godina nije izasla igra na trziste, a da je valjala i nije bila puna bug-ova jedno 2-3 mjeseca poslije zvanicnog izlaska igre. tako je bilo sa bfbc2, tako je bilo sa bf3, tako je bilo sa COD: BO, sa COD: MW3, sa COD: BO 2.... da ne nabrajam dalje...svi se ponasaju kao da ce iduce 2 godine igrati ovakvu igru kakva je sad. neki hoce povuci i pare, neki placu sto su kupili igru... pa u bf3 su ljudi koristi wallhackove u prvoj sedmici po izlasku igre, a pola godine kasnije te lik roko nozem ili medic box-om sa svog spawn pointa. u beti na metrou smo se ubijali kroz kamenje, padali serveri, lagalo, ping katastrofa bio (da ne govorimo da bf4 igramo nakon dobro ispoliranog i sredjenog bf3, a tu je i faktor privikavanja na nesto sasvim novo, sto vjerovatno doprinosi loshim utiscima)... ja apsolutno nikakvih problema sa performansama u bf4 nemam. sve na ultra, ide 50-60FPS, ali bez ikakovog laga i trzanja i sl. mozda bi to trebalo biti 60-80FPS, ali bitno je da ne stuca. prije nego sam pokrenuo igru, instalirao sam zadnje AMD drivere (13.10 beta2 cini mi se). sto se tice same igre, s obzirom na fazu u kojoj se nalazi, nemam nekakvih vecih zamjerki (mnogo vise me nerviraju stixy i ostala kompanija cheatera na bf3, zatim okretanje aviona za 180 stepeni u roku 2 sec, odbijanja TV rakete od vozilo, prolazak TV rakete kroz letjelicu itd itd), jer sam svjestan da ce vecina toga biti rijeseno. najvise me nervira kretanje tenka, lijevo/desno pogotovo.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Recimo da je meni karkand ispred US baze isao ovako kao BF4, ako ne i gore. Poslije je to sredjeno. Vjerovatno igra kida FPS na nadjidjanim detaljima ali na low meni ide oko 40-45 FPS. Pada u najgorim situacijma na 30 sto uopste nije toliko zahtjevno u odnosu na BF3 ako racunamo bolju optimizaciju u finalnom proizvodu. Bilo je velike razlike BF3 beta i finalna verzija a kako rekoh i nakon izlaska su je ispeglali za koji mjesec. A onda je mapa krcata objektima. Ona "island" bi mislim isla svima "potaman".

    Treba se strpiti.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    A grafika nula :)
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Vidim neki su očekivali i grafiku ko na krajsi haha :lol: :lol: cuj grafika nula. Neko bi rekao,kad procita tvoju izjavu, da igraš quake I cccc
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jel to kinez ili amer s puškom vedo?

    pretpotavljam ono prvo?
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    zastava amera na puški :D
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ne vidjeh je, nisam zumirao toliko. čudna mi puška, ne djeluje američki, kao ni šara na uniformi (ameri nose digitalu sada).
     
  20. RaP

    RaP Komšija

    Hehe granara padne cim je ispali treba malo dok se stelne.

    Ljudi grafika ima pomaka pa vidite tornjeva i refleksije kao i koristenje u velikoj mjeri parallax efekata
    Voda je interaktivna i fino izgleda.
    Jedino sto sam primjetio da modeli koji popunjavaju mapu civilna vozila, kontenjeri, kutije kante itd. tz. Props imaju nize teksture nego u bf 3.
    Ja se nemogu sjetit ni jedne slicne mp mape ni u jednoj igri kao sto je ova u bf4. Da je cak i za betu ovoliko detaljna i da ovako ljepo izgleda.