BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ajm spičles. koja kita od firme/drzave.
     
  2. Amash

    Amash Aktivista

    Ne pise bas tako ali nejse... pise da je u pocetku dostupna samo na podrucju KS-a, a u ostale kantone stize krajem mjeseca.
    Pozz

    p.s
    Speedtest nije mjerodavan, barem ne kod mene. Zadnjih 4-5 dana skidam s Rsharea brzinom od 4Mbps, a on mi pokazuje da imam 2-3MBps(u zavisnosti od servera koji izaberem)
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Bas im hvala, a ja navalio da skidam kao lud... sad se opet valja krpiti do kraja mjeseca... i pitanje je hoce li opet promijeniti ista...
     
  4. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    me too:)
    koji su kurac spominjali neki specifican datum , a ako nisu mogli ovo u januaru sredit mislim ofo ono ... :lol:





    PS
    speedtest je sminka :D
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Gamad pokvarena, lopovska. Nabili cijene neta najveće u regionu i onda pojeftine za cenera i dignu malo brzinu i opet ne mogu ni to uradit kako treba. Najgore što papci nemaju konkurenciju :roll:
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U konkurenciji i jest fazon. Nema je. U Sarajevu su ovo uveli jer tamo imaju kakvu-takvu konkurenciju. Ovdje, u Tuzli, ili drugdje, nemaju, pa mogu nastavit radit sta hoce.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    upravo tako.cuj treba im 3 sedmice da nesto urade :S omg,pa to najavili pred kraj decembra,mogli su sve spremno imati do sada,da svi imamo promjenjene pakete bas prvog februara.jbt pa moras imati stelu ako hoces da ti uvedu drugi paket ADSLa :S:S:S
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    Pa jarane, ko ce im ispijati kahve gore u koristiti flat za radnim mjestima i skidati sa torrenta sve sto se cefne po astronomskim brzinama za koje mi nebi mogli ni platit i da se NUDE...sabura treba...i samo im reci:"DaBogda vas kupio Austrijanac ili Švabo ili oba zajedno pa vam pokazali šta je rintanje za male pare kad bude posao kojeg danas rade PETORICA radio samo JEDAN lik...." :twisted: :twisted: :twisted:
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa tako ce i bit. Manje-vise svi koji su trenutno u telecomu ce biti samo otpad kad dodje svabo. :lol:
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Sada je puno bolje stanje....ali ni sada nije kako bi trebalo biti, ovo je za mene ipak malo vece odstupanje

    [​IMG]
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ti si bar dobio 9G :(
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da, ali sam se prebacio na 9G, nisam bio prije na 5G
     
  13. Zombie

    Zombie Aktivista

    Sto se tice brzine, meni radi kao 9G, iako tamo na stranici sa izvjestajima i dalje stoji paket 5G, i Mjesečni limit: 5120 MB
     
  14. Loki

    Loki Komšija

    Odavno imam 9 i nikad nisam imao problema. sad mi se čini da je brzina pala za nekih 500-1000 kbps (na rapidu kao i speedtest). Vidjeću sutra kakva će situacija bit'.
     
  15. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    moze li mi neko reci sta u slucaju da se ne plati racun za ADSL...je li odmah iskljuce ili posalju opomenu?
    i sta u slucaju kada iskljuce, je li postoji neki rok do kojeg moram platiti dug ili salju tuzbu?

    nisam na ADSL-u, ali razmisljam o prelasku sa Europapaka na ADSL, pa me interesuju ovi detalji...
     
  16. burner

    burner Aktivista


    Ukratko, sa uplatom možeš kasniti oko mjesec i frtalj.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    bas kao sto burner rece.samo,nemas neke napomene da ce ti iskljuciti,samo dodjes kuci i skontas da ne mozes na net i onda se fatas za glavu :lol: a kad ti iskljuce,moras otici u njihovu zgradu i platit racun i cini mi se 8KM da ti ponovo prikljuce.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    u globali smijes kasniti samo jedan mjesec.. znaci smijes imati neplaceno samo amo jedan racun.. ali daju oni vremena oko 5-8 dana lufta.. kada ga iskljuce ponovno ukljucenje te kosta 10KM kojih ne placas odma nego ti dodju na slijedeci racun

    ako se inace sta desi sa netom odmah zoves 1444 podrsku i izvjeste te o cemu se radi.. ako je do njih odmah kazu a ako nije odma pitaju ime i prezime, provjere u cemu je prob ..isklucenje zbog ne placanja i slicno..

    2-3 puta mi je iskljuceno pa znam.. jednom zbog ne placanja, drugi put zbbog selidbe, i treci put kada su oni slucajno iskljucili greskom.. naravno, ponovni prikljucak sam morao platiti 10 KM (ko te pita ko je kriv... ali to je rijetkost da se desi)
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Naravno....to se podrazumjeva
    Nebi to bio "bihnet" a da ti nije naplatio sam svoju grešku. :smt003

    Evo sad će meni na račun doci i 65KM + PDV od ugovora, i plus 10KM što sam prekoračio u 3G paketu iako to nije prekoračenje jer ne mogu oni meni naplatiti ako sam u toku mjeseca prešao sa 3G na 9G. (poništava se taj pređeni limit jer više nemam 3GB prometa nego 9GB)
    Slao sam i prigovore na račun ali nema odogovra kao i obično ako se radi o njihovoj greški , a opet ću morati platiti (ko te pita, plati i uživaj) :smt003
     
  20. 3125

    3125 Komšija

    Suti, meni su ovako odgovorili (u istoj sam situaciji)

    "Novi cjenovnik se primjenjuje od prvog februara!"