BiH sport - diskusije

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Oct 9, 2008.

  1. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ja ne znam ni sta da komentarisem, vezano za ovaj clanak :|
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Nema se tu sta dodati, to je bio marketinski potez, a ocito da ni UEFA nije imala nista protiv toga.
     
  3. Hansel

    Hