Battlefield 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jul 17, 2012.

  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bio conquest disabled skroz.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Na PS3 je conquest radio bez problema na BF4. Samo je na PS3 24 igraca bilo maximalno.

    Na PS4 sad imaju Conquest Large 64 man serveri, ali od kako je konzola i igra launced, 15og, conquest serveri nisu radili. Izlista ih na server browseru ali nije dalo da joinas. Sve eto do danas. Sto je cudno malo, jer XB1 izasao jucer, i odmah i na PS4 proradilo kako treba. Malo teorija zavjere, jer MS ima deal sa EA oko BF4.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    jel se vama javlja efekt (na vecini mapa) kao neki crveni glow&motion blur svakih 10ak sekundi? strasno iritantno.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jos od zadnjeg patch-a :)
     
  6. RaP

    RaP Komšija

    steluj tamo network slajder nekom pomaze kada ga odvrne na izad 50% meni nepomaze
     
  7. xman

    xman Komšija

    Kakvi su avioni u BF4? Apsolutni op kao u BF3 ili ih moze pored drugog aviona jos nesto skinuti? U BF3 su toliki op da je to smijesno,sanse da skines iole dobrog pilota sa nekim aa vozilom su ravne nuli.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jetovi su beskorisni u BF4. Moras biti bas predobar pilot, da imas i ole nekog efekta u partiji sa jetom. Na zemlji ne mozes ubiti nista. Pjesadija te moze handriti sa Iglom kako hoce. Kad izbacis zastitu, 20 sekundi treba dok se ne reloada, tako da moras bjezati do kraja mape skoro, da te ne mogu lokati raznorazne stvari sa zemlje.

    Nabio sam nekih 10-20 killova sa njima, ali to je sve protiv air meta i 2 killa na zemlji kad sam skinuo vec pri kraju LAV.
     
  9. Piroman

    Piroman Komšija

    +kamera s vana je jednostavno "preblizu" pa ne znaš gdje se nalaziš npr. dok je dogfight u toku! :roll:
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    U pravu si. Veoma ruzno je odradjena kamera sa vana.

    Ja bi jos dodao, da su granice na mapama za jetove preuske. Za cas uletis u red zonu. Jednostavno zracni prostor nije ni blizu veliki kao na BF3, i u dosta slucaja nemas dovoljno prostora za pristojno manevriranje.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Igra mi je totalno odbojna da sam izgubio svaku volju za igranje battlefielda.

    Ne znam kako je na ultra postavkama ali na najnižim, igra je korak u nazad u odnosu na BF3. Ima fizičkih promjena koje su na bolje ali generalno igra od grafike, fizike pa do gameplay jednostavno nije dobra, nije fluidna.

    Nekih bugova i gličeva poseno ne vidim.. mislim količinski u odnosu na BF3. Igram svake prestupne godine pa mozda sve nisam uocio ali problemi sa zvukom ili problemi sa hit regom su katastrofalni. Govorim o indikatoru kada tebe neko pogodi. FIno vidis da lik puca na tebe i onda cekas kada ces zagunuti a ti tek na kraju dobijes jedan ili dva hit markera da si pogodjen i padas mrtav. Cini mi se da mi se nekada desilo da kada me ubiju, prije podjem umirati nego sto mi javi da sam pogodjen. Konstantno dobijam samo dvije hit detekcije prije nego sto padnem mrtav.

    Rex mi je licno neupotrebljiv. Haman ima lag kada pritisnem pa dok on opali ali lag kada opali u odnosu na zvuk koji treba da se cuje je ogroman. Isto tako i sa vozilima. Zvuk dosta cesto kasni u odnosu na radnje.

    Udjem u gliser i na pola distance se nalazim i onda zvuk motora starta.

    Opcenito probleme sa zvukom ne treba posebno spominjati jer su svima poznati ali toliko dekoncentrisu da mozda sam audio bug cini igrom jos lošijom.

    Moram proznati da mi sam aim batali činjenica da se FOV ne vraca na 60 prilikom aima kao u BF3 (Inace igram na FOV 84. Na BF3 na bilo kojem FOV-u igrao, kada nišanis, igra vraca FOV na 60. U BF4 je fiksno u svim situacijama tako da su mete dosta udaljenije u odnosu na BF3) ..pa imam vise frustracija kao i to da ne poznajem dovoljno mape pa ne znam kako tece gameplay, ali cjelokupan dojam mi je pravo los. Gledam maloprije helikopter kako leti, bode u oci kako je neprirodno. Makar u odnosu na BF3. Cini mi se da je fizika jednostavno gora. Kada opalim iz tenka, granata kao da u pocetku podje padati pa onda taj pad uspori kako se sama granata udaljava. Nisam siguran ali imam takav osjecaj.

    Kad' smo kod zvuka, nisma jedini koji je primjetio da sve puske zvuce gotovo isto. Zbukovi su dosta slicni jedna drugome.

    Mogu ovo nazvati kao prvi utisak jer sam zaista proveo malo vremena, ali igra jednostavno nije dovrsena za mene. Imam osjecam da je BF3 bolja i ispeglanija. Ide ona bolje nego BF3 ali ocito postoji i razlog zasto je to tako.

