BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa to vec rade u par sokaka. Opcije 1,2,3 ne moze svega par korisnika dobiti. To rade svi. Na sajtu se hvale gigabitima a u praksi kbps...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  2. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Da li ima neko na forumu ovaj paket od 500mbit?
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Internet generalno postaje skuplji ne samo kod nas nego i vani :) Zato ti je danas tesko naci odvojeni internet od recimo TV-a.

    Kod nas samo nudi logosoft i telekom internet a i njihovi paketi su do 30 marki max 15MBit/s. A j

    Ja sam fakat kontao nekad u buducnosti preci na iptv + net(neki od telekoma ali kako vidim dabogda da mozes dobiti obecano), a takodjer ne znam kolko je taj iptv "kaznjiv" generalno u udnosu na torrent i slicno , obzirom da ne shareas nego samo gledas...
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    predjem danas na moj combo radi kupovine telefona ne gledajuci uopce sta je to i evo sad gledam kako to uopce radi, dolaze li racuni kao na pretplati za ovo ili ja moram dopunjavati?
     
  5. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Je li moguće, da iako imam netFlat10, moram platiti "priključak" za mojuTV?
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne, to bi trebalo biti besplatno.
     
  7. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Gospođa s 1444 mi kaže da moram platiti 35KM. Čekat ću još tehničara kada bude stigao da provjerim, iskreno, TV me ne zanima, samo želim brži internet.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda traze jednikratnu uplatu za koristenje stb-a, mada se nesto ne sjecam. @Stihoklepac bi trebao znati najbolje
     
  9. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Ne, traže ugovor na 2god da ne plaćam STB. Tako da nije ni to. Doslovono gospođa kaže "platiti priključak, jer vam treba broj za ovu uslugu". :D
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Ja ga koristim već dugo. Dolazi račun na 25,75KM. I to je fiksno, ne može doći manje ili više. Taj se iznos svakog prvog pretvori u bonus i provjeravaš na *106#
    Iznos se može potrošiti isključivo na pozive i poruke u BIH. Za sve ostalo kao npr roaming, međunarodni pozivi, dokup interneta, humanitarni brojevi, oni sa 091 itd se vrši dopuna kao na ultra paketu *100# i taj iznos nema rok trajanja niti može propasti. Znači dopuniš sebi neki iznos i nek ti stoji za te specijalne potrebe. Stanje interneta se provjerava *108*1#
    Kad se potroši bonus automatski se troši dopunjeni iznos za pozive i poruke u BiH.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    anel007 likes this.
  11. anel007

    anel007 Komšija

    ^ e hvala puno, licno onda i nemam potrebe da dopunjavanjem ako dolazi racun za taj iznos jer sumnjam da cu ikada toliko i potrositi, nije losa stvar onda. Hvala za ove kodove nisam ih znao :)

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Pa dopuni ipak, možda ti zatreba, iznervirat ćeš se ako ti zatreba, a nemaš
    A ja sam kodove jedva našao kad sam počeo koristit paket pa sam znao da će ti trebat hehehe

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    Vidjet cu za mjesec-dva hoce li mi trebati, do sada sam koristio mini15 paket i trosio sam uglavnom manje i od tih 15 KM tako da bi ovo trebalo biti taman, na combo sam presao najvise zbog interneta jer je 500MB stvarno mizerno dok ce ovih 2GB biti taman za ugodno korištenje izmedju wifi mreza

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  14. selvin

    selvin Moderator

    Ima neki iznos za "priključak" . Bilo je 70 prije. Bude akcija, najčešće u martu i septembru bez plaćanja priključka.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    U pitanju je taksa priključenja, mada imaš svaki drugi mjesec akcije uključenja kada je ista 1km
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Svako normalan to vidi kao promjenu paketa, a ne priključak jer si već "priključen" na mrežu. E sad opet ja sam sam prije dvije godine radio preseljenje priključka na TM sa kuće na kuću na kojoj je bila linija, znači ja prenio opremu priključio, sve radi samo monteri došli da to testiraju i naprave novi ugovor. Usluga preseljenja košta 80KM. Sreća pa sam se žalio i na kraju mi naplatili 1KM jer mora biti naplaćeno nešto da prođe kroz sistem. Svaka firma ima svoju politiku poslovanja. Takođe ne bi trebalo da ti naplate jer uzimaš veći (čitaj skuplji) paket i potpisuješ ugovor na 2 godine.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    NaLe! likes this.
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Prva je promjena na paketu besplatna, druga se naplaćuje, kao i prebacivanje s većeg na manjeg
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I ja na to gledam kao promjenu paketa jer covjek prelazi sa adsl na mojatv, i to na skuplju uslugu.
     
  19. exwizzard

    exwizzard Komšija

  20. Esh

    Esh HWB

    E jesu ga sastavili.. i opet normalnim putem ne mozes imati HD kanale i dobar upload?