Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    To je bug. Igrao sam 2-3 partije breakthrough-a gdje sam bio defender, i kad nam uzmu sektor, markira me za sve protivnike da vide tacno gdje sam, i mogu ostat u toj zoni sve dok me ne ubiju. Nema tajmer do kojeg moras napustiti tu zonu ili dobijes smrt.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dosadasnja karijera na BF5. KPM, i SPM nisu nesto posebno, ali igram CQ u 95% slucaja, pa dosta praznog trcanja ima.[​IMG]
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Jeste bug ali je to od pocetka tako. Kontao sam da su ga sada popravili, ali jok.
    Ovako kod mene radi:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Kao proces, BF5 zauzima oko 96%. NEkada i GPU skoci na 100%. Zavisno od situacije. Ali u biti je cpu usko grlo. 1920x1080p. Preko 60FPS je u vecini. Na Arras ide oko 70.
     
  4. veki81

    veki81 Aktivista

    Bogami ga dobro zakuca bf, izgleda da konacno koristi sve jezgre kako treba.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo zaobici u sirokom luku dok ne srede hakere. Top 6 ljudi u protivnickom aimboteri. 60-0. 55-1 itd..
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Solidna puskica. Ali generalno, barem meni licno sve Medic puske su sada dosta solidne. Meni najdraza EMP, volim sa njom igrat.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Medic je u: BC2, BF3, BF4 i BF1.. bio svaki put odlican. Jedna od najboljih (u BF3 i 4 najbolja) klasa. Mogao si igrati i agresivno i kao support. Sada, da se sakrivam iza svoga tima, meni ne ide. A uloga mu je još i smanjena jer revive traje duze, svako sa sobom ima medic pack te ga moze poslije preuzeti sa crate-eta ..i sto mozes ozivljavati svoj squad. A dodaj tome da se manuelno mora uzimati pack iz boxa. Ne mozes kao prije baciti u gužvu da se svi healaju. Jednostavno nema sta da trazi pored ostalih klasa.

    Za balans mi je logicno da medic ima najbolje puske ali ogranicen ammo, i da support ima losije puške ali neogranicen ammo.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa ne moze ni medik uvijek biti OP. Nek su malo promjenili balans klasa. Meni je zabavno medic koristiti. Kad dodje na mene red, opremim 2 dimne granate, uz 2 dimne rifle granate i lagano pratim squad. Uvijek zavrsim u top 3 sa medikom jer zaradjujes dosta vise ok assaulta, a ni support sa municijom nije konkurencija. Nije sada da se ne moze kilova nabiti i kad igras tu povucenu rolu.
     
    Last edited: Jan 20, 2019
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Probat cu nekad, kad mi bude mrski igrati kao rambo ali nisu ni prije SMG bile tako slabe. Imale su svoje prednosti. UMP-45 i MP5K su bile ubice. A ovo pocinje da ubija u pojam.. .. . .

     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa uzmi Suomi, Tommy ili 383, i Rambo do zore. Na blizu do medium ti niko pera nece moci. Sve 3 veliki fire rate, odlican hip fire, i sasvim solidna preciznost na medium udaljenosti. Ubile se puske za run & gun Rambovanje. Ako hoces bas medium medic puskicu STEN radi odlican posao.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sto se tice videa, kad uzmete sektor, i sad kad ih sve ocistite u tom sektoru koji ste zauzeli, i kad krene novi sektor, ja misli da se zone promjenu, i da se dosta mjesta koje su bile unutar dozvoljenog prostora, u novoj zoni bude out of bounds. Nekako mi se cini da ti se to desava.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo se desava u odbrani. Promjene se zone jer baza koju si izgubio postane zabranjena zona ali ce te ubiti samo kada se ponovo hoces vratiti u nju a ne u trenutku kada je izgubite. Tada mozes ostati u zabranjenoj zoni ali si spotan. Samo te nekada ubije a nekada ne. Mene zna ubiti, suigraca pored mene ne. Totalno je random.

