BiH sport - diskusije

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Oct 9, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Nerijeseno da bude i svi sretni :)
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Vec 1-1 :)
     
  3. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Salje mi rodjak sa stadiona poruku, gore ludnica oko 2000 nasih to bakljada... :D

    Sto se tice igre, navodno smo imali 2 ili 3 stopostotne prilike. Sarajevo ne prepoznatljivo, igra od noge do noge, Svedski navijaci zvizde igracima Helsingborga... :|
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Slavija gubi 2-0 kuci, sto znaci da samo Sarajevo ostaje u "igri"...
     
  5. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Jo' ovih pitara :smt003 Janjoš neiskusno dobija drugi žuti na samom početku drugog poluvremena. Pola sata sa igračem manje..
     
  6. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    I naravno, odmah kazna.. :mrgreen:
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Sad bas htjedoh reci "izgleda da su primili" :)
     
  8. Chem

    Chem Komšija

    Sve u svemu nije loše,rezultat koji bi mogao "privući " na koševo još pokojeg navijača i koju markicu u doba recesije :mrgreen:
    Samo se nadam da neće biti, kao i protiv Bešiktaša, razočarenje na Koševu u uzvratnoj utakmici.
    Fine šanse da Romu gledamo u Sarajevu,negdje tako pročitah :roll:


    [​IMG] :roll:

    Edit: obratiti pažnju na grb sarajeva,rezultat nebitan,preuzeto sa drugog portala :smt001
     
  9. zalizani

    zalizani Aktivista

    Poželimo puno sreće i zalaganja bordo timu na domaćem terenu, u uzvratu za sedam dana. :D
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Prvo kolo nase lige:

    Laktaši - Borac 0:2
    Leotar - Rudar 1:0
    Zvijezda - Zrinjski 2:0
    Velež - Travnik 5:0
    Čelik - Željezničar 0:1
    Olimpik - Modriča 2:2
    Sarajevo - Sloboda 1:1

    Pocelo je poprilicno "cisto", gosti su uzeli bodove :)
     
  11. Hansel

    Hansel Komšija

    Iako sam iz Tuzle i kao trebao bih navijati za Slobodu (''kao'' jer ne pratim BH Ligu), sinoć sam više volio da je Sarajevo pobijedilo jer su fakat zaslužili. Ljudi su koliko toliko igrali fudbal dok su igrači Slobode trčali po terenu kao totalni amateri.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Ne bih se slozio. Svaki tim u gostima pokusava da izvuce sto bolji rezultat te se njihova igra razvija u zavisnosti od rezultata. Nakon ranog vodstva, sasvim je logicno bilo da se brane i malo im je nedostajalo da pobjede. Valjda ti je jasno da ne pobjeduje uvijek tim koji je "bolje igrao" ili imao "vise sansi"...
     
  13. Hansel

    Hansel Komšija

    Ni malo se ne slažem sa tobom. Ja sam gledao utakmicu i po nekom svom solidnom poznavanju fudbala i same igre tog sporta kod Slobode sam vidio mnogo nesigurnih i nepreciznih pasova, mnogo kombinacija koje su se odvijale zato što nisu imali ideja. Sarajevo je bez obzira na rezultat bilo sigurniji i zreliji tim.

    A da li mi je jasno da ne pobjeđuje uvijek bolji, nepotrebno je i pitati, pratim fudbal godinama.
     
  14. Esh

    Esh HWB

    I bez obzira na sve to, vrlo malo je nedostajalo da pobjede. Ja ti govorim da je njihova igra zavisila od rezultata, a ti kako god hoces :)
     
  15. Hansel

    Hansel Komšija

    Ma Slobodoa se i nije znala braniti. Kada se ekipa brani treba se lopta vrtiti oko centra terena a ne oko njihovog gola.
    Na kraju krajeva opet bih volio da ove godine Sarajevo osvoji Premier ligu jer klub smatram ''našim'' a za razliku od Slobode i drugih vjerovatno bi ostavili bolji-kvalitetniji dojam u Evropi, što upravo i čine.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Sta je sad problem sa Slobodom, imas neke predrasude u vezi njih? Ljudi su prosle sezone dobro igrali, "zaradili" plasman u Euro takmicenja... Ko su sad "nasi"? Nemoj svasta pisati, molim te.
     
  17. Hansel

    Hansel Komšija

    Sloboda mišljenja i izbora te vlastite predrasude i ''opravdano'' generalisanje klubova pod kategorije ''naši'' i druge.
    Protiv Slobode nemam ništa, zašto bih, ali imam protiv njihove igre. Bio sam na par utakmica Slobode prošle sezone i ne sjećam se ni jedne za koju sam mogao reći da je nadigrana protivnička ekipa. Zadnji put sam bio kada su igrali protiv Čelika i dobili 2:0. Ondje sam vidio sve, samo ne fudbal.
     
  18. perke

    perke Aktivista

    sad kad skontam, i bolje sto Slobodi nisu dali da idu u Evropu... onakvo ubijanje fudbala je sramota za jedan klub koji sebe naziva fudbalskim

    pa cak se i sudija iznervirao valjanjem onog lika i nije ni dao da ga iznesu s terena niti da prekidaju igru, pa mu jos i zuti spuca

    (da se razumijemo, ne navijam za Sarajevo pupupu :D )

    bas me interesuje koliko nas s HWB-a ide na domace tekme? redovno? derbi?
     
  19. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ja sam svake druge sedmice na Hasetu bez obzira sa kime igrali...Moram odmah istaci posto pratim Sarajevo vec duzi niz godina da ova sad ekipa ne bitno od kojih igraca sastavljena, sigurno je jedna od najspremnijih i najuigranijih poslje rata. Znaci govorimo o ekipi Sarajeva, za druge cemo znati u narednih par kola sa kakvim igrackim kadrom raspolazu i koliko su se spremile za sezonu 2009/2010. :mrgreen:
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    zadnji put na derbiu bio cini mi se 2005 protiv Sarajeva na Bilinom.od tad tek ponekad prođem pored stadiona.