Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Danas gledam, i identična mi je kaseta kao ova što je stavio Pionir. Sad mi je jasno što sam mogao s bikeom uz brdo bez da moram sići sa njega ili slično :D
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ma ovo sto sam ja vozio bio je low-end biciklo tako da je neko od nas imao para (tad) za nesto bolje sigurno bi se osjetila razlika. I ja cu uskoro uzimati novi biciklo pa gledam sta bi moglo da se iskombinuje.
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa i ram je brdski. Vidi se po spustenoj cijevi kod cica. To je kad se npr spustas po kamenju da snizis visinu cica kako bi sacuvao buduce potomstvo :D

    Svidja mi se tvoj bajs :D

    Nego, ako ima neko dobar, a polovan prednji amortizer da se coramo.

    Kod mene je star koju godinu, ali biciklo uopste nisam koristio.

    Problem je ram. Kod mene je ravni ram (ne kao kod Zoia), dok je amortizer dug i previse me dize napred...To je amortizer za Zoi-jev ram...znaci, trebam kraci hod amortizera ili ukupno krace "vile" amortizera...

    Edit, evo kako izgleda ram za amortizer sto ja imam (javim kako se zove ili sifru) :
    http://www.gtbicycles.com/2013/bikes/mo ... /force-3-0
    Ako neko ima ovakav prednji amortizer:
    http://www.trekbikes.com/int/en/bikes/t ... /verve_4/#
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma ovo je asfaltirano, ja sam spominjao radi uspona. Moguće da i jest to što ti kažeš, neuk sam za bicikla, i ovo mi je prvo biciklo da je brend da valja. Do sad su to sve bila ona bicikla po 100-150 KM.

    A viljušku ti možeš kupit naknadno, samo vidiš koje idu za tvoj bike i potražiš u oglasima. Koji je kod tebe bike uopće?
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ne znam :D

    Dobio bajs iz Holandije od rodjaka, on to radio tamo...a bio jedan mali N.N., on dobio metalik sivi...

    Mene niko nista nije pitao :D, ja se naljutim, osmirglam ga i ofarbam u sivo - crnu :D (tada sam furao formulu 1 - McLaren Mercedes-Kimi Raikkonen :D ) ...

    Skupo je to drug da kupujem, slabo ima da neko prodaje i da bi mjenjao, a vec imam 1 koji mi ne odgovara. Ovaj moj amortizer je bio preko 100 KM...imam ja obicne vile, nije to - to :D

    Edit, uslikat cu...
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa prodaj svoju a kupi drugu :) Za stoju do 150 možeš solidnu uzeti za ove normalnije upotrebe.
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Gledao da kupim ovdje (Swe) biciklo, cijene su ogromne (za razliku od onog sto sam ja kupovao u BiH) ali su i bicikla puno bolja (od onih nasih sa pijace i kvazi radnji)

    Da li ima neko da mi preporuci stogod? Gledao sam hibrida, ne skroz tanke gume ali ne i one debele MBT posto je cijeli grad prekriven biciklistickom tako da ne moram deverati po makadamu, cisto po potrebi da mogu.

    Ja sam gledao:

    http://www.scott-sports.com/gb/en/produ ... BCE651FF5F

    I bio je oko 750eura sa full SRAM na sebi, ne sjecam se koji je set bio.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Eto kod nas se nema gdje kupit dobar bicikl. Dobar je taj Scott, mada preskup za tu opremu kao i svaki Scott što je precjenjen. Kod "vas" se može uzet biciklo sa ogromnim popustom ako se radi o prošlogodišnjem modelu, tako da bih ja to ganjao.
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ocigledno me nisi razumio, kazem za razliku od onog sto sam ja gledao i kad sam ja uzimao biciklo kao 'tinejdzer' meni je i onih 275 KM za Apache bilo vrtoglavo, a imao sa biciklo koje me patilo a da ja to nisam znao :) A ganjam i te popuste, obilazim radnje ali ocigledno jos nije pocela rasprodaja, mozda sad za mjesec kada ljepse vrijeme podje (nadam se).

