BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. AnotherOne

    AnotherOne Novi član

    Zna li neko kako kontaktirati osobu nadleznu za gaming servere BH Telecoma ???
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam kakve veze ima sa adsl-om, ali ako mislis na ovo http://www.ga.com.ba/impressum.html, eto pise ti ime osobe zaduzene za administraciju. Eto ima jedan nick sa foruma, kao autor.
     
  3. AnotherOne

    AnotherOne Novi član

    A kao jedna od prednosti ADSLa jeste i pristup tim serverima pa me s toga i interesuje. Ove momke znam i na GA sam vec dugo ali oni nisu nadlezni ??? To su momci koji us idejno i tehnicki pokrenuli i odrzavali site, s tim da im je telecom kasnije dao com.ba domenu. Ja znam da je prije bio momak mislim da mu je ime Ronald Majuric, kako sam nasao na tom forumu, zaduzen za te servere ali ne znam je li vise i ako jeste kako ga kontaktirati ?
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Pa pise ti na linku da je on administrator. Ukucaj ime u google, imas x nacina da ga kontaktiras. Ako i nije zaduzen, reci ce ti ko jeste.
     
  5. AnotherOne

    AnotherOne Novi član

    MA da znam... Trazio sam evo i dalje cu pokusavati. Mislio sam da je mozda neko ranije vec kontakt ostvarivao ?
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ja ne znam je li ja koristim neki specijalni google, ali mi za to ime odmah izbaci g+, twitter, linkedin, mylife i bruku nekih drugih accounta. Vjerujem da je aktivan na nekom. A posto je progamer u bht, probas sa [email protected], mislim da su im to mailovi. I mislim da je dosta offtopica.
     
  7. AnotherOne

    AnotherOne Novi član

    Druze ba nije to google poseban nema potrebe za nekom arogancijom. To sam vec sve uradio, nije nista jos covjek odgovorio. Chill ba u redu je ;)
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijelni thread

    ima li kakvih insajderskih informacija,hoce li telekom uvoditi kakve nove brzine,nove opcije,bilo na adsl-u ili na moja tv

    na moja tv mi i dalje brzina 2 Mbps,izgleda da ce biti opcija internet plus moja tv (telefon i digitalna)
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijelni thread

    Svi se zale ko ima mojatv ina net. Nije mi jasno sto...zar je tako lose

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijelni thread

    Loše... Jaran imao moju tv i net. Bilo je sve ok s netom godinu dvije. Prije nešto više od mjesec dana počeo ga zezat net dok je televizija konstantno bila problem. Hajde reko možda je malware podignem sistem ali džaba net ne radi. 20min radi kako treba pa onda sat dva ne možeš ni stranicu učitati. Malo pregledao kablove sve uredu router nisam htio resetovati da ne bi poremetio kanale. Nazovem ja u petak 1422 javi se teta objasnim problem kad fakat ponedjeljak, utorak stigao tehničar. Ali čovjek došao probao se konektovati konta sve ok i ode moj ga jaran nije mogao zadržati i objasniti mu u čemu je problem čovjek pobježe :lol: i normala momak poludio i odmah sutradan odjavi net. Gledam one kablove i rutere, 2-3 neka rutera modema čega sve ne milion nekih kablova a da ne govorim da je bio zakucan 1,5mpbs :lol:
    Prve komšije također imaju moju tv bez neta i kažu non stop im šteka...
    Lijepi moj kablovski 15KM 4.5/0.6Mbps 8)
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    BIHnet ADSL - oficijelni thread

    Koje je to smetlje od usluge ja dobijem srklet kad dodjem kod nekog od prijatelja koji imaju mojutv. Ne znam kako to mozete placati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijelni thread

    pa eto ja kad sam uvodio MojaTV uslugu, rezonovao sam na sljedeci nacin. Imam ADSL koji placam 30KM i imam 2Mbps/256kbps. Sto ne bih dodao jos 10KM na to, i imao nekakvu televiziju na kojoj cu naci 15-20% kanala koje mogu gledati, i usto opet imati internet 2Mbps/512kbps, i to full (dok je na obicnom ADSL-u bilo 1,7Mbps/200kbps). Prema tome, ispalo je na kraju da sam TV uslugu placao nekih 10-tak KMova, sto i nije toliko strasno. Ne kazem da je full povoljno s obzirom sta gledam od kanala, ali nije ni cista pljacka. Kad na ADSL paketu od 30KM povecase brzinu sa 2Mbps na 4Mbps, onda ja sa paketom MojaTV NET ostadoh ostecen tako sto sad placam 20KM (koliko kosta ADSL Flat2M paket) net i 20KM televiziju (a televizija bila 10KM kad sam tek uzeo MojaTV), sto je sada pljacka kad je u pitanju TV usluga, jer su ubacili par kanala koji su nigdje veze (tipa DM SAT i ostala kompanija). Znaci u startu sam dobio 65 kanala, i to sam placao 10KM, a nakon toga su dodali jos 20 kanala kojima ni imena ne znam (eto koliko su mi zanimljivi) i tih 20 kanala ja placam DODATNO 10KM. Jedva cekam da istekne 2god, pa da im skrpim sve po redu.... Nedavno sam htio potpisati ugovor za Mini15 paket na godinu dana (kao bio nekakav popust od 25%) ali kako nas sjebase na MojaTV i kako imam lose iskustvo, imam osjecaj da ce isto tako popusit i ovi sa ugovorom za postpaid. BHtelecom ce naci neki nacin da ih odere. kako sam potpisao ugovor u martu 2011. odjava sada nema smisla, jer moram platiti 15 mjeseci * 11,7KM (koristenje STB-a na mjesecnom nivou).
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijelni thread

    Kaže moj komšija ja ću radije plaćati moju tv oni su naši a ne bi uzeo hs nema para oni su anamo oni (preko drine), svašta u Božjoj bašći :lol:
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijelni thread

    Ma internet samo to je to. Ja bi ako se mene pita placao ppv markica kanal ha ja.... Il kolko vec ionako 5 kaNala vrtim od 70.....dodushe na telemach....al svejedno. Sreca pa nikad nisam uzeo mojatv

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  15. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijelni thread

    Kod meme moja tv radi bez problema vise od godinu dana. Vec mjesec dana koristim i drugi stb uredaj i nemam nikakih problema. Cak brzina downloada cesto prelazi i 3 mb dok je upload konstantno 1 mb (vece nego sto trebaju biti) (Nedavno sam imao problem da moja tv radi ali internet stane i problem je bio do tel. Kabla, zakacio ga i malo izvukao iz splitera.
    Ja sam zadovoljan
    Sent from my GT-S5830 using Tapatalk
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijelni thread

    Ti zadovoljan sa kanalima poput DMSAT, Slon, Behar? :smt003
     
  17. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Nece ovako ni da se konektuje vise. :(
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Premjesteno je zadnjih 8-9 postova sa ADSL teme, pa nastavite ovdje.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijelni thread

    da se nadovezem. zaista je previse kanala koji su nigdje veze, ima ih barem 70-80% i poprilicno sam siguran da ih niko ziv ne gleda. hajde evo neka sarajlije kazu koliko gledaju npr. tv vogosca :D sto se tice usluge, ja koristim jedan STB i nije bilo nekih posebnih problema. jedino im zamjerim sto na sajtu pise da postoji time shift usluga, a ona radi SAMO za bht1 kanal, dok za ostale ne radi niti je kad radila :twisted: znaci, cista laz i prevara korisnika.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Puca li kome konekcija zadnja 2-3 dana? Meni nije bilo problema do sad, al evo poce nesto pucati.