BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    ni jedno ni drugo, jer im ne prijeti opasnost od stecaja, kao sto je slucaj s malim firmama koje jedino drze monopol po mahalama.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Upravo tako. Da su korisnici natjerali BHT da nabaci flat kako to kaze Kolinsb, mi bi taj flat imali prije 5 godina a mogli smo ga cekati jos 5 da je BhT tako odlucio..Ali sve na kraju krajeva ovo je odlicno.
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    o cemu vi pricate ja sam na flatu vec 13 mjeseci bhtelecomovom :)
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    govorim o prelazenju svih paketa na flat s fer osnovom. Kod txtv su svi paketi flat vec godinu dana bez fer osnove.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    A nemojte biti smijesni, natjerala ih je konkurancija. Prvo je elob imao flat, pa logosoft (i u Tuzli Tale) pa sad i telecom. Ali neka konkurencije, sada samo biramo sta je bolje, stabilnije :)
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja i?Po čemu su bolji?Po tome što nemaju fer osnove?E ne mogu spavat i normalno surfat radi te fer osnove,stvarno... :lol: O čemu sve ljudi brinu,za ne povjerovat :roll: Stabilnost,brzina i ping je ono što je sada bitno,al' što sad neko vuče traume iz vremena kad je bio limit,to je drugo.

    Evo taman dmr reče slično nešto :)
     
  7. zdici

    zdici Aktivista

    Bitna je stabilnost Interneta normalno to je najbitnije..dalje da je nizak ping..i nebi bilo lose da nam nadoknade ove gibitke u paketima..ako imam 2048/256 da nam daju koliko i treba da dobijemo. Izgleda da cu im ja od sad placat umjesto 25 KM davat cu im 23 KM mjesecno.. :smt003 jer ako oni mene zakidaju pa red je da i ja njih zakinem i dadnem 23 KM
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni je nebitan ping, bitnije mi je da mogu otvorit mail u svaka doba jer mi od toga zavisi mnogo toga.

    Otvori ugovor i vidi da stoji da ćeš imat brzinu DO toliko i toliko i nigdje ne stoji koliki ćeš imat PING.

    Prema tome BIHnet te ne zakida, taman da imaš i 0,01KB/s download.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    To je bit svega. Telekom je jedna velika firma za naše uslove i veoma su spori da reaguju na dešavanja na tržištu što se vidi iz toga da su tek 2011 uveli flat po normalnim cijenama dok su ostali manji provajderi to imali već godinama.

    Ko da ga nisu ni imali.

    Post ti je niđe veze. Nemoj da sad krenem kopati po netu i nađem bar 50+ postova gdje pljuješ po telekomu a uzdižeš flet wireless i hvališ se brzinom :wink:
    Ja nisam u Tuzli ali koliko znam bio je bar 1 provajder koji je nudio flet po prihvatljivim cijenama i to kablovski ako se ne varam. Kažeš diviš se telekomu a ja te pitam koji to provajder dosad nije imao neki flet do 25KM? Uostalom nije žica jedini kvalitetan internet, to ti govorim iz iskustva. Imam bežični adsl tzv wadsl i prezadovoljan sam ko da je i adsl, fol je samo koliko je provajder ozbiljan i ne preopterećuje linkove.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa iole svako normalan na onih 5 Gb prije 2 godine bi pljuvao po Telecomu..Uostalom ova se tema zvala Bitchnet do ovog mjeseca zasluzeno i u podrsci od mene..
    U TZ je bila TXTV i ELTA MT koja je pocela prije godinu tek sa fletom i stabilnim netom..Prije toga bili su samo bezcini provajderi koji su suckali..Recimo da izostavimo jezgre gradova tipa Zenica, Tuzla, Sarajevo gdje je iole vladala neka konkurecija.
    Sta je recimo sa Srebrenikom, Gradačcom, Gračanicom, Travnikom, Ilidžom, Mostarom, Zavidovicima, Žepču, Maglaju, Tešnju itd itd da ne nabrajam, gdje Telecom ima monopol, + ako se ubaci poneki Wi Fi provajder koji moze biti dobar ali to je inače rijetkost...
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa djaba njima ta okolna mjesta, to je sve sica, ako im vecina korisnika iz glavnih centara predju kod konkurentskih firmi. Ovaj flat je odgovor na konkurenciju da bi se zadrzali postojeci korisnici ili jos privukli novi, ne bi ga oni uveli ni do 2015 da se oni pitaju.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Zar nije dovoljno traumaticno proslavljanje "bezlimitnog rezima" i ono odbrojavanje :lol:
    Ja samo navodim primjer jednog alternativnog providera koji se trudi svojim korisnicima pruziti sto bolju uslugu za cijenu koju placaju. Osim nesto visocijeg pinga, koji je meni nebitan, nude stabilan internet kao i telecom, samo sto telecom gleda kako da prevari korisnike pa im namece fer osnovu koja nije bitna, ali covjek opet osjeca da ima neko ogranicenje. Pricalo se po forumu kako su susjedne zemlje ispred nas sto se tice interneta. Nadam se da ce odsad bht biti azurniji i ozbiljniji i nuditi support bolji od txtv, da ne bude sad da nesto gotivim previse txtv. NHF ali to je kako ja gledam trenutnu situaciju ;)
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Tale, normalno da smo ih mi natjerali da uvedu flat. Pa dovoljno je samo da pogledas ovaj forum i hiljade postova u kojima se bhtelecom pljuje zbog monopolizma, zbog skupih usluga, zbog zaostajanja za zemljama regiona. mozda su se malo i postidili sta im je para ovaj jadni narod dao nizasta, u poredjenju sa susjednim zemljama. godinama oni nama gule kozu. jednom je to moralo prestati (iako jos uvijek nije 100%). Pa vec neko vrijeme se i po medijima (onima koji nisu cenzurirani) govori o tome kako je bhtelecom najskuplji u svijetu, i traze se odgovori i pojasnjenja za to...
     
  14. jeretik

    jeretik Komšija


    Naprotiv, vecina stanovnistva se nalazi u tim "okolnim mjestima", a to stanovnistvo nije veslo sisalo, nego i oni hoce vezu sa svijetom, 1000 kanala i slicne stvari.
     
  15. becke

    becke Aktivista

    Koliko "malo" para ubiru od "okolnih mjesta" u kojima su jedina opcija samo pokazuje uvodjenje flat rate sa ovolikim zakasnjenjem u odnosu na sve ostale ozbiljnije providere.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne bi oni ni sad uveli da se kablovski operateri nisu počeli širiti i na manja mjesta.
     
  17. Piroman

    Piroman Komšija

    Aferim, bravo, to je poenta moje price! :smt004

    Inace, da sam na mjestu Telecom glavešina, opet bi me sramota bila, jer: 1. Kasne za mnogo manjim, za njihove uslove, "siromašnim" operaterima u ponudi usluge, 2. I ovim potezom su se, u najidealnijem slucaju, izjednacili sa ovim "siromasima" od operatera, kojima je 100miliona godišnje prometa/profita (ne sjecam se stvarno) nemoguce ni u snu postici! :mrgreen:
     
  18. zdici

    zdici Aktivista

    evo ovako javno glasno i jasno

    ove godine je doslo do ovolike promjene u BH Telecomu zbog konkurencije Telemacha to se javno zna i direktor BH Telecoma je o tome pricao vec na OBNu ako je tko gledao i pratio.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    da nisi reko mi bi mislili da su oni iz dobre volje uveli flat :)
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Gdje se prati promet mSurf paketa ? Listam i stranicu i googl ali ne nalazim.

    EDIT: mSurf se moze pratiti uz ostalu potrosnju (Stanje računa) na portalu.