Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja igram, ali definitivno ni blizu koliko sam na pocetku. Imam ja mislim preko 400 sati. Mada jedan od razloga i sto manje igram je, jer je izaslo dosta novog contenta na Warframe-u, pa grajnd and chill. Definitivno uticaja na to sto manje igram ima i cinjenica da su mape mi malo dosadile. Ne sve, ali neke definitivno.

    Bdw. 4 za redom pobjede na BF BR. Nije lose ovo. Vozila nisu prejaka, lako ih je savladat jer ima zolja i tenk granata svugdje.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    12 pobjeda od 14 partija sto smo odigrali.

    Utisak je da je fino ispolirana. Ide smooth. Gameplay je zabavan. Tenkovi imaju ali su prilicno underpowered pa nisu problem. Vozila za prevoz na sve strane ali rijetko kad osjetis potrebu za njima jer storm nije brzi od tebe. Partije traju od 15 do 20min. Artiljerija i V1 su ucinkoviti ali nadjes V1 svaku 5 partiju, artiljeriju svaku 2-3cu. Gunplay zadovoljavajuci i ne odstupa previse od MP dijela. Loota ima na sve strane

    Losa stvar je loot sto ispadne iz protivnika. Brate sve bude nagruhano na metar kvadratni i probrat sta ti treba je spor proces. To ce definitivno morati mijenjati.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ubijes nekoga ko trci, dva metra poslije loot poispada. Ako je pored litice, ode sve niz brdo.

    Ako je neko u grmu/visokoj travi, good luck. Nista ne vidim. Inventory je najgori koj isam vidio od BR igara. Ne mozes nista pomjerati. Ako otvoris inventory, kliknes mišem, vojnik puca.

    Ne znam zasto ne kopiraju rock solid PUBG inventory i lootbox.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I Apex ima solidan loot sistem. Otvoris i klikas sta hoces. Veoma brzo, veoma efikasno. Ovo je sve osim efikasno. Dok proberes sta tebi treba napatis se.
     
  5. igor.g

    igor.g Komšija

    BR sa losim loot i nepostojecim gun attachments sistemom, klasicni DICE, vazda half-arsed launch day a prvi utisci su sve danas i to prodaje igru. Firestorm dio su trebali izbaciti i kao standalone za one sto nece kupovati BF5 a hoce BR fix.
    Imaju sve na izvolite od drugih BR igara da iskopiraju sta valja i dodaju malo svoga (vozila) pa da naprave ultimativno BR iskustvo a oni ga useru.
     
    Last edited: Mar 25, 2019
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    ROE i Apex puno bolji loot sistem imaju od PUBG.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam rekao da je najbolji, ne igram Apex i Ring ali su eto, mogli bilo koje slicno rjesenje uzeti a ne ovo. Svi su odradili posao za njih. BR se igra od 2014-te. Trebali su samo kopirati kada vec sramotno kopiraju battle royale.

    No, DICE.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Navodno su vec najavili loot sistem promjenu u prvom patchu sto izadje.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Vidio sam jucer na Twitteru brzi fix koji planiraju izbaciti za looting. Kada ubijes lika, loot ce se rasut na vece podrucje, i nece biti jedna preko druge stvari. Izgleda bolje.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Izgleda gotovo identicno:



    Problem nije koliko se raspe u širinu. Problem je sto se rasipa. Loot se zaglavi na kojekakvim mjestima. Ne vidis ga u visokoj travi. Zaglavi se iza zida. Raspe se niz brdo itd itd. Opcenito je inventory management grozan.

    Mada sam ja odustao kada sam vidio 3d spoting. Niko od njih u zivotu nije odigrao partiju BR-a.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Od svega sto si ti nabrojao ja u 30ak partija odigranih nisam imao problema sa takvim situacijama. Meni je jedini problem kod lootanja sto se stvari nagruhaju jedna na drugu i ne mozes ptobrati. Obicno moram cucnit i polako pomjerat da bi razazno gdje je sta.

    Ovo izgleda puno bolje gdje je skoro svaka stavka odmaknuta jeda od druge i lakse je razabrat.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  13. NAILS

    NAILS Moderator

  14. NAILS

    NAILS Moderator

  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ocekivano.

    Kao neko ko opremi jedan skin/camo (obicno standard) i drzi se toga kroz citav BF, ovo me u opste ne tangira. :D Ali vidim ovu danasnju djecurliju kojoj su skins i kamufkaze vaznije od igre, da kukaju kako je skupo. Hahahaha
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako bi bilo dobro da BF predje u igru kao servis. Kao sto je Ubisoft uradio sa R6. Igra stara 6 godina svakih par mjeseci dobija novi veliki update, novu sezonu operatera i mapa. Maksimalno dotegnuta. Full aktivna na ESL scen. Najbolji FPS koji sam igrao. Zivi od mikro-transakcija za skinove. Samo na Steamu je prije 3 dana bilo 113000 igraca. Nesto o cemu BF moze sanjati.

    Nema smisla velike igre izbacivati svake 2 godine. Ni jedna ne bude zavrsena. Oni ce sada bacati resurse na sredjivanje Firestorm moda, pravljenje jos jedne ili dvije mape dok pravi BF igraci kojih battle royale ne zanima, izvisiše. BF5 ima smisla ako ga razvuku na 4-5 godina. Ali znamo da je BF6 u izradi i da ce ovo napustiti kroz godinu dana.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Criterion se bavi Firestormom, tako da DICE nema izgovora da ne pumpa content u base igru. Na base igri rade DICE LA i DICE Stokholm. Do kraja godine bi trebali dobiti 6-7 novih mapa za base igru, to su moja nadanja. Najavili su jednu u maju, 2 u aprilu, i onda kasnije u godini izlazi nova nacija sto bi trebalo znaciti i nove 4 mape. Na BF1 sa novom nacijom su dolazile i 4 mape svaki put. Sto se nadam da ce biti slucaj i na BF5.

    Mada nebi me cudilo da prebace resources sa DICE-a na Criterion radi Firestorma.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma znam, postao sam taj roadmap na prosloj stranici. Criterion je radio na Firestorm modu ali ga sada fiksa i DICE. Mozes vidjeti na twitteru kod DICE developera da i oni rade na Firestorm ispravkama.
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mislim logicno je, jer znamo da Frostbite engine nije najlaksi za rad (vidi samo BioWare koliko je problema imao sa njim), pa vjerovatno treba tu dosta inputa od ljudi koji znaju kako fercera.

    Mene apsolutno ne interesuje hoce li imati dovoljno podrske za rad na base igri, ali ja licno imam ocekivanja do kraja godine, koja ako ne ispune, ja lagano quit (iako mi se igra svidja pravo, ali nedostatak novih mapa utice da je igram manje). Moja su ocekivanja ovo gore sto sam pisao post prije: 6-7 mapa. Za oruzje i ostali content me licno ne interesuje. Samo mape.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator