Battlefield 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jul 17, 2012.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ah, taj crni ekran kad se spawn... Dok je tebi ekran crn, vec se pojavis na mapi i postajes slobodna meta. Pogotovo sad gdje nema spawn protekcije. Toliko puta sam umro zbog toga. Pogotovo sto volim da se spawn na squad mates, i to jos kad su u frci. Sto u vecini slucaja znaci instant smrt na BF4. Na BF3 si imao spawn protection, pa je bilo lakse.
    A sto se tice ubijanja iza zgrade, bas je ovdje neko video postavio u kojem je objasnjeno u cemu je tu problem. Zaista nevjerovatno da DICE to do sada nije popravio, iako su imali taj problem i u predhodnim naslovima. U osnovi hit markeri koji su na tijelu kasne za modelom, tj. igracem. I dok figura zadje za zgradu, tvoji hit markeri ostaju/legaju iza tebe, i budu pogodjeni, sto uzrokuje smrt u dosta slucaja iako je model vec na sigurnom iza zgrade.

    Dvije stvari koje su zaista frustrirajuce. Ja bi jos dodao i 'killed in action', iz vedra neba kad se dobije. Pa nemas pojma zbog cega si dobio suicide. Ali kad uzmem u obzir da je svima isto, poceo sam ih tolerisati.

    Da mi je BF4 zabavan kao predhodni naslovi, nije. Ali da mi je ne igriv ni to nije. Dosta problema je popravljeno, ali ima jos dosta koje treba popraviti. Pocinjem sve vise da uzivam u njoj i pored nebuloza koje se i dalje desavaju. Ima ova igra i dobrih stvari da ponudi, samo ih je tesko vidjeti, jer se raja fokusira samo na lose stvari, i sam sam takav bio na pocetku. Sad pogotovo je sve zabavnije meni licno jer su popravli crasnjanje i blur, dvije stvari koje su me drzale podalje od BF4, a sad i moja raja sa PS3 polako pocinje da nastanjuje PS4/BF4 teritoriju, pa je i to uveliko popravilo igrivost ove igre za mene.

    U tenku mi je zabavno totalno igrati. Pogotovo na Silk Road i Golmud, mapama, gdje bude krkancija samo takva. Poceo sam i jetove po malo savladavati, pa vec imam oko 100 killova sa Attack jetovima i oko 100 sa Stealth. Za oba sve otkljucao. Jucer prvi put da sam uspjeo da ubijem pjesaka koji trckara okolo sa jetom, tacnije 3 u jednoj partiji i to sa main gunnom. Jedino u cemu ne uzivam da igram je Attack chopper, kojeg smatram beskorisnim. Jedini nacin da budes koliko toliko efikasan u njemu je da igras totalno defanzivno, i da obires protivnike koji zadju u teritoriju pod kontrolom tvoje ekipe, jer cim promolis nos blizu prve linije ti si mrtav. Ne smeta mi ni OP MAA, ni cinjenica da pola ekipe hoda sa Iglom, Stingerom, nego mi samo smetaju dvije stvari: debilno gubljenje kontrole nad chopperom kad te pogodi raketa, i postajes 'sjedeca patka' za sve okolo, pa ni onaj stabilizacijski dodatak sto opremis ne pomogne, i drugo, cinjenica da heli explodira u vecini slucaja cim pod malo ruznim uglom dotaknes tlo.
    Uzivam u CQ large 64 igraca. Pogotovo kad budu epic bitke za jednu zastavu, pa ne znas ko pije a ko placa. Volim igrat i infantry, pogotovo sad kad imam sa kim da letam. Guilin Peaks daleko mi najdraza mapa. Cesto mjenjam oruzja pa i nemam neko omiljeno, ali kad bi birao to bi bila vjerovatno SG553, pa onda L85. Otkljucao sam sve pistolje, assault, carbine, sniper, pdw puske. Radim na LMGijevima, otkljucao 2-3 do sada, iako ih ne volim koristiti, ali eto da budu otklucani, jos manje koristim sacmarice, i tek sam 870 otkljucao, sto je prva po redu, ali cu se nekako prisiliti da ih otkljucam, na kraju DMR, gdje sam dosao do SKS.
    Dosao sam do 110 colonela, i to da bi mi bilo zabavnije, skoro bez upotrebe boostova (koristio sam ih samo na PS3 kad sam igrao, to je do lvl 30 i nekog bilo, a kad sam prebacio statistiku na PS4 sam prestao), kojih imam ni sam ne znam koliko (preko 100 sigurno), i bez igranja kad je 2xp. Sad kad sam dosao do zadnjeg ranga, pocet cu koristiti boostove opet.

