BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vrijedi to mnogo više od same usluge. Ja bih tražio besplatnu uslugu i naknadu, u protivnom rezanje kabla jednom sedmično. :lol:
     
  2. black

    black Komšija

    Kad bi samo znao kome da se obratim. BTW oko 1000 kuca se opskrbljuje tim vodom.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Yup, cijene su veoma visoke, tek na netflat 100 paketu cijene budu znacajno nize od onih bez ugovora.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: RE: Re: BIHnet ADSL - oficijelni thread

    Sve se to može dogovoriti jednim ugovorom u kojem npr. tražiš 1-2KM po domaćinstvu koje ima koristi od tog voda, mjesečno.
     
  5. black

    black Komšija

    Ne znam mogu li uopste sta isposlovati. Morat cu vidjeti sa prijateljom cija je rodbina u BHT.

    Meni moze sutra naumpasti da kopam vodovod i da sasvim slucajno prekinem kablove

    Zanima me misljenje stihoklepca
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako nemaju dozvolu i potrebne papire, presjeces im vod. Kada dodju fino kazes ovo su moji uslovi, inace idem u inspekciju i trazim sudsku zabranu pristupa mom imanju. Ako imaju papire, djabe ti prica
     
  7. black

    black Komšija

    Ne znam kako bi mogli imati papire kad nikad nisu dobili potpis na papir. Jedino ako nisu neke malverzacije u opstini u toku.

    Kada su radovi poceli prije par godina imao sam samo ADSL koji je bio na granici moguceg. Linija je bila uzas , nisam imao ni 5Mbit.
    U fazi planiranja dopustili smo da kopaju preko naseg imanja jer mi je bilo u interesu da dobijem bolju konekciju. U medjuvremenu kablovska je pruzila kabl do moje kuce i tada mi je BHT postao nepotreban. Neki ljudi su obecali "besplatan paket" ali se nisam dalje raspitivao. Usmeno jest dopusteno ali uz obecanu besplatnu uslugu.
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako ste dali saglasnost, nesto sumnjam da je to ostalo samo usmeno, barem sa njihove strane :D
     
  9. black

    black Komšija

    I meni je cudno jer ipak je to organizovana kompanija. Meni se cini kao da je neko radio mimo projekta jer je na ovaj nacin bilo lakse zavrsiti projekat.
    Mogu pokusat nesto izpregovarat , a ako ne nasjednu na ucjenu imam ja onda dobra kljesta :D
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sve sto je 30 cm ispod zemlje, nije u vlasništvu zemljoposjednika i ako šta presiječeš možeš imati probleme, i jedino čovjek može zabraniti ulazak u posjed pri samom iskopu i instaliranju kablova.
     
  11. black

    black Komšija

    Sahtovi su na povrsini , ali svakako mislim da nema nista od toga.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa sta ce biti, dopustio si ljudima da kopaju i sad bi da imas koristi od toga, eto sjetio se
     
  13. black

    black Komšija

    Pa ljudi kada dopuste da se postavi bazna stanica za mobilnu telefoniju imaju mjesecnu naknadu za to. Mislim da se ne isplati peglati oko ovoga , imao sam slicnu priliku kada je zbog gradnje sportske dvorane preusmjerena rijeka i posjeceno drvece. To je toliko birokratije da se uopste ne isplati zamarati.
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Da se uključim. Ako su mašine došle kod tebe i ukopavale kablove morala je postojati ili saglasnost opštine i/ili saglasnost vlasnika.
    Što se tiče naknade, znam da se iste odobravaju za bazne stanice i da su nekad bile pravo izdašne. Sad već nije slučaj, pogotovo kad krene LTE jer će se vjerovano smanjiti broj baznih stanica.

    Ja još nisam čuo da se plaća nadoknada za prolazak kablova.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene je sada slicna situacija ,samo nije telekom u pitanju,nego opstina
    naime,radi se u cijelom gradu cjevovod (kolektor otpadnih voda) i jedan dio,nekkih 40 ak metara prolazi kroz moju parcelu i dosao je neko iz opstine da trazi saglasnost i rekli su da ce parcelu vratiti u prvobitno stanje...jer su mi razvali ogradu u duzini 20 metara,izrovili pola parcele,masine prolazile a cijevi su postavljene duboko,najmanje metar ipo i niko nije spomenuo nikakvu naknadu
    naravno mogao sam ne dati saglasnost ali o parama nije bilo price
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nema tu nikakve naknade, tvoje je metar pod zemljom, dalje dole je državno i mogu raditi sta hoće, pogotovo kada je tako nešto kao u Mostaru, za dobrobit svih. Ako budu sta asfaltirali traži da ti urade malo prilaz i sl, ogradu će staviti novu svakako.
    Drugo je recimo da prave magistralni put pa ti prolazi kroz parcelu, tu dobijes naknadu ali oni odluče koliku :)
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ma to je glupo, doci tek tako i roviti tudju zemlju nema mi smisla, bez obzira sto je ispod 1m dubine drzavno
    Pa valjda se mora znati neki red.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jest bezveze al je to za dobrobit cijelog grada, Mostar ima problema sa tim oborinskim vodama, svaka malo jača kiša napravi poplavu. Cijeli grad će biti uskopan, šta ćeš. Sad tu tražiti pravdu je jako teško ako nisi neka jaka javna ličnost.

    Znam slučaj kod mene u Tuzli, komšija hoće da se spoji na odvod za kanalizaciju al mu drugi komšija neda da se kopa kroz njegovu parcelu, (nema drugog načina) iako tu ne živi, samo zemljište zapušteno. Ne može ništa učiniti, al kad je došao BH telekom da postavlja optička kabla samo pokopali bez pitanja, nejebu živu silu :).
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma svako normalan vjerujem da bi pustio da kopaju, ali nikako nisam za, da ulete u tvoje zemljiste i da tek tako kopaju, bez ikakvog tvog znaja i obavjestenja o tome
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Za Tz znam da svako malo moraju mjenjati kablove zbog propadanja.
    Isto tako znam da u Sa i Ze se ništa ne može uraditi bez saglasnosti, što u većini situacija usporava radove drama.