BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Sto se tice brzina i ove euforije :D

    Rece mi jedan covjek koji radi u BH telekomu da sto se tice podrucja Zivinica jedva guraju i ovako sa 5Mbps :D

    Tako da veselo ce biti kad krene poslje 1.5 dizanje brzina xD
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Trebace opet mjesec dana da svi dobiju nove brzine.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Re: RE: Re: BIHnet IPTV - Moja TV -

    Da jedva guramo ne bih imao 5/0.5, tj. max po paketu i u po dana i u po noci :D Da ne spominjem da imam dva stb-a koja nikad ne stekaju. Tako da necu reci da mu je prica glupa, ali... :D Sto ne bi moglo 10/1. Bio bih ja zadovoljan i sa 80% toga.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    A sto se tice dizanja brzine, zar nisu vec krenuli pa da do maja to odrade? Neko je spominjao da je vec dobio?
     
  5. Esh

    Esh HWB

  6. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Re: RE: Re: BIHnet IPTV - Moja TV -

    Bas ne znam koji ti lik rece da jedva guraju, evo trenutno stanje kod mene:
    Oko 2km od poste.

    [​IMG]
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Prijatelj koji je na paketu "net 5" skoro je iskoristio akciju za povecanje 0,5 KM sa 5 na 10 Mbps a od pošte je udaljen nekih 200 metara brzina mu je varira od 7-8 Mbps tako da sve je moguce :D

    Nadam se iskreno da nece biti problema, sacekati do maja pa cemo vidjeti :) (mozda me covjek tj poznanik zezao za 1 april :D )
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    omg ja sad na full fast 25mbps sad znaci ide 100/4 to je pravi update
     
  9. black

    black Komšija

    Eh ovo je update , 66 KM TV i 100 Mbita net. Zanima me reakcija Telemacha.
     
  10. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Jel moze neko da procista SNR i attenuation za mene. Koja je max brzina koju mogu izvuci... i zasto mi je attenuation 0?
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ima li povećanja paketa interneta? Bez mojetv?
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa samo predjemo na mojatv :). Nego sta u slucaju ako mi je maximum linije 20Mb i hocu mojatv sa dodatnim paketom od 30Mb. Je li se u tom slucaju ide na vdsl?
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    I mene to zanima jer mi je maksimum na parici 14-15mbit, a 200m od centrale sam.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sad zvao podrsku i kaze zena tek od prvog maja trebam nazvati za prelazak na neki od tih paketa, a sto se tice brzine kaze dolazi nova oprema i monteri tako da ce biti izvodljivo a ovo su sada samo stavili informativno da se ljudi upoznaju. Zivi bili pa vidjeli :)
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Morat ce oni mijenjati i NEtflat pakete, ispade NF 100 155KM, a sa mojaTV 66KM sa istom brzinom.

    Nego moze li se uzeti MojaTV Phone paket koji sada ima osnovni pristup internetu 0,5mbit + dodatni paket 2 za 100Mbit internet? Izadje 59KM?? :D
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne može. Samo net i full, imaš na prethodnoj stranici napisano.

    Mislim da će se net paketi kasnije mijenjati, da se ne bi preopteretili ;)
     
  17. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Ako sam dobro razumio, uzmeš Moja TV Full + tarifnu opciju "Dodatni paket 1" i ideš do 50 Mbit/s u downloadu i 2 Mbit/s u uploadu?

    E to je već ponuda!
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pretpostavio sam. A može li se sada odjaviti netflat, prošle godine sam potpisao ugovor kad je bila ona akcija sa 10 na 15 mbit, a da uzmem mojatv full?
     
  19. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    ne. napisao sam prethodno da samo ona prva 2 paketa se mogu kombinovati
     
  20. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Re: RE: Re: BIHnet IPTV - Moja TV -

    Mislim da može bez problema jer se radi o prelasku na veći paket.

    Svakako je zanimljivo ovo objedinjavanje računa za mobitele. Samo da vidimo da li se za Ultru također dobiva 500 MB mobilnog interneta. Loše je da se 5 KM kredita može iskoristiti samo prema BHT mreži.