Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    We'll be putting out an update later this week (dates and full details to be confirmed tomorrow - but presently we're expecting it to drop Wednesday). Primary focus is to eliminate the most common cause of Crashes across all platforms.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni u zadnja dva dana crash 3 puta u nekih 7-8 partija. Jednom u avionu dok sam se vozao na Hamadi. Jednom na Arras dok sam iz Britanske baze isao prema D zastavi na CQ. Zadnji put na onoj novoj.

    Frustrirajuce.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nisam imao vremena da testiram dovoljno. Danas uletio stigao odigrati 2 partije prije nego sam morao picit dalje. U te dvije nije crash. :D Veceras nadam se da cu stici odigrati 4-5, i ako u tih 4-5 ne crash, to je napredak.

    Prije onog crnog patcha koji je pokvario 50 stvari, igra mi u 400 sati koliko sam imao crash bila samo jedan put. Poslije patcha 20ak crasova u 10 sati igranja.

    Meni je u 90% slucaja reinforcement call in je ok, ali zna glupo zaglichat.
     
    Last edited: Aug 8, 2019
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Je li ovaj shit vise spreman za normalnu igru da se pridruzim i ja povremeno?Kad sam ga uzeo jbt nisam 2 partije odigrao. Odmah mi je zivce izvukao!

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije, ima sada drugih problema. Vrte se u krug. Recimo, zadnje partije sam igrao na Devastation i Roterdamu i u 90% slucajeva ginem od jednog metka te ne radi kill cam. 9 od 10 puta mi killcam okrene u nebo. Bilo da me vozilo skine ili prašinar.

    Cesto se desava da kao medic ne mogu sebe lijeciti. Uzmem pack ali se nista ne desava. Kreša i dalje na desktop samo sada igra gubi i konekciju sa serverom. Samo me izbaic i pise da sam diskonektovan sa servera.

    Jedan od najvecih problema jeste server info. Ne znam koliko je ostalo tiketa prije ulaska. Nešto st oje postojalo 2011-te. Svaki put ulazim na server gdje je ostalo mom timu stotinjak tikea. Ne pamtim kada sam igrao partiju sa 50% ili vise tiketa. A naredna partija opet bude druga mapa plus ljudi izlaze pa bude stalno 10 v 30 cijelu partiju jer Battlefield 5 nema autobalans. A svaki drugi put kada ulazim na server, partija je zavrsena. Znaci loada vec drugu mapu. Ili ja recimo klikam da udjem na Roterdam a ubaci me na Fjel. Ili, ako uletis na server dok se loada nova mapa, onda vidiš staru ovako: https://i.ibb.co/qYmwstp/image.png

    I tako stoji neko vrijeme, ne mozes nista. To je gotov mec samo si ti zaglavio u njemu. A vrijeme izmedju loadanja nove mape i zavrsetka pšrethopdnog meca je preko minute. Samo sto server prikazuje staru mapu na listi sve dok ne podje partija nove mape. Umjesto da je obrnuto ali.. DICE.
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Znaci jos uvijek katastrofa.Ma ne isplati se ovo vise uzimati ni igrati.Ne vrijedi ni para ni zivaca

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima tu jos par stvari poput elemenata koje su flat out lagali da su u igri. Sjecma se da su dosta pricali o mehanici kako mozes suigraca povuci u stranu pa ga ouživiti ili kako ces moci sve u igri kupiti ingame novcem:

    [​IMG]

    Ili recimo, ovaj broj je random:

    [​IMG]

    Nikad to nisu uspjeli popraviti.

    Ili spremaju epski BF iduce godine ili EA ne interesuje mnogo Battlefield koji su prodavali za 30$ vec druge prodajne sedmice.
     
    Last edited: Aug 9, 2019
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni se zna desiti 'enemy hit' bude preko 200. Znam da je bug, i da u sustini ne uzmes mu full healt, ali jebo majku al zna trigger kad se desi.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Izgleda da su popravili crash probleme na PS4. U nekih 20ak partija od patcha nije niti jednom crash.