    Igra je izbacena daleko prerano, to je cinjenica i to niko ne moze osporiti. Nadam se da ce se dozvati pameti u buducnosti ovi iz DICEa. Znam ja da tu EA odredjuje kad treba igra da izadje, ali neka i DICE pokaze m.uda malo i suprostavi se tome. Neka zastiti svoj igrace, jer i oni uveliko gube sav kredibilitet koji su imali kod BF zajednice.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Raja, jeli igrate sa 32 ili 64 bitnom modu?
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    64bitni naravno :) nisam ni probao u 32bit
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jeli ti automatski na x64 odabralo ili si rucno?
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Igra sama instalira onu verziju koja ti je na win u tvom slucaju x64.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx, kupio sam bf4 jeftino, pa kad sklopim masinu da znam na cemu sam.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Could not join server.
     
  9. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Sada nesto popravljaju, takodje ima problema sa spawnom tj ne mozes se respawn...
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    BF4 nije smijesan vec zalostan.

    Hvala Bogu pa ne uzeh igru kad je izasla, i jos cu pricekati dok je ne ispeglaju (ako je ikada i uspiju).

    Kad sam vidio kako pucaju snajperi, isto vazdusne puske, presmijesno 8)
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Najgori je onaj bijeli trag, jel jos u igri :D
     
  12. chenta

    chenta Aktivista

    Sto se tice problema sa spawnom moracete uraditi manualni update punkbustera.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Predobro. :)

    Danas probat onaj ester egg na Hainan Resort, i Rogue Transmition. :)
     
  15. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Mene ovi liftovi mnogo nerviraju, udjes na jedna vrata a izlazis na druga, ili na ista pa ti sada nagadjaj koja su u pitanju... mislim strasno :)
     
  16. xman

    xman Komšija

    Nisam ocekivao da je igra ovako fejlati :( Nisam je ni ja jos kupio jer cekam ko i KingT da vidim sta ce se desiti na kraju. Mada imam osjecaj gledajuci videa da igra ne bi bila bolja od BF3 i da je popeglana. I jel do mene ili je FOV drugaciji? Igraci,tj protivnici djeluju nekako manji...
     
  17. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Ma popravice je oni, samo je pitanje vremena.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sam ovdje najveci optimista po pitanju BF4, pa nekako i moj optimizam polako isparava. :D

    Kad sam rekao neki dan, da se nadam da nece nesto sjebati sa novim patchom, jer je bilo ok igrati, i to u velikoj vecini bez problema, e, sjebali su sad to. Ja, i mnogi moji prijatelji, prije petcha nismo imali nikakvih problema sa lagom i rubber banding, poslije... Jedan korak naprijed nazad 2. Razvaljuje stucanje. Nikad stic gdje sam krenuo. Danas 5 servera u 5 partija promjenuo i svaki, sve gori. Vojnik mi napravi 2 koraka, pa zastopa, i onda ga vrati nazad i tako kroz citavu partiju. A u vozilo ne mogu ni uci, jer je nemoguce ista naciljati, i samo postanem zrtva ne lovac. Kad pocnem pucat pukom, pa mi zastuca, izgubim se sav. Ko da me neko konstanto vuce za ruku, takav osjecaj dobijem kad pucam iz puske u tim uslovima.

    Kasnije sam uspjeo naci pristojan server, gdje je i dalje lagalo, ali daleko manje, pa sam ugrabio odigrati koju partiju. Sto je zalosno reci da sam ugrabio odigrati par partija na igri koju sam platio 80$ (igra + premium).
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Daleko od toga da je igra fail, jednostavno imaju nekih problema koje ce vremenom ispeglati. Isti slucaj kao i sa BF3. A opet je bolja nego bilo koji COD.
     
  20. chenta

    chenta Aktivista

    Tacno je da protivnici djeluju da su manji, stvar je u tome sto npr. ako imas FOV 90, i dok trcis i kad nanisanis (ADS) mete su isto udaljene, a u BF3 je uradjeno tako da kad gledas preko nisana FOV bude isti svima, tj. nema veze je li ti FOV 60 ili 90 - kad gledas ADS bude ti lock na 60. E sad ne znam je li ovo u BF4 stvar buga ili je namjerno uradjeno tako da bude realnije pa da se koriste i veci scope, kako god sa obicnim nisanima kao RDS ili kobra teze je pratiti protivnike zbog tog efekta da su "manji".