Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. Lamagician

    Lamagician Komšija

    U većini slučajeva pomaže ako se samo stane i siđe sa bicikla. Odmah više ne budeš interesantan i cuke stanu. A imao sam i ja okršaj s jednim cukom koji je bio brzi od 27 brzina na biciklu pa smo se mlatili njuskom i petom :)
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma nezgodni su pravo i kad bi cuo da prilazi, ja se nebi ni okretao - nego gas :D

    Evo nasao sam nekog "lokalnog" dilera za dijelove ... ima neki amortizer, polovan 200 KM :|
     
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Po svemu sudeći tebi je taj bicikl sa slika ili prevelik ili nepravilno sjedis na njemu (savijeno koljeno kada je pedala na dnu). Zaključujem po visini sica.

    U svakom slučaju, ne isplati ti se u ovo biciklo ulagati, pogotovo ne 200 km za amortizer. I ovaj ti je sasvim dovoljan i može služiti svrsi.

    Kad budeš htio bolje, riješiš se toga, odeš na pik ili cikloberzu i pronađeš bolji bike za sebe ;)

    Pozdrav
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ok, hvala ti drug :)

    Nije ovo moja visina cica, neko je poslije mene zadnji koristio, a lezi bar 3 godine i nemoguce se sjetiti ko je to bio.

    Tesko je naci amortizer zbog debljine cijevi. Moj ram je starih 1 zoll, dok su nova bicikla 1 zoll i 3/8.

    Odem u Pro-bike kod Hareta i vidim ima >mega range kasetu< 23 KM, to cu uzeti i hvala ti na preporuci, bas moras precizirati sta trazis kad kupujes :D

    Onaj diler se nije javio na telefon...ali cim rjesim amortizer, moram kupiti nove sajle i gume :|
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Napokon se nesto i uzelo:

    http://www.crescent.se/cyklar/#filter=s ... =angso-384

    Tzv. Hybrid, vecinom namjenjen za asvalt a posto je grad opkoljen biciklistickom stazom zbog toga je prvenstveno i uzet. Poprilicno lagan biciklo sa prilicno dobrih mehanizmom a dobro se pokazao i na cesti pored kolega iz vise klase. Za sad sam zadovoljan - sad jos nekako skupiti i kupiti off road da se ima za po sume... :)
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma


    Ne treba ti Full suspension osim ako misliš s klopačkih stijena skakati. Kupi kvalitetan polovan hardtail za te pare i budi miran, mani se ovih izleta samo da bi bio cool.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Fully samo od dvije hiljade pa nadalje.
     
  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Dobro su ti napisali. Full mozes ocekivati tek od 2000 KM da je dobar. A ovo Univega od 400 eura je smece.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma znam, ali su ta skupa (obicno) karbon ram, gledao sam jedno u subotu i nemam zelje za tim :D

    Ne znam, puno mi sada 800+ KM za drugo biciklo, mozda ako nadjem sta jeftino i polovno-nemam para toliko sada i prilike da to uvezem prije ljeta minimalno...

    Sada cu samo siri volan, nizu lulu i mega range uzeti na ovaj sto imam, samo da se pokrenem, jer ovako nemam nista.

    Nasao sam finu ekipu za brdsku voznju, isao sam tom stazom nekad pa znam put i nema cuka :D ...

    Valja li Mondia (Svicarska) i Giant ? Ima li neko bicikla ove marke ?
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Giant je medju najboljim. Ta od karbona su ti od 8 do 10 milja.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa koliko bi ti para dao za bike? Trebaš se odlučit šta ćeš i to je to. Kažeš dajem 500 KM i onda tražiš bike, a ne ovako, ne znaš više ni ti šta bi :|
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Zoi drug, to ni sam nisam znao, zato i pitam.

    Ako si pratio moje prethodne postove, napisao sam vecinu.

    Hajd 800 KM sam i razmisljao, ali Giant je 1300 KM i sve su prilike da cu odustati i voziti ovu ragu :D

    Najnize sam nasao Bulls Comp 500 full suspension za 530 KM, ako ja dodjem po njega u Zepce.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa samo reci cifru i reci gdje planiraš vozit bike, tj kako ga planiraš koristiti i to je to ;) Ako hoćeš, dam ti broj od čovjeka koji se bavi time godinama, nećeš fulit ako budeš kod njega kupovao.
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Moze, necu obecati nista, ali ti posalji broj na p.p. i hvala ti puno.
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Frajera ganjale dzukele 10min na trgu Alije Izetbegovica,sto je najsmjesnije,frajer samo ide u krug i tako i oni :smt005
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Gledam ove cijene po oglasima, malo pijace i to. Ljudi su totalno bolesni, apsolutno se ne isplati kupovati polovan bic.
     
  19. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ne bih se složio da se ne isplati kupovati polovan bicikl. Jer polovan bicikl koji košta 2000 KM na piku je nov preko 5000 km odnosno bajk od 1000 KM na piku je u radnji oko 2000 KM....
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Onaj ko namjerava dati 2k ili 5k za bic, on se sasvim sigurno profesionalno ili krajnje ozbiljno (ako ne takmicarski) bavi biciklizmom. Takvih kupaca i bicikala je jako malo po oglasima. Govorim o ovoj entry klasi za normalne ljude, reda do hiljade. Po 5-6 joja se prodaju bicikli stari 10 godina, dok za 6 joja i nesto sice odes u radnju i kupis nov GT sa acera opremom. Ja sam ubjedjen da ce nov acera set nadzivjeti deore star 10 godina, a o prednostima garancije na ovom forumu valjda ne treba govoriti. Trazim bic vec skoro 2 mjeseca, i jednostavno ne mogu da dam 5-6 stoja za nesto sto je preslo 30k kilometara, a uglavnom su takvi. Ljudi misle cim na biciklu pise scott, trek, merida ili gt, da to vrijedi kao golf. Nema cak ni pristojnog genesisa ispod 500KM.