BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako sam ja razumio umjesto paketa 1 uzmes opciju 1, neide kombinacija te dvije usluge.
    Gubis one pinkove ali imas brzi internet.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Ma kakvi Pinkovi, izgubis onda HD kanale tipa Arena..
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja ih ne pratim pa mi svejedno. Onda ti ostaje da im doplatis jos 5KM.
    Nadam se da ce konacno pustiti sportklub kanale, za njih bi rado placao.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Bas me zanima reakcija kad budu zmajevi igrali nogometne tekme a nema prenosa na mojaTV uskoro ce to :D

    Mada neke price kruze od 1.9 SK na MojaTV iako ne vjerujem u price dok ne vidim kanal :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A sta treba za ovaj vdsl da se ima?Koji uslovi?Vidim da su nam do zgrada doveli optiku tj iskopali i polozili kablov3 a kace do korisnika ne znam.Je li optika uslov?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  6. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Nije optika uslov ako hoces brzine manje od 100mbit, za vise onda ti treba optika. Moras imat i dobar signal sto ti ispitaju iz BHT.
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jel se podnosi zahtjev za to i kolika je cijena?Imam sad moju tv net paket.Kako to fura uopste?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    nisam ni primjetio da inbox ima ulaz za optiku, pa sigurno dovedu kabal ustekaju u inbox i eto
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a sta u slucaju da signal ne valja? kod mene moze samo 50Mbps. Sta ako hocu 100?

    I je li mora ici modem? Ja imam router koji ima SPF port, tj. moze optika direktno u njega preko SPF transivera, V50 mi uopste ne treba. Da li to praktikuju? Jednostavno mi na RADIUSU podese speed i to je to.

    https://mikrotik.com/product/RB2011UiAS-2HnD-IN
     
  10. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ako hoces bilo koju brzinu preko 25mbit onda ti treba VDSL i neki od njihovih modema, imam i ja svoj modem sto koristim umjesto v50 ali sumnjam da ce ti pustit novu brzinu bez da ti neko dodje da postavi modem i da provjeri da li usluga radi. Ako ti ne valja signal i hoces vise onda kupi stan blize posti... I ja se patim vec godinama da dobijem brzi internet i zvao sam BHT da ih pitam da mi dovuku optiku i da cu ja platit sve troskove i kazu ne moze.
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja sam 20m od poste.Mene samo inter3suje kakav je proces da imam vdsl?Jel se na postojeci paket usluge to nabaci i samo mijenja modem ili ide nesto drugo?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Oni sami donesu odgovarajuci modem i puste ti vdsl ako uzmes paket preko 25mbps.
    Ovi "obicni" modemi mogu do 20mbps.
     
  13. zdici

    zdici Aktivista

    Ja koristim FRITZ!Box 7360 kod njega radi i ADSL i VDSL do 100 Mbps bolje nego BH Telecom modem :) ukucas user i password i konektuje se ostalo automatski. Jedan od najboljih modema je Fritz! box
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nisi me skontao drug. Ja već imam VDSL i zbog parice Ili udaljenosti ne mogu vise od 40Mbps. Sta ako hoću 100Mbps? Kako doći do optike? U slucaju optike meni ne treba vdsl modem, jer moj router može direktno na optiku jer posjeduje SPF port (nije mj problem kupiti transiver u slučaju da njihov ne bude kompatibilan s mojim routerom). Većini korisnika treba, jer većina nema svoj router u kom slučaju bi telecomov bio prvenstveno u ulozi modema.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Znaci fakticki ja moram uzeti neki dodatni paket tipa hd i pink plus koji vidim pise 30+mbit da bi imao vdsl?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Od oktobra ce ici i ta opcija 1 od 5KM samo za internet, u odnosu na dodatni paket 1 koji nudi i HD kanale i pinkove.
     
    SpookyMoO likes this.
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako podesiš televiziju?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. zdici

    zdici Aktivista

    Televiziju ne koristim iskljucivo ADSL koristim sa njim a planiram uskoro preci na VDSL cim pojeftine cijene. Po meni odlicno radi nikada nikakav problem nisam imao..i jednostavan za podesiti Interneta :)
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    ADSL znamo svi, to radi bilo koji ADSL modem. Upit je bio u vezi VDSL-a i televizije.
     
  20. Almir

    Almir Komšija

    za.optiku cu vam javiti cim krene ova ponuda, mislim cemu alkaten prazan do kuce, nova centrala ako nece moci ici optika...