Battlefield Bad Company 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Ado1983, Dec 28, 2009.

  1. irhadkul

    irhadkul Komšija

    vecinom je pjesadiska borba posto nema bas puno vozila/letjelica na spawnowima a i lahko se skidaju.I da jos jedna razlika je ta sto ovdje nema aviona,znaci samo helikopteri.A to da li se lakse umire pa eto otprilike isto.
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    A čuj, imaš mapa gdje nema ni letjelica a ni vozila. Imaš mape koje su jako uske u BF3, tako da su pješadijske borbe vrh vrhova. BF3 ti nudi sve što poželiš, za svakog ponešto. Neko voli biti koristan, i trčkarat okolo, pomagat, suzbijat protivnike sa mitraljezima, itd. itd.

    BC2 je arkadniji dosta. Zabavan je. U rush mode je prsa u prsa definitivno (kao i u BF3). Iskreno volim rush i u BF3 i u BC2. Dosta je teži za igrat od conquesta, i teže je pobjedit.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja nista drugo nisam ni nigrao osim rush. Nekako se vidi napredak ko sta radi i imalo mi "svrhe" igrati i gurati.

    Takodjer niste spomenuli tenkove. Bilo je partija gdje podjem i zavrsim sa jednim tenkom tako da je bc2 dosta raznolik. Sve zavisi sta igras ali je rush mod definitivno timska igra. Mozes ti deset puta aktivirati mcom ako ga nece niko odbraniti ili mozes namlatiti 30 kilova ako niko ne aktivira mcom.

    Inace nisam igrao bf2 mada jesam bf play4 free koji je navodno BF2, ali po cemu je to BC2 arkadan upredo sa BF2 ili bf3 ?
     
  4. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Narode covjek je pitao za bf2 vs bc2.A bc2 je meni arkadniji od bf 2 jer eto tako mi se cini da se mogu hodati po mapi koliko ja hocu bez da se sakrijem.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ja sam neko vrijeme igrao bf2 i dodatak special forces. ali mi je brzo dosadilo jer ima samo conquest i co op. dosadno mi to.

    ali mi je još dosadnije to što se većina vrti oko aviona, helikoptera i tenkova i čekaju da neko uzme volan i da onda sjednu i rokaju iz zraka, skoro nikao nema tih pješadijskih borbi. igraš mapu sa 32 ili 64 aktivna igrača, haman nikako puškaranja.

    onda, ako kojim slučajem kod zastave nalatiš na nekog, trebaju ti dva okvira da ukokaš.

    i zbog svega ovog gore nabrojanog, bf2+sf mi je jako brzo dosadio.

    znači u bc2 ima više čovjek na čovjeka, puška na pušku? već zvuči mnogo primamljivije.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Dosta rijetko mogu ljudi da prave veliki progres sa recimo helikopterom. Ne mogu da ga skinu pa samo šiša. Ali to ono rijetko.

    Sto se tenkova tice, mora se mnogo taktizirati i moras biti engineer da bi ga zadrzao ali i tada pravisa balans ili prostor pjesadiji da aktivira m-com. Brzo se vozila srede sa minama, rpg ili c4. N znam da je nekada bilo vozilo dominantnije od pjesadije samo eto.. kazem da se desi neki heli da posteno šiša.

    Takodjer nemas na svim mapama i helikoptere i tenkove. Ili sve vrste tenkova.

    Kako god, po meni odlicno odradjen balans i ne znam ni jednu mapu da su vozila dominrala ili da su bila beskorisna.

    Ako imas tenkove a ne koristiš ih, tesko da ces ostvariti pobjedu. A m-com se sam nece aktivirati ili odbraniti tako da je to posao pješadije.

    Znaci govorim samo za rush mod koji sam igrao jer hvatanje zastavica nije toliko ekipna i takticka igra. Vise je pojedinacna, gdje ko odlucni da drzi poziciju ili napada istu. NAravno, ima tu ekipne igre ali ne kao u rush modugdje je svima isti cilj.

    U rush modu bas vidis koliko ti valja ekipa, svako ima svoj posao i ne smetaju mi snajperisti kao .. svi kampuju. Doduse igrao sam na serverima gdje je bilo ograniceno max 3 snajp lika po timu. Cak mali UAV heli moze praviti dobar progres, balasn i imati veliku korist kod unistavanja protivnickih tenkova. A ja sam srusio i jedna heli sa UAV.. istina svoj, od "bjesnila".

    Sad' da li ce i to tebi biti dosadno.. to je do tebe. Savko ima svoj cejf.
     
  7. Juka

    Juka Komšija

    Bilo jednom na jednoj mapi u BC2:

    Valparaíso
    [​IMG]
    [​IMG]

    Vozilo/Helic: UH-60 Blackhawk
    Pilot: Zeleni.79
    Gunner R: ja
    Gunner L: Akmon

    I mimo sve ove silne prednosti, ne mogu da se sjetim jer ima podavno kako je bilo, ali mislim da smo izgubili na zadnjim mcomovima, jer nije tim stigo zadnji mcom da aktivira!
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Bas o tome i govorim. Zna heli da napravi problem ako se nadju likovi ali opet, kao sto kazes ..i tada se zna izgubiti partija.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    gdje se može vidjeti stanje bc2 servera?

    i kakav je ping za one fino popunjene?
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    igra li ko sad bc2, ja igram dok ne poprave kako treba bf3, samo imam problema sa cras2desktop, a i nekad imam problema sa grafikom u igrici :oops:
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Igrao ja jucer i danas. Koliko vidim ima raje kao i prije.
     
  12. Mujka

    Mujka Komšija

    sad je extra igra

    igramo irhad i ja redovno nemam onih lvl 50 njubara sto kempaju :D

    bas je super eto ko hoce nek posalje pm pa mozemo na skype zajedno u squadu je ljepse :)
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Kad' igrate da znam uletiti ?
     
  14. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Igramo navece vecinom a sad bi trebali oko jedno 7
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Uletim mozda oko sedmice.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    irhadkul - Sorry druze ja tek na kraju vidio da si pisao da letimo na drugu mapu. Zadao se heheh.. hocete li nekad' veceras opet ?
     
  17. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Trebali bi oko10 mada tad mene cura nazove znaci oko 11,najbolje je da me dodas na skype(ako vec nisi)
    irhadkul
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne koristim skype. Jedino da uletim oko jedanaeske ili da me dodas na fejs.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    dodajte me na sype

    el-ninho77
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Koji od vas je Echo na Skype-u ?
    trololololo