Battlefield 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jul 17, 2012.

  1. xman

    xman Komšija

    Skoro sam gledao video od onog Matimio youtubera gdje kaze da ako zelis napraviti HS sa bolt sniperom od "nevjerovatnih" 300 metara moras korisiti x40 optiku :) Dok je u BF3 x8 bila sasvim dovoljna i do nekih 400 metara da vidis gdje gadjas. I skide on lika na nekih 360 m ja mislim i sama distanca i velicina objekata je otprilike ista dok je vojnik tako mali kao da u BF3 gadjas nekoga na 700 m. Mozda je stvar navike al nekako ne ostavlja lijep dojam kad skines nekoga sa te udaljenosti. I naravno onaj bijeli trag wtf? Ako mu je svrha otkrivanje pozicije na blizim distancama glupo je, jer poziciju otkrivas na mini mapi. Ako je tu da pokaze ko te gadja sa 500 metara je jos gluplje,i onako vizuleno je bezveze.
     
  2. extibo

    extibo Komšija

  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja, koji sam njubara sa snajperima, mogu bez problema skinuti nekoga sa 8x zoomom, na distancama 300-350m udaljenosti. Sa 40x zoomom, na toj udaljenosti, protivnik dodje kao da stoji kraj tebe.
     
  4. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Pa tako i treba, samim tim te nekako nateraju da se odlucis dali ces da gadjas na blizinu vise ili na daljinu pa tako biras optiku... ovako bi ceo "recon" izgubilo smisla ako bi mogao sa jednog kraja pucati na drugi sa 8x ako razumes sta hocu reci :)
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kontam ja tebe, ali za tu udaljenost 40x zoom definitivno nije potreban. 40x, mozda na nekim udaljenostima preko 800m. Do 800x je sasvim dovoljan 14x ili 20x.
     
  6. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Pa dovoljan je, ali ima likova koji stoje u jednom mestu na kraj mape u samom cosku i pucaju sa tim 40x... :)

    A dobro je to, oni su dali opciju da ima i takva optika, nema veze niko nas netera da je koristimo :)

    meni najvise odgovara ovaj 8x-14x.
     
  7. chenta

    chenta Aktivista

    Ja igram sa 8x scope uvijek, posto se krecem dosta a lezi mi dobro za najveci broj situacija.
     
  8. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Pa to da, i ja kazem, 8x lezi odlicno a onaj 14x eventualno kad ima tako neki kamper pa da ga skines...

    ma da, support meni najvise lezi...

    Moze li mi neko objasniti kako da update-ujem one punkbuster fajlove, nesto sam citao na netu ali neda mi se skidati jer izbacuje kao moguci virus pa da ne bude svasta, jel komplikovano to?
     
  9. chenta

    chenta Aktivista

    Jednostavno je, samo skines PBSetup sa oficijalnog sajta, odes na add game, dodas BF4 i onda check for updates ako ti sam ne pokrene update.
     
  10. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Hvala, uspeo sam. Citao sam i ja o tome nesto ali mi bilo sumnjivo sta su pisali i kad sam hteo otvoriti sajt izbacivalo mi kao moguc virus pa rekoh bolje da se ne petljam u to. :)
     
  11. RaP

    RaP Komšija

    Naleti na ovo malo istorije koga interesuje
    http://www.youtube.com/watch?v=ELwO-CMo ... FBC1433794

    Nisam ni razmisljao da je Dice kupio studio koji su radili Desert Combat mod za BF 1942, ti isti ljudi su radili na BF 2.
    Citav sistem komandera dolazi iz Desert Combata znaci od community-a nevjerovatno.
    Eto zasto se isplati izbaciti moding tools za igru, jer 90% ideja je uvjek dolazilo od community-a, steta sto vec duze vrijeme slabo igara izlazi sa podrskom za modding.

    2005 je Dice raspustio taj citav studio koji su radili na Desert Combat modu, uvjek gladni Dice poslje taj isti studio je izdao Frontlines fuel of war, i Homefront.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    ..i ravaged. Kako ti rekoh, u Homefrontu se osjete debeli trgovi battlefielda dok je ravaged bas niskobudjetna igra. Baš cekam HF2 ali opet, nema veze sa prvobitnim studiom. Crytek london to radi.

    Mislim da momcima fali para da naprave dobar FPS.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    cekaj, sta je sad bilo s tim studiom sto su sad radili prvi Homefront, presli u Crytek ili sta?

    Homefront nije bio los, ali sjecam se da sam prije pizdio zbog losih perfomansi najvise
     
  14. RaP

    RaP Komšija

    moguce da su presli ili je crytek otkupio licencu, bas tako fali im kesa i dobar engine da naprave pravo dobru igru, UT engine bas i nije poznat po sirokim i otvorenim mapama
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam ko se gdje precizno nalazi. Ravaged je radio 2dawn a u tom timu su ljudi koji su radili na:

    Battlefield, Desert Combat, Homefront, Frontlines, Far Cry, Crysis, Saints Row, Star Wars: X-Wing and more..
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    YouTube komentatori LevelCap, FrenkieOnPC, JackFrags, i Boga pitaj koji jos, su kada su testirali alfu i betu bili placeni od EA-a, da NE pricaju o problemima koje igra ima. Znaci njih trojica su od EA, u periodu od 22. oktobra do 29. novembra, da ne pricaju o silnim bugovima, i samo da se fokusiraju na pozitivne stvari, kao sto je levolution, dobili 200.000$.

    Sada bi EA i ovi YouTuberi, mogli imati problema sa FTC (Federal Trade Commission), jer nisu pratili njihove guidelines, jer nisu obznanili u tim video-ima, da su bili sponzorisani od EA, da u njima govore o igri.

    http://bf4central.com/2014/01/ea-paid-youtube-producers-promote-battlefield-4/

    http://bf4central.com/2014/01/youtube-producers-ea-broke-ftc-rules-battlefield-4-promotion/

    Prodane duse. Kad se sjetim koliko sam samo LevelCap video-a pregledao u Alfa i Beta fazi. Ide fino un-sub, od svih poznatih placenika. Nemam ja problema da oni zaradjuju pare od pregleda njihovih video-a, ali... Ovo da prime pare od proizvodjaca igre, da ne govore u kakvom je stanju igra, jednostavno mi dodje muka od toga. Oni bi trebalo da budu unbiased, a ne prodane duse. Ili ako vec primis pare, reci fino u video, za ovo sam placen od tog i tog, pa da onda fino znamo da je reklama u pitanju a ne iskren review igre.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    au... :D zato ja to ne prati m:D hahaha
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Doslovno 3-4 dana prije nego sto je izašlo da su popularni yutuberi podmazani pišem na tu temu:

    Ocito je bilo previse ofirno. Tuga golema.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I Microsoft je isto uradio sa svojim igrama, tako da izgleda nije nikome vjerovati :)
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mikrosoft je platio Machinima mrezi, da hvale XBox One, i da ne pricaju o losim stvarima u vezi konzole.