    Prije mjesec je izlezio 3770K sa dobrom plocom za male pare gdje sam se nadao da cu uzeti, ali druga ga musterija pokupi.. da sam uzeo mislim da bih sada oplakao.
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Vjeruj da sam haveru beskrajno zahvalan što mi je posudio acc pa da isprobam ovu "betu" koju oni prodaju kao gotovu igru ("muda pod bubrege" što bi se reklo)! Što je najgore po meni; i da isprave sve, ne mogu se jednostavno pomiriti s onom ograničenom municijom u vozilima ali NIKAKO, ma koliko su oni tu htjeli unijeti "balansa" i sl. Mogli su i tenkove oslabiti, pojačati rpg-eve ili sl. ali nemoj mi bolani ograničiti municiju, hoću da šutam igricu a ne jebenu simulaciju!

    I ne samo da su municiju ograničili, već jebenim tenkom moraš lika DIREKT pogoditi da bi ga ubio, inače mu ni health ne oduzimaš a pogodiš tik pored njega! Dalje; apsolutno NIŠTA nisu popravili kada je riječ o interakciji npr. 2 vozila kada se sudare/guraju, ubacili gunship i avione gdje niko iole inteligentan ne bi pomislio na tako nešto tj. Dawnbreaker mapa je u pitanju!

    A o ograničenom, da ne kažem nepostojećem zračnom prostoru i granicama istoga da ne pričam!

    Zvuk zna nestati U SRED JEBENE PARTIJE, kada je najveće "ludilo" i kada mi taj isti zvuk više znači nego slika jer moram znati kada ispaliti dim i bježati radi milion sranja koja te sada mogu lock-ati! Samo još da na pištolj stave kakav laserski lock ili sl. pa da ga "zaokruže"! :roll:

    Ukratko; Ne mogu da vjerujem koliko su uspjeli bukvalno UNIŠTITI BF! :shock: :smt011
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ovo definitivno jeste polu proizvod. Sta ih je ponukalo da puste igru u promet, iako je cisto kao suza da je ne dovrsena. Je li to pritisak EA, je li to lose vodjenje projekta od strane project manager-a, ili nesto trece... Ko ce ga znati. Stvarno mi nije jasno kad je postalo prihvatljivo da se puste ne dovrsene igre u opticaj? Pravis igru dok ne bude zavrsena. Ako treba odgadjas je mjesecima dok ne bude ispunjavalo uslove. Ja ne znam nadzire li se u opste gaming industrija? Ima li tu ikakav product check, ili nam mogu uvaliti sta im je volja.

    Ogranicenje municije na vozilima mi je okay. Sa tenkovima sam jucer harao po CQ 64 serverima. Igrao 38-2 na Shanhai mapi. 26-4 na Gol(a)mud(a) Railway. Na tenku je lako rijesis problem sa reloadom municije, tako sto kao secondary umjesto mitraljeza opremis isto neku granatu. Ja licno koristim STAFF granatu kao secondary, i nikad ne ostanem bez municije. Imas 5 granata za primary, imas 5 granata za secondary, i kad pucas naizmjenicno, tesko da mozes potrositi sve. Ova kombinacija je pogotovo ucinkovita protiv drugih tenkova i ostalih vozila. Sto se tice toga da je tesko pjesadiju ubijati... Da ti kazem iskreno, meni je sada lakse ubijati pjesadiju tenkom nego sto je bilo u BF3. Imam osjecaj da je splash damage veci.
    Da ti za main gun ne koristis mozda HE ili SABOT SHELL? Jar je ocekivano da ces se patiti ubiti pjesaka sa njima, posto nemaju splash damage. AP SHELL je dobra za pjesake.
    Choppere se bas mora prilagoditi, ali mi je to okay. Moras malo stediti ammo i nesmijes trositi citave spremnike na pjesake. Kao vozac moras biti u vecini slucaja fokusiran na oklop, dok gunner treba da rijesava pjesadiju.

    Gunship generalno u BF4 je under powered, i ne sluzi nikakvoj svrsi. Covjeka se napatis da ubijes. Na vozila topovi prave skroz low damage.

    Zvuk i kod nas na PS3/PS4 isto tako se gubi. Mada ne cesto, i obicno se desi na pocetku partije, kad se tek krece iz spawnova. Zna se desiti i u toku partije, ali veoma rijetko.

    Moja neka ocjena BF4 u ovom stanju je oko 6. Gameplay mi je u vecini slucaja okay, ali dosta stvari kvari cejf. Kao npr. to sto nema opcije da napravis squad prije joinanja u partiju. Ima kod nas na PS4 error corrupted data, zbog kojeg crash igra. I jos sitnica, koje sprjecavaju da se bas uziva.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    U tenku se moze veoma dobro igrati. 29-0 na Golmud igrao uz PTO. Ekipa i squad su mi bili debili do debila. U tenku mi bio iz squada covjek, inzinjer, svo vrijeme puca na sve strane, i nije nikog ubio, osim kamenja i neba. Nedo Bog da je popravljao, ne, nego je dok sam se ja sakrivao sa tenkom, jer su me ganjala 4ica, jer sam bio markiran kao high value meta, on je svo vrijeme pucao u Boga pitaj sta. hahahahahaha.

    http://battlelog.battlefield.com/bf4/ba ... 199553305/
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator


     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    dobre mape, nema šta...
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    mape su velike, to mi se svidja, to trazim
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator



     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    'Guilin Peaks', me podsjeca na Valparaiso, mapu iz BC2. Sto mi se veoma svidja.
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    definitivno mnogo bolje mape nego u bf3.