    Ja ovih dana igram na drugom racunu dok ne ubace novi max rank. Ovako iz pocetka ponovo otkljucavanje svega mi igru cini svjezijom. U nekih 30 partija vec rank 20. Bas je lvl upovanje prelagano. Ali eto stize do 500 lvl up, pa ce biti interesantnije i na glavnom racunu.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    CQ na Arras. Na skoro samom pocetku ukradem protivnicki Panzer 4 tenk. Jos rijetko tenkom igram na BF5, samo na Panzersorm, i ponekad na Hammadi. U jednom trenutku jaran treba da join u pariju i sad mu trebam osloboditi mjesto u squadu, i u zurbi kliknem na redeploy, umjesto squads. Tako da smrt je moja greska. Sreca kad sam deploy nazad, tenk me i dalje cekao na istom mjestu. Lol Lik kojem sam ukrao tenk me sa svojim squadom citavu partiju ganjao. Pogibija. Likovi su me znali od A zastave ganjat skroz nazad do Britanskog spawna iza D zastave. Lol Zabavno. Podjesti me malo na BF4 tenk gameplay kad se dominiralo. [​IMG]
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja se kontam bil uzeo ovo smeće manje od 20 eur Al gledam na yt prepakovani bf1 ne vrijedi ni 5 eur ovo.
     
    kolinsb and bhd like this.
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sam svojih 30$ ulozenih u igru isplatio sa vec preko 500h odigranih, i dosta uzivam u igri u zadnje vrijeme. Naravno sa rajom, sam je ne palim u opste.


    Da je prepakovani BF1 se nebi slozio. Mape mozda ok, ali gameplay je potpuno drugaciji barem meni. Gunplay je pa sigurno jedan od najboljih u fransiznoj istoriji, i sama ta cinjenica ti cini gameplay drugicijim. Iako ima glupih i nepotrebnih pomagala za njubare u vidu mmg, i boys at, nema ni blizu kao na BF1: sweet spot snajperi, explosive spam (granate, mortari itd) spam, robocob konji (over-powered), univerzalni pickup vojnici, bahamuti (imao si igrace koji namjerno switch ekipe i cekaju kad ce bahamut spawn), prejaki tenkovi, prejaki avioni itd, itd . Da bi bio dobar snajper u ovoj igri moras headshot, dok si u BF1 bio dobar snajper samom cinjenicom ako si znao koji ti je sweet spot za snajper. Puske su bile sto duze se natakris na okidac to si precizniji, dok u BF5 ako ne burst fire nema te nigdje sa vecinom pusaka. U BF5 je tesko biti dobar tenkista i pilot, dok na BF1 je lako bilo biti dobar tenkista i pilot.

    Da ne bude zablude, BF5 je u veoma losem stanju, ne pravdam ih, ako nista jedan najvecih kriticara sam im, ovo sam samo neke usporedbe bacio. Da su uzeli 1 godinu developmenta extra bi bilo najbolja odluka, ali pohlepa jebiga. I u ovakvom polu-zavrsenom stanju BF5 je daleko bolja igra od BF1. Za mene licno.
     
    Last edited: Aug 22, 2019
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma yebo BF, ja igram ovo:

    [​IMG]

    haha ..ali ne treba nista osim BF3 i 4 igrati. Nije vrijedno nerviranja.
     
    Vedo likes this.
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma ne zivciram se. Poceo sam bio kad su onim patchom sjebali 50 stvari, i onda prestanem igrat u vecini slucaja. Sad kad su sve vratili na status quo, opet igram i stvarno se ne zivciram. Jedna stvar me trenutno zna nazivcirati a to je moji saigraci. Igraci su sve kluplji i gluplji. To pola mozga nema. Ne govorim samo za BF community nego na multiplayer igre u globalu. Glupih igraca ima more u svim mp igrama koje igram trenutno.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jucer mislim jedan od boljih dana na BF5. Krenuli igrat u 16:30h, zavrsili u 01:00h. 8 sati BFa u cugu, i to na jednom te istom serveru. Izgubili prvu partiju i onda dobili narednih 20ak.

    Good day, good day.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Update 4.4 has been delayed. DICE has encountered some critical bugs and they're working towards a final build they can send for certification. Tides of War rewards, rank increase and the two new maps have been moved to next week.
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Bolje tako nego da pokvareno izbacuju.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Slažem se ali ne vjerujem da imaju kapacitet testirati patch u potpunosti bez public testiranja. Igre kao R6 ili PUBG imaju testne servere za ovakve stvari, treba vratiti CTE kao sto je bio za BF4. Tako su je i sredili. Pravo stanje patcha ce se znati tek kada ga u javnosti izbace.

    A onda ima i ovih nesuglasica unutar samog tima: