BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ah. Hvala ti.
    Moram onda ganjati iptv radi tih arena

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam puncu pravio taj moja web tv zbog arena, pa mu tako po 3 mjeseca aktivirao, poslije on uzeo mtel SAT sa antenom, radi vikendice jer tamo nema interneta, čak i ovaj 4g slabo radi posve pa gleda preko satelita, a kod kuće još jedan tanjir stavio i nosa risiver sa sobom
    Ne znam pošto je iptv, ali ova moja web nije neka pljačka ako već imaš svoj internet.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ima i TV aplikacija za Moja Web TV. Solidna.
     
    Haker and dams82 like this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije pljačka, nego nisam prvi put dobro pročitao, mislio sam da je 26km svaki mjesec za korisnike drugih mreža.

    Ali evo logujem se sa svojim accountom i traži mi prvo ovih 5km da bih mogao aktivirati ovaj od 10km

    A ja plaćam njima, sebi zelemach, baki Skype skine i on svaki mjesec 20 eura, nakupilo se tih troškova sad ih vec osjetim. Sad i ovo radi tih arena...
     
    Last edited: Jan 19, 2024
    dams82 likes this.
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Ne loguj se preko svog, napisao sam ti, napravi novi nalog sa email adresom, ne sa brojem telefona. Kad se s tim loguješ vidjet ćeš opcije totalno drugačije od ovih sad.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Oke oke
    Piše gore br telefona ili email kontam nema veze.

    Sutra onda odradim novi :)

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Evo vidiš opcije na ovom, totalno drugačije. [​IMG]

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja nisam vidio gore stranice. Sve se moraš pomučiti da nadjes, a ovo ko kakav skriveni easter egg :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Ako će ti biti lakše ja sam pisao supportu i oni su mi sve objasnili kad sam trebao to pokrenuti, inače sam prvo bacio tih 5 maraka pokušavajući nešto napraviti, tako da te u potpunosti razumijem.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I ja sam prvo tih 5km bacio, pa tek onda skontao da moram novi racun otvoriti na email.
     
    Haker and dams82 like this.
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mene opet zeza internet i moja tv. Ne kontam vise jel do mojih instalacija, do uredjaja ili do njih. Prije mjesec mi javili da je nesto do njih, kao nesto su radili pa da pratim. Zadnjih pet dana opet isti problemi, puca konekcija, ledi slika na tv-u... Opet zvao, prijavio pa cu vidjeti sta ce mi reci. Vise mi neprijatno i zvati, zapamtili me, ne trebam se ni predstavljati :D
     
  13. Teraflops

    Teraflops Novi član

    Upravo (ponovo) prečešljao ponudu BH Telecoma.
    Još uvijek nekonkurentni kada je u pitanju internet usluga, posebno odnos brzine i cijene.
    O upotrebi odvratnog CGNAT-a neću ni pričati.

    Koristim TXTV optiku, 50/30 Mbps, 34 KM

    Btw, TXTV su isto kromanjonci.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Taj STB ne katastrofa...ja sam ga koristio 3 godine i poceo zezati,zalio se,dosao monter,mijenjao mi daljinski i nekako ga prelomim da mi ubaci Aris i evo ovaj je 5 puta brzi i nikakvih problema.Bolji i daljinski.
    Kod mene je stari poceo da kuje,samo zaledi i moras ga resetovati na dugme i tako svako malo.Ni daljinski nije reagovao.
    Kod mene je optika ,a i jedan iz BHTa mi je mjerio parametre,imao sam velik broj neki za smetnje na stbu ali evo zamjenom STBa nemam nikakvih problema vise...a internet je od prvog dana radio besprijekorno
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala, probacu i ja da uganjam taj noviji :D
    Isto sve, mora se na prekidac restartovati, gledam kako novi update izadje cini mi se da sve sporije radi
    Posebno iritantne znaju biti one njihove reklame pa hoces da ukines popup ne desava se nista
     
  16. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Hello raja, htjedoh vas upitati za savjet, radi se o sljedecem:

    Imao sam donedavno prikljucak moja tv + net, neki stari paket od prije 3 godine (ugovor davno istekao), deklarisana brzina dl do 40/50 mbps (ne sjecam se tacno). U praksi sam preko mreznog kabla imao oko 25-30 mbps, preko wifi nesto manje, mozda do 20. Uglavnom jako stabilno, mozda sam 1-2x u mjesecu morao restartovati ruter, jer internet zakuca ili nestane. U pitanju je bio onaj bijeli mali/zaobljeni zte ruter.

    Nedavno otkazem sve to i prijavimo novi prikljucak na ime zene, mojatv + net M (100/10). Monter je ovog puta donio innbox ruter. Testirali internet, preko mreznog kabla ostvarujem 65 mbps, upload cak 11.

    Ono sto je problematicno jeste, da se u prvih 10 dana desavalo dnevno jednom da internet zakuca (brzina manja od 1mbs, kako preko wifi, tako i kabla), ili cak skroz nestane, sve dok ne restartujem ruter. Sada se evo vec nekoliko dana po 2x isto desava. Nisam strucan oko mreza, ali logika mi nalaze, da je to do rutera, jer s prethodnim ovaj problem nisam imao? Postoji li nesto drugo, na sto bih trebao obratiti paznju/ testirati, prije nego prijavim reklamaciju?

    Hvala
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Ako nemaš optiku onda je to do žica, ne mogu žice podnijet tu brzinu, da ti spuste brzinu vjerovatno bi radilo normalno.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  18. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Kada sam s BHT supportom bio prije pola godine u kontaktu, rapsitivao se oko paketa, pa je ta tematika dosla na red, sluzbenik mi veli, citiram:
    "..činjenica da trenutno imate brzinu interneta oko 30Mbps govori da ste spojeni na optiku, takva brzina se ne može pružiti na bakrenim vodovima."

    Sta predlazes, da ih kontaktiram i upitam za potvrdu da li je optika ili zica? Ako zica, da oni tamo "smanje", kako bi bilo stabilnije?
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Čudi me da ne znaš na šta si spojen, optika ima drugačiji ulaz u modem od razlike klasične žice s telefonskim kablom i priključkom. Najbolje prijavi kvar pa kad dođe monter da vidi ti s njim popričaj šta je najbolje rješenje, ti ljudi na terenu često znaju više od onih koji se javljaju na telefon.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nisi ti na optici,jer da jesi imao bi deklarisanu brzinu.Plus ni oprema nije ista...nije ista uticnica,nije isti router.
    Moguce da je prilikom instalacije te nove opreme,negdje lose odradjena zabica ili osteceno kablo ili nesto pa dolazi do problema sa signalom.
    Moguce i da ti mogu sta daljinski odraditi,novi profil ili tako sta.Nazovi ti i prijavi smetnje i trazi da ti izadje neko na adresu.
    Da imas optiku,nista od tih problema ne bi imao,jer to ne postoji na optici