BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. monK

    monK Komšija

    Sad ti možda naplate i januar kao 9G...Baš sam gledao na bih.bet forumu, to često urade...Pripremi se za žalbu...

    Ja ću im ugovor odnijeti 1.2.

    Freezonu ne pipkam otkako je bio onaj prvi problem sa routerom...Prebacujem se na 9G..
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma nije ni to problem....ja sam svakako presao limit poljepo na svom starom 3G paketu.
    Tako da me isto dođe....samo što sad imam vece brzine i vise megabajti za download.

    Ali imam jedan problem.
    Ono što pokraj piše koliko sam prešao u KM....tu mi piše onoliko koliko sam prešao na 3G paketu iako mi sad stoji onaj grafikon od 9G paketa na kojem jos nisam ni blizu 9GB.
    Poslao sam žalbu pa cemo viditi....

    Malo bi bilo glupo naplatiti i 9G paket i pređeni limit sa 3G paketa. :smt003
     
  3. monK

    monK Komšija

    Je, al' još gluplje bi bilo da ti naplate 9G po staroj cijeni, ku'iš...

    Eh, tu je već petoba razlika...a koji su mamlazi ne bi me začudilo...
     
  4. 3125

    3125 Komšija

    Ista stvar. Vici kad ti odgovore (ako).
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma dobro...opet bi bilo približno ko 3G paket sa prekoracenim limitom...

    Al vidiš...Bihnet bi uradio sve moguce samo da se nakrade para.
    Najjjjjlogičnije je da ako se prijaviš u januaru da ti paket moraju prebaciti u februaru....ovo je nigdje veze potez bihneta.
     
  6. monK

    monK Komšija

    Čitao ja onaj ugovor...Kaže:

    "Usluga stupa na snagu od dana potpisivanja ugovora"...
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne bi trebali, bar se meni nije dogodilo kad sam presao sa 3G na 5G. Isto tako su mi zadnji dan prebacili vrstu usluge, al sam vec podobro presiso limit od 3G a uspio sam i potrosit onu razliku do 5G. Naplatili su mi kao da sam citav mjesec koristio 5G.
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Gdje to pise?
     
  9. monK

    monK Komšija


    Vidi

    -------------------------------

    a onda, glede ovog člana imaš ovo

    Ono što sam zaboravio jeste da ugovor ipak definiše novu cijenu od 45,00 KM (član 4.)....
    s tim da su najavili da nove cijene stupaju na snagu sa februarom...Nemam blage, sa njima nikada ne znaš šta te čeka...
    P.S.

    Stisnuo sam quote
    par puta
    na kraju ručno unosio...
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    A vidi....mene to nista nije upozorilo na promjeni paketa...
    Mada nevažno.... greška je što sam poslao potpisani zahtjev ... i taj isti dan stigao u zenicu i isti mi dan promjenili paket.
    Nisam se nadao da ce sve za 1 dan stici...reko barem treba par dana i da oni to tamo pogledaju i sve, ko kad su ljeni.

    E da....zovem ja BIHnet support..
    I javim se ja da imam taj i taj problem sa obračunom, i lik mi odgovara da prijavim te konekcije...te da cu dobiti odgovor maximalno u 48 sati, ali što je najgore meni su ADSL paket promjenili te je ostalo malo više od 24h do novog mjeseca.

    I ako mi to ne pregledaju, ne isprave grešku, eto meni računa sa pređenim limitom iz 3G paketa..
     
  11. burner

    burner Aktivista

    Podneseš žalbu na račun, mada, ne vrijedi se s rogatima bosti.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    je li se nekome promijenila brzina?meni na rapidu jos uvijekj 1Mb,a isto tako i na freezoni sa HWBa mi je 1Mb :S
     
  13. Moncho

    Moncho Komšija

    free zona ostaje 1 mbps, tj. ako je jos bude bilo(free zone). Naravno da je budalasto ocekivati da ce brzine biti prebacene u 00:00 1.2 tako da se valja malo strpiti. Ocigledno je neka frka u telecomu, tako da ... ne preostaje nam nista drugo nego cekati.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    ma jutros oko 7 ja probao i iste brzine :S
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Šta je ovo ovako jadno.
    Jucer sam imao download oko 3500Kbps na 9G paketu ,a sada nemam ni jedan megabit.

    [​IMG]
     
  16. monK

    monK Komšija

    ...i onda čitam lika iz Telecoma na sa-xu kako "kaki" da oni imaju infrastrukturu za flatrate, samo to ne žele uraditi, zato što to "nije potrebno"...
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    sta ce biti potrebno kad nas muzu ko krave,nema potrebe sa njihove strane za promjenama.ja npr.nemam sta se ADSLa uzeti,tako da ili cu koristiti ADSL od bihneta ili nema interneta :|
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    zoi, isti slucaj.. jaran mi dobio odbijenicu za ADSL i moze sada gledati kud Sunce hoda..

    ne znam sta se prave pametni.. cuj treba cekati da se brizina "poveca" ..pa fino pise da promjene stupaju na snagu 01. februara. .. ako im vec treba vremena, trebali su na tome raditi u januaru da bi bilo gotovo prvog februara
     
  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    I ja evo cekam da mi promjene paket na 9G, a gledam jucer, nije radilo stanje racuna, i danas gledam, vec sam slistio pola gige...
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ova promjena vrijedi samo za raju iz Kantona Sarajevo. Danas bio oglas u novinama.

    Edit: Avaz, strana 45.