BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    uglavnom se slažem. ali ako je gospodi teško ustati iz fotelja i izaći na teren i utvrditi stvarno stanje i vidjeti ko ima radio i tv prijamnik dotad će i procenat naplate biti na jadnom nivou, vjerujem da je debelo ispod 50% u oba entiteta. možda bi tada mogli ko i u svim normalnim državama ispostaviti račun poštom kao što to čini telekom, elektra, javna komunalna preduzeća itd. dotad oni mogu mahati ušima a ja se ovrhe ne bojim jer dok god pola bosne i hercegovine ne plaća taksu (uključujući i neke parlamentarce koji se javno time hvale) ovo zadnje što si naveo ostaje samo šuplja.
    btw sry na OT i da se razumijemo rtv taksa za zadnji mjesec je uredno plaćena :D
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nedavno sam cuo jednu zastrasujucu informaciju. FTV planira angazovati posebnog advokata koji ce raditi samo to. Troskovi advokata su minimalno 800KM. i sad neko npr nije placao TV godinu dana i dodje mu Rjesenje o izvrsenju, on to ne plati u roku od mjesec, i onda ide pljenidba svega vrijednog sto imas. Naravno, advokat prvo namiruje svoje troskove od 800KM, a zatim se namiruju troskovi traziocu izvrsenja (FTV). tesko onom ko ima auto ili neku vrijedniju stvar... Te zapljenjene stvari se na aukcijama prodaju ispod svake normalne cijene samo da bi se namirila potrazivanja trazioca izvrsenja i troskovi postupka (takse, nagrada advokatu itd itd...). Znaci radi duga od 80-tak km ti platis skoro milju... Pamet u glavu, sa drzavom se nije kockati... I ja nekad pogrijesim, ali sam uvijek za to, da ako ne mogu postovati ove zakone (ma kakvi oni bili nakaradni ili dobri) onda se moram seliti tamo gdje su oni bolji.... to sto neko drugi ne postuje zakon ne smije ti biti povod da ga i ti prestanes postovati. ako je neko drugi ukrao auto, je li to tebi daje za pravo da i ti marnes necije? poredjenje ove dvije stvari je sasvim korektno, jer su obje prekrsaj, odnosno krivno djelo....
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Odlicno.
     
  4. GW

    GW Moderator

    FTV će sa jednim advokatom naplatiti hiljade neplaćenih računa? Jeah right. :D
    Nije tu problem u advokatima, nego u sudovima.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Od te ljubavi nema nista :)


    Nije samo problem u taxi, nego u svim segmentima placanja, osim ako nije nesto sto te bas mogui iskljucit, ( struja, telefon, net, plin..)

    Pa cak i grijanje, drzava sama sebi duguje 3x vishe od stanovnista. Nejse, sto se tice preplate, davno sam se iskopcao sa telefona, ne treba mi. Sto se tice same preplate, placam je kablovskoj, jer kablovska ima u svom programu sve kanale, imam ugovor. Jel neko razmisljao na taj nacin, da preplatu za jedan kanal ne mozes placat 2x ?:)

    Mislim .....
     
  6. GW

    GW Moderator

    Nije to nikakva pretplata. To je taksa (porez) na posjedovanje TV aparata. Zakonski se mora plaćati. Je li pošteno ili nije, to je druga priča.
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa sto je najgore, nigdje i ne pise da je to taksa za posejdovanje TV, i Radija, nego rtv preplata :)
     
  8. GW

    GW Moderator

    Šta očekivati kad nesposobni ljudi rade na svakom ćošku.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    uskoro ce poceti i vazduh naplacivati, pa cemo svi nosati boce na ledjima ko u svemiru....
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma sto je najgore, cjene evropske, usluga najgora, plate spadaju :D
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    zanima me, je li do news servera ili do bitchneta sto je brzina na FZ maximalno 55KBps. kao da su srezali brzinu :evil: :evil:
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Toliko para uzimaju, a od kako je adsl, brojac im stopa mjesecno 3-4x po par dana, ne mozes da izvjestaj vidis, ja sramote, krca i drzave.
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Taksa na posjedovanje tv-a koji si ti kupio, ja stoke ljudi moji pa daj mi ti tv i naplacuj taksu a ne ovako, ma lopovi zaposlili sve same debile i papke u televiziju (ima ih 1400) pa neka ovce placaju njihove plate i sl.
    Da hoce barem nekada doci ovdje pravna drzava pola bi ovih nasih politicara, direktora i sl. zavrsilo u muriji jer kako oni otimaju pare za gluposti tako postoji zakon o zastiti potrosaca pa bi i oni mogli nadrljati, ali ovdje nece biti drzave za 500g garant.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne placa se taksa na posjedovanje tv-a, placas sto gledas njihov kanal. Jer.. ak oposjedujes tv, podrazumjeva se da gledas njihove "usluge". Sto zanci da ih trebas placati.

    Jer, ako se placa taksa na posjedovaje priemnika, ko su oni da uzimaju te novce za svoje projekte. Valjda bi islo u državni budjet.

    Mislim, izgleda kao da je porez na tv, ali nije. Porez je na gledanost doticne televizije.
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Imas problem? ... GLASAJ
    Ode ovo u raspravu o politici
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako nekom treba jos informacija o rtv taksi i javnom rtv servisu, moze ih naci na http://www4.bhrt.ba/lat/default.wbsp?p=51

    Otvorite novu temu i raspravljajte o taksama, ovdje cu brisati postove.
     
  17. comrade

    comrade Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    kad kazes brzina na fz..mislis kad skidas sa grabita??
    jer meni je tu brzina od 250 do 450 lol :| ni sam ne znam kako :|
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ma ili grabit ili newsbin.... grabit je maximum 55KBps, a newsbin isto tako, samo sto newsbin stane sam od sebe, i onda ja moram ici na resume download...... glupo pravo
     
  19. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    HTMostar ima nove cijene od sljedećg mjeseca:

    Od 1. ožujka 2010. godine svim postojećim i novim korisnicima HT Mostar nudi nove, povoljnije ADSL pakete.

    Za istu mjesečnu naknadu kosnici će dobiti dvostruku količinu prometa i veću brzinu ADSL-a, a uvode se i novi paketi prilagođeni potrebama korisnika.

    ADSL START paket, za razliku od dosadašnjih 5 GB, od sada uključuje 10 GB prometa i povećanje brzine prijenosa podataka sa sadašnjih 2048/256 na novu brzinu do 4096/256 kbit/s, a cijena ostaje kao i do sada 29 KM.

    Novi ADSL paket po cijeni od 49 KM uključuje 20 GB prometa i brzinu prijenosa podataka do 8192/512 kbit/s.

    Povećane su i brzine FLAT paketa. Od 1.ožujka FLAT plus omogućuje brzinu do 1024/128 kbit/s, FLAT super do 2048/192 kbit/s, a FLAT extra brzinu do 3072/256 kbit/s.

    Sve promjene u ADSL paketima odnose se i na DUET pakete.

    http://www.ht.ba/hr/Vijesti-i-press/Nov ... T-a-Mostar

    Nadam se da će sramota nacije imati odgovor na ovo...tuga stvarno...
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    njihov odgovor je izgleda u obliku flata sa njihovom tv :smt005