Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Do 6 stoja nov GT i zdravo.

    Ja evo svoj Aggressor 2.0 vozim drugu sezonu, nikakvih problema, cak i gume su jos uvijek sasvim solidne (mada za off road bih uzeo malo bolje gume).

    Sasvim solidan bicikl za ove pare.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    A šta će ti garancija na biciklu, to mi nije jasno? Sve što ti garancija pokriva, i neće se pokvariti. U prvih godinu dvije će ti otić guma, nije pod garancijom, ostalo će sve izdržati, tako da gara na bajkovima nema smisla, pogotovo ova naša ovdje.

    Za 5-6 stoja možeš super bike kupiti a da je star 1-3 godine. Ne znam kako si ti naletio na te bolide tako stare :D Na mtb.ba forumu bude finih bicikala. Dosta isplativije je kupiti polovan bicikl.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Evo jednom poznaniku je na specialized bicu od 1,2k nakon sedam dana pukao ram, onako u normalnoj voznji, bez divljanja. Uredno mu zamijenjen bic.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Garancija vrijedi, ali realno ne toliko. Ja nisam nikad za polovan bajk. Oprema ne igra ulogu ako moras mjenjat lanac, kasetu, pogon. Lanac se istegne nakon 3k km, kaseta se potrosi nakon 7k km i tako dalje. Sva oprema na biciklu, osim rama, je potrosna, i mjenja se. Ko ne vozi po makadamu, svaki bajk do 600km je dovoljan. Ovi novi GT mi ne leze nikako. Uveli su avalanche 4.0 koji ima v brake, sto je prednost, ali ima i dosta losiju opremu od 3.0 koji ima lose diskove. A i cijenu su im masallah digli.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  5. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ko se razumije bolje da uzme polovan bike. Ko se ne razumije, lijepo de u radnju i izabere po izgledu bicikl.

    Vozim bicikla od 2000 km i uvijek polovno kupljeno, nikad vecih problema (kaseta, lanac, gume, pakne - potrosni materijal) koji sam mjenjao brzo i na novom biciklu, pogotovo novom biciklu od 500-600 km gdje kvalitet dijelova ne mozes ni porediti sa recimo polovnim bajkom istih para.

    A to sto na piku prodaju i samsung s3 za 900 km je svakako nerealno. prati mtb.ba , cikloberza.com pa ces vidjeti kakav polovan bike se moze uzeti umjesto avalancha 3.0 ili jos gore 4.0.

    Takođe, svako treba biti svjestan svojih potreba pa ne kupovati bike od 1000 km samo za vils isl.

    Pozdrav
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koliko znaš takvih slučajeva? Kada bi po izuzecima gledali situaciju, kakav bi to život bio.

    Slažem se s adijem u svakom slučaju, iako svako ima svoje, pa neka za svoje pare dobro odluči kako ih troši.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne kazem ja da je nemoguce, samo da ljudi pretjeruju s cijenama. Rijetko naleti dobar bic sa realnom cijenom, i takav se proda za sat-dva. Ovaj hamolj sto masovno dovoze iz EU nije ni za do granapa.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    To da su skupi na oglasima stoji. GT Avalance 3.0 star po dvije tri godine se prodaje po 450 KM, i ne daju ni marke niže, a trebalo bi makar po 70 KM manje da bude.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Skup očuvan bike svakako, ali ovi od 400 - 600km? Ja stvarno ne znam i nisam vidio dobar deal.
    http://www.pik.ba/artikal/4841873/trek-6700-custom/

    Taj je vrijedio svakog feninga. Ko se razumije i vidi opremu na njemu sve mu je jasno. Da sam imao love odmah bi ga uzeo :) Tako se može naći uvijek, ali do dvije milje.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Takav vrijedi do 300km max. GT je precjenjen u svakom pogledu, nov je pet puta bolje kupit.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    A koji to brend bicikala od ovih poznatih nije precjenjen? I pretjerao si s cijenom od 300 KM.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako sam ja svog 2010. platio 620km, kako onda može vrijedit danas više od 300km?
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Tako što jedna konvertibilna marka iz 2010 i 2013 ne vrijedi isto.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
    Gluposti lupaš.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne, neg govorim nešto što je za tvoj mozak izgleda previše da svari, a već od ranije znamo da tvoj mozak dosta toga ne može svarit ;)
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Može moj mozak svarit sve i svašta, ali idiote zatucane nikako.
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

    Mislim da je na kraju najbolje sam si sastaviti bike, bilo da je for fun ili for reason, ako postoje uslovi za to, naravno.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma


    Sam si dokazao u nekoliko navrata ko je idiot zatucani, a sad ću te zamolit da prestaneš spamat.

    Preskupo to izađe da se tako sastavlja, iako jeste fun, al džaba kad je na kraju skuplja pita nego tepsija :D
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Možeš ostat cijelu noć brisat, ali dzaba. Hoću reći da ne možeš nekoga vrijeđat i uzvraćat mu, pa mu onda brisat postove, a da te nije ni uvrijedio. Dakle, napisao sam da nemaš pojma, tj. da si prije mjesec dana kupio bicikl, i da nisi znao razliku između Deorea i Acere npr., i sada glumiš eksperta, govoriš mi da ne mogu svarit neke stvari.

    Naravno, mogu još reći kako si ti pametan momak, pa tebi mjesec dana ne predstavlja ništa da savladaš nešto jednostavno poput bicikla :lol:
     
  20. Juka

    Juka Komšija

    Pih

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017