BiH sport - diskusije

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Oct 9, 2008.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Malo su se trgli, ali nije neka sreca... samo me zanima sta ovaj komentator gleda. "Stadion ispunjen do zadnjeg mjesta".
     
    selvin, Esh and aNaToMiC ! like this.
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dzeko zicer promasi, to se ne smije desavati kod nas. Ionako jedva sastave napad.
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    I to je igrao u repki pa je loš. Može biti najbolji veznjak na svijetu, za reprezentaciju je kita. Niko me ne može ubijediti da su uvijek saigrači krivi i da on "ne može" sa njima, iako to što ne može se odnosi i na nesposobnost izvođenja ušljivog kornera ili prekida. O čestim povredama u repki, pogotovo stomačića da ne pričam.

    A Bešić ko Bešić, blentovina vazda i bio. Na 1 dobar potez po pravilu mora uraditi bar 2 loša.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Garant gleda preko Pinka
     
    aNaToMiC !, selvin and Pelikan like this.
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Katastrofa na pinku, slika ko iz doba nadrealista. Jos ja imam dodatni paket za pink+, a tu nema hd pinka. Bitno je da su mi dali 7 "mehkih" kanala...
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sta bi mi bez Dzeke
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Majstorcina! I Saric beton odradio!
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bore se momci nema sta, zasluzeno vodimo. Samo da privedu ovo do kraja.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Gledamo ova pravile lige i vidimo da iz svake lige pobjednik ide na Euro, ukljucujuci D ligu. Sta sprecava neki prosjecni tim da namjerno ispadne u D ligu i kvalifikuje se na EURO preko San Marina i ostalih? Recimo Srbija je vec u C ligi, bolje ispast skroz nego ostati drugi. Onda slijedeci put imas bolje sanse za odlazak.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hrvati izgubili 6:0, potop svjetskih prvaka
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Prvaka? Kad osvojise? Resetovase ih Španci na tvornicke postavke.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Pa ako namjerno gubis padas na ljestvici, budes u losijem sesiru za kvalifikacije za SP i EP, dobijas teze protivnike. A i ako konacno i dodjes do D grupe porazima, ni to ti ne garantuje da ces osvojit cijelu grupu. I opet vazi samo za euro, a na sp ces otic nikad.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sad ce iz A lige ispasti jakih ekipa, znaci bice nemoguce za prosjecan tim proci kroz ligu B do Eura poslije ovog prvog ciklusa. I u C ce ispasti prosjecnih ekipa, pa nece ni tamo biti jednostavno, ali u D su generalno najgore ekipe. Ako sad Slovenija recimo ispadne iz C u D, imace bolje sanse da se kvalifikuje nego kroz prave kvalifikacije. Govorim za ove timove koji nisu dovoljno jaki da prodju kroz regularne kvalifikacije ali su bolji od ove dole buranije u D.
     
  14. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Ne treba zaboraviti da će dosta pobjednika grupa, kako iz lige A tako i B, ostvariti direktan plasman na Euro, preko običnih kvalifikacija, znači da slijedeći u grupi prolazi dalje i zauzima mjesto među Final Four svoje lige.

    Zanimljiva su pravila ove Lige Nacija.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. Esh

    Esh HWB

    Samo malo.. Sad recimo mi budemo u ovoj grupi na kraju prvi, pa se spominjao neki prolaz u top 12? Šta dalje?
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ako smo u svojoj grupi prvi, igramo play off sa ostalim pobjednicima iz B, to je umjesto baraza. Konacni pobjednik iz B ide direktno na Euro. I tako isto za A, C i D.

    EDIT: a dodatno, pobjednici grupa idu u ligu iznad. Tj. Isli bi u A, a najgori iz A idu u B itd.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Uz to pobjednici grupa u ligi A igraju za trofej.
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jos sinoc Baho najavi ligu prvaka na pinku, mislim da je nemoguce nabaviti SD signal al kod nas nemoguce postane moguce :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  19. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Nakon što se završe ova preostala kola prve runde Lige Nacija, bit' će poznati pobjednici svake grupe, zatim kreću regularne kvalifikacije za EP.

    Koliko sam shvatio, prva dva mjesta svake grupe regularnih kvalifikacija za EP vode direktno na EP. (ove grupe će se tek izvlačiti i nemaju veze s grupama Lige Nacija)

    Neke ekipe koje nisu imale sreće u kvalama za EP imat' će priliku za popravni u nastavku Lige Nacija.

    Pobjednici svih grupa unutar svoje lige će igrati mini-turnir, dakle, polufinale i finale. Tako da će svaka od liga (A, B, C i D) dati još po jednog učesnika na EP.

    U slučaju da je prvoplasirana ekipa u grupi već obezbijedila nastup na EP putem regularnih kvala, onda njezino mjesto zauzima slijedeća najbolje plasirana ekipa iz te lige koja se nije plasirala. Velika je vjerovatnoća da će se većina ekipa iz lige A direktno kvalificirati i da ih neće ostati dovoljno kako bi se mini-turnir napravio. U tom slučaju, uskaču najbolje plasirane ekipe iz lige B koje se nisu ni direktno kvalificirale preko regularnih kvalifikacija za EP, a niti su upale u mini-turnir lige B. Isto pravilo važi ako se većina iz lige B kvalificira, onda se dopuna vrši iz lige C itd.

    Mimo svega ovoga, pobjednici svojih grupa će u narednoj sezoni biti unaprijeđeni u slijedeću višu ligu (pobjednici iz lige D idu u C, iz C u B i iz B u A) a ekipe koje budu posljednje u svojim grupama ispadaju u nižu ligu, po istom principu. S time što pobjednici lige A nemaju kud dalje napredovadi a gubitnici lige D nemaju kud niže ispasti.

    I na kraju, nevezano za plasman na EP, pobjednici iz grupa lige A će igrati poseban turnir (Final Four) čiji će pobjednik biti krunisan kao osvajač Lige Nacija za tu sezonu.

    Sorry for the long post, korigujte me ako sam šta pogriješio :)
     
    Last edited: Sep 12, 2018
    aNaToMiC ! and Pelikan like this.
  20. Esh

    Esh HWB