BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. comrade

    comrade Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ima li ko informacije o moja-tv?
     
  2. becke

    becke Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Navodno ide na 2 Mbit/s, ali to je samo glasina.
    Rekao mi je kolega kojem je rekao neki "insajder".
     
  3. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ma ne naravno, jednostavno to je nesto novo i zvuci fantasticno i zasto ne probati...zasto sebi ne priusiti malo komfora i poserbno-edukacije...samo mjesec dva-ranije takav paket u bih zvucao je kao fantazija....za samo 10 KM vise dobijam 10x brzi download i 4 x veci upload, ne zvuci mi kao nesto sto bih ja propustio...
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Evo odgovara mog provajdera na ovaj potez telekoma:

    Još samo da bude ovo što prije a 5ghz wireless je zasad ekstra, sve stabilno ping odličan, nema fair use-a. Najzad i kod nas skontali internet više nije luksuz i sad je pristupačan svakome.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Sve se bojim da ce svi da ponude nesto i na kraju necemo imati stabilnog ISP-a :smt005
    Svako treba razmisljati o brzoj nabavci diskova jer bi to mogao da postane unosan biznis u narednih 5 mjeseci
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Bas me zanima sta ce biti u sklopu moje tv
    Trenutno im net paket dodje 55 KM za IPTV + Net
    a po ovoj racunici 2 Mbita ovaj flat i Phone paket izadje 55 KM
    Znaci biti ce sigurno promjena i tamo
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Kod mene ima 5Ghz AP, vlasnik firme je zakupio link od 100Mbita i dao od decembra 2 mbita flat za 20 KM
    ima 200 korisnika
    uvece ljudi ne mogu da surfaju normalno, a kamoli da nesto skinu, po ovome trebao bi da ima link bar od 500 mbita za nekih prosjecnih 200 korisnika
    ja mislim da to nisu mogucnosti Wireless-a
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ok posto vidim dosta se ljudi namlatilo prazne slame oko fair use klauzule, samo jedno pitanje ( posto ta klauzila i sada postoji), kakve su sankcije ako prekoracis 60% bandwitha, i da li znate i jednu jedinu osobu da je to uspjela uraditi?
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ma nema šanse da se presere Fair klauzula, taman kad bi bio konj i skidao nonstop, jednostavno
    infrastruktura ti ne dozvoljava nikad maximalan teoretski download.
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Na poslu smo imali ADSL MAX i skoro stalno je prekoračivan taj fair use. Nikad nije bilo nikakvih sankcija.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Dobre promjene,fer klauzula me ne zabrinjava ni najmanje,samo neka bude stabilno i sve super :D

    btw tale ti bi mogao upoznati opciju EDIT -.-''
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Jebiga ako si dobar sa EDIT, nisi dobar sa brojem postova. :smt003
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Pa to u tebe neke divlje firme :smt005
    Kako god ovi sitniji provajderi morat će biti povoljniji od telecoma ukoliko žele opstati.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Da jebe rak raka, ne može se wireless poredit sa ADSLom.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    mozda i ne moze po stabilnosti i odzivu, opet kazem mozda, ali po brzini naravno da moze. eto ExWizzard je kod cutuka dobio 16Mbps. ja sam dobio 12Mbps. download ide oko 1,2-1,3MB/s, kod ExWizzarda oko 1,8MB/s
     
  16. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    da li se onda moze reci da je ta klauzula jos jedan od autogolova bihneta? jer non stop se prica o nekom limitu a prakticki ga nema...
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    pa gdje je receno da nema limita??? pa sama infrastruktura ti je limit :D :D a siguran sam, da ce biti neke sankcije uvedene za one koji non stop budu krsili fair use klauzulu. ili ce slati opomene, ili ce ti smanjivati brzinu tokom sedmice, ili pak nesto trece. sada nema extra veliki broj korisnika koji imaju one poslovne pakete, pa krsenje fair use klauzule ne ugrozava kvalitet i stabilnost interneta, tako da je vrlo vjerovatno da se tim malobrojnim korisnicima oprasta. sad kad budu svi imali internet na fair use osnovi, bitchnet ce morati povesti racuna o tome, ako bude velik broj korisnika brezobrazan, da tako kazem...
     
  18. Magnifico

    Magnifico Novi član

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ma raja previse razmislja o tom ogranicenju.Slabo ko ce potrositi ono sto mu Telecom nudi,mozda prva dva-tri mjeseca i bude ekstremnih slucajeva (sto je sasvim normalno) ali vala ako smo
    se dosad mogli uklapat u limite ne vidim problem za ova ogranicenja.
     
  19. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Evo iz licnog iskustva, prvi mjesec kad sam uveo flat skido sam sto mi treba i ne treba (hd ripove, pc igre, xbox 360 igre po 6-7gb) da bi na kraju mjeseca limit zaokruzio na nekih 100gb.

    Sad trosim nekih 50gb mjesecno na surfanje, gledaju se filmovi i svucem 2 ili 3 Xbox igre. Bezveze se opterecujete tim fair use-om, ja bih sad potpiso neki fair use na 150gb ali da mi daju vecu brzinu od 3mbita koliko imam na HS.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ma nama su samo oci proklete ba :shock: :lol: :lol: bosancjerosi smo mi, nije to nish cudno sto smo takvi :D pa vecina ovih prokletinja ce skidati i sto mu treba i sto mu ne treba (ko sto suppa kaze), samo da ne ostane bitchnetu :)