    Ne mora to biti Scott, ovaj mi je zapao za oci jer cijena nije bila ogromna kao kod nekih a ima tu i marki za koje nisam cuo.

    Bas citam da i ovi:
    http://www.chainreactioncycles.com/

    dostavljaju u svedsku pa ako neko, ko se bolje poznaje, ima da preporuci stogod neka puca. Svacije misljenje je dobrodoslo.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma


    biciklo je postalo sminka u gradu kao i sve ostalo izmedju ostalog...

    Po meni zas biciklo ne treba dati vishe od 200-300km(ganjati polovno). ionako velika vecina voza po betonu :)
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ko vozi brdski bicikl od dvije milje sigurno nije da se folira po gradu. Možda ima i takvih, ali skupe bicikle voze uglavnom ljudi koji ih i koriste.
     
  12. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Nažalost, puno raje vozi bicikla i od 2000 kroz vilsonovo radi nekog pokazivanja i sminke...nije da to razumijem ali je to sve cesci slučaj. Ja sam krenuo od GT Avalancha 3.0 misleći da ću se tako vozikati po vilsu i po gradu dok nisam otišao u brdo, pa na veću turu, pa na takmičenje i s razlogom uzeo bike od toliko love.

    Za betona je definitivno dosta 300-400 KM za neki polovan bike.
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    [​IMG]

    [​IMG]

    Evo bicikla. 98% bicikla je 100 % legura aluminijuma :D
    Shimano je sva oprema : Alivio prednji mjenjac, Shimano Tourney zadnji mjenjac, zadnja 7 fazna i prednja 3 zvijezda, kocnice i mjenjac Shimano V serija ...

    Prednji amortizer je RST Gila T5 duzine 47 cm, koji bi mjenjao za kraci, ako neko ima...
    [​IMG]
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma


    Mozda bi ti ... ali vecina ih ne voziu tamo gdje su ta bicikla namjenjena :)
    Samo sto je kod nas prestiz bilo sta imat bolje od drugog....

    ispravi me ako grijesim,.
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Takvih ljudi druze ima svuda :D i nek te to ne sekira.

    Jednom sa se spustao sa Gradista prema Tetovu (brdo veliko) i pukla mi sajla zadnje kocnice. U tom momentu sam pozelio biciklo od milje :D :D
     
  16. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ja bih u tom trenutku pozelio da mi ne otkaze prednja kočnica :)

    Moze se desiti i na bicikl od 1-2-3 milje da kocnica otkaze, ali je rijetkost naravno. A što se tiče sajle, ako je kvalitetnija (skuplja) nece lako puci.

    Očekuje se novi val full suspension i all mountain bicikala u vilsonovom setalistu...ili je bolje rece kompleksasa koji hoce da se pokazu....blistaju im bicikla, cak i gume, nisu zemlje vidjeli a kamoli nekog zajebanog single tracka za sta su ta bicikla i namjenjena.
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    U pravu si :D :D

    Ma pukla sto je bila stara i napregnuta vremenom...to treba redovno odrzavati, a ja se opustio...

    Ja samo neznam kako te sminkere cuke ne napadaju :D

    Gledam kod nas po gradu brdo cuka :smt119 , redovno napadaju bicikliste po Kamberovicu ...
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Neki dan bilo fino vrijeme hajd rekoh da malo provozam bajs po gradu.

    Odem do Holiday Inn-a i kada sam se vracao na Pofalicima prodjem raskrsnicu i idem onako laganao, kad cujem neki lavez pasa i vidim ljudi svi stali i gledaju prema meni. :eek:

    Pogledam iza sebe kad jedno 10tak pasa trci iza mene i laje, nisam mnogo razmisljao da li za mnom trce ili se medjusobno ganjaju i raspalim punom brzinom do Socijalnog.. :shock:

    U Sa je fkt katastrofa sto se tice pasa lutalica na ulicama.
     
  19. stripiii

    stripiii Aktivista

    ako ne mognes nekad da im pobjegnes :D samo ih poprskaj vodom iz boce :D :D
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker