BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. h2o

    h2o Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ha, ha. Pravi trojanac u telekomu.
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    meni kaze jedan monter, nemoj wireless da billion to podrzava bilo bi mu ukljuceno, sto ti nije ukljuceno ne diraj:D
    sljedeci komentar je bio "samo vama sto cackate nece da radi, kako se ostali ne zale", ja mu kazem pa da radi ne bih cacko, al ko ce se sa njima ubjedjivat na kraju mi nisu htjeli zamijeniti modem jer kao ja cackam pa se to poremetilo(wireless je veliko zlo, zato treba biti iskljucen), sreca pa mi nisu simultane konekcije iskljucili
    inace ovi billioni sto se kod nas dijele imaju custom firmware koji pravi unis telekom, ako su ovi iz unis telekoma ko iz unis energetike dobro da se billion moze ikako upaliti
     
  3. jeretik

    jeretik Komšija

    Svašta, ja sam mislio da su oni davnih dana dosli do 7000 korisnika Moje TV. A saopštenje je... ne znam. I one reklame...
     
  4. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ne, meni je vrh onaj potpis na kraju:

     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    moze li gore od paradigma? bhtelecom kaze: "naravno " :D
     
  6. Tata

    Tata Novi član

    Trebali su sacekati neku pametniju cifru... 10.000-ti korisnik, pa mu npr. dati besplatno koristenje prvih 6 mjeseci... marketing im je vrlo los. Koji li je majstor smislio onu babu sto joj ne treba eksterni modem? :) Ono o "brojnim" kvalitetnim kanalima su vala mogli i preskociti... bar dok ih ne dodaju jos 50-ak.
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Stvarno ne znam gdje nadju te modeme za koje sam prvi put cuo, da to valja barem pa bi covjek rekao ok, nema veze kako se zove. I za Telindus nikada nisam cuo, ali sam ga imao 2-3 godine, i nikada nije bilo problema, a ovaj Paradigm, pritisces dugmice kao da i ne rade, trebas 10 puta pritisnuti connect da bi se nesto desilo :mrgreen:

    @nivla : ma meni su ispricali oko billiona i wireless sigurnosti milion stvari, ja se suzdrzavam da ne puknem, al hajd to sve, jedni kazu da se zovu oni da to nastimaju, i onda nazoves, kaze ti nazovi privatnika. Ako sam od tebe uzeo uslugu, onda od tebe ocekujem i support. Ako su vec ti koji instaliraju zauzeti od pravog posla, onda zaposli jos momaka kojima ce posao biti da odlaze ljudima kada je problem i prave kako ljudi hoce, a pored toga mogu i oni instalirati, al et, nasa politika :)
     
  8. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Jucer ujutro sam ustao upalio komp. i naravno modem. Internet radi 10 min. pa ne radi, i onda opet nakon restartovanaj modema, radi 10 min. i opet nista. Zvao sam ih odmah i rekli su da ce doci naredne sedmice...
    Medjutim, zove me monter oko 16.00, kaze evo me pred kucom... I zamjenio je modem i splitter. Sada je sve u redu.

    Nego, cudi me da su isti dan dosli :S

    Inace se ceka nekih mjesec dana :D
     
  9. zijo-bosnjo

    zijo-bosnjo Novi član

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]



    I meni je se slicna stvar desavala ,samo malo gora.Nisam imao neta preko dana nikako ,dodje tek navecer oko 21-22h i bude do jutra oko 09-10h i tako par dana.Prvo sam mislo ,ajd opet ih neki prenos "opalio" (posto sam navikao na ovakve slicne ispade). Nazovem ja njih kazu da ce doci ljudi za 2 dana , medjutim ja se naceka skoro pa 2 sedmice. Kad konacno dosli ljud i sad provjeravaju linu,kaze covjek linija ne valja treba se prebaciti na drugu liniju. Sad on zove centralu isprica im situaciju i pita ih da me prebace na drugu liniju,centala neda pa makar se ja na glavu nasadio. Kzu doci ce covjek sve to "srediti" , ajd ok.
    Nakon 7 dana dolazi monter i mjenja mi modem i spliter (made in China).
    Prva 2-3 dana je sve bilo ok , kad opet poce zezati. Konstantno pucanje konekcije , brzina toliko opadne da treba 10 min da otvori Google , itd itd.
    Vise nemam zivaca zvati ih i peglati se s njima,cekam samo prvu priliku da se prebacim na drugi provider ...
     
  10. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Upravo to, i ja imam osjecaj da je brzina manja iako su samo promjenili modem i spliter :S
    Ne kontam, ili sam ja lood il je brzina stvarno manja.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Da li neko ima slicne pribleme sa brzinom ? Evo ovako mi je, ako se ne varam, drugi dan. Sada sam zvao podršku i rekao mi je lik da je on testirao i da je brzina ok. Rekao m ije da testiram brzinu na njihovom portalu ali ta funkcija trenutno ne radi. (20G paket)

    EDIT: Evo i brzina sa njihovog portala:

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    [​IMG]

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    [​IMG]
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    [​IMG]

    sve ok 8g
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Brzina "neprirodno" varira prilikom testioranja. nekada je standardno a nekada se strelica bas trese. Takodjer zna doci do pauze izmedju download i upload testiranja.
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    meni nista ne varira od pocetka je ova brzina
    [​IMG]
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Kada upalim stari kom i probam ..javim.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    [​IMG]
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ja sam danas imao prekida, na TV-u trza slika, a iako je pokazivalo da je konektovano sve, nisam mogao otvoriti ni jedne stranice, te sam nakon par hard resetovanja modema uspio vratiti net u normalu :)
     
  18. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ima na drugoj temi moj post o brzini od kako su zamjenili modem.
    DUPLO sporije !
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    jesil zvao ?
     
  20. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    nisam, nisam bio kuci jbg.

    sabah zorom ih zovem !!