    Vidis ovdje, svi smo u zabranjenoj zoni jer smo izgubili sektor:

    [​IMG]

    Ali ce te ubiti tek kada se probas ponovo vratiti iz nove baze nazad.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Cudno pravo.

    Ja sam imao misterioznu smrt jucer. Igramo Hamadu CQ, i sad dodjem ja na G zastavu sa halftrack vozilom, i ima taman dovoljno prostora da kruzis na zastavi dok je uzimas, kad odjednom dobijem ovu smrt ko i ti. Dobijem smrt da sam desertirao, ili ti ga kao da sam bio u crnoj zoni, a bio na pola zastave. Umro sam od smjeha. Lol
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ima gomila stvari. Vjerovatno sam spominjao, kada zaginem, prije nego sto mi istekne vrijeme za revive, mene prebaci na spawn screen, ali nema nista. Moram sa servera izaci.



    Igra se konstantno i ruši na desktop. Freeza i onda izadje bez ikakve poruke. Vidim da je na razlicitim konfiguracijama i na razlicitim sistemima. "Jel se desava nekome da igra crashuje na desktop bez ikakvog errora? Citam sve i svasta, cesljam po netu, probao sam i da ugasim Origin In game opciju" Lik presao sa z77 platforme i 1060 na Ryzen 1600X i to na win7 i opet opet mu kreša.. haha. "danas vec treči put mi zablokira kad se zavrsi mapa i jedino reset dugme pomaze." Samo ostaliam u igri a meni u 90% situacija pri izboru servera. Desi se i u igri ali rjedje. Mislim da cu jednom monitor nokautirati. Killcam je sada gori jer nekada radi a nekada ne. Ime lika koji me ubije bude par milisekundi i nestane i uperi u nebo. Ili na planinu. Nemam pojma ni ko me ubio ni kako. Itd..
     
    Last edited: Jan 21, 2019
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja nisam imao nikad taj problem, ali cesto imam problem da mi igra izgubi konekciju ka sesiji i samo me izbaci. Nekima se gubi konekcija ka serveru. Ni sa jednim ranijim BF nisam imao ovaj problem. BF4 igram godinama bez problema, BF1 takodjer, dok sa BF V imam ovaj problem od samog pocetka. Nema sta nisam radio (mijenjao MTU na routeru, iskljucivao firewall na windowsima, iskljucivao kaspersky...). Nema pravila, nekad igram 2h bez problema, a nekad me sutne u pola sata tri puta.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni preko vikenda na BF1 ping bio 800-900 :D I sto je nevjerovatno, nece da me kikaju, nego ja sam izadjem jer naravno ne mogu tako igrati. To je bilo samo na jednom serveru, semper-fi tako nesto, na ostalim je bilo OK.
     
  18. Piroman

    Piroman Komšija

    Ništa novo, pa jučer igrali jednu rundu CQ 26 vs 13 i normalno ide bez prekida, bez balansiranja, sve udure, naravno na kraju ostalo 5 ljudi u protivničkom timu ali ni to nije problem prema njima, runda se nastavlja kao da je 32v32 sve udure, logično! A o tim prekidima tj. izbacivanjima iz igre da ne pričam, desilo se bukvalno svakome među ovom našom rajom, znači samo ti zamrzne igra i sruši se (random trenutak, nekada u meniju nekada u sred borbe), izbaci te na desktop, nikakav error message, ništa! Kao da u tom DICE-u rade iste čimpanze od progr. i devs. kao u Microsoftu pa uz novi "patch/update" naprave više problema nego što ih fix-aju! :D
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Error imas u events kod rusenja igre. Nemoguce je sve errore catch-ati i handlovati. U mom slucaju u events nema nikakvog loga iz kojeg bi se bar moglo naslutiti sto me suta iz sesije.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Što se balansa tice, BF5 nema balans opciju. Jedini nacin da manji tim bude popunjen je novim igracima. Ali ako novi ne ulaze, komotno moze biti 32v1. Nerjetko je 25v4. A ovako je stalno:

    [​IMG]

    DICE iz godine u godinu stvara problem for solution. Definitivno se vidi da niko iz DICE team nije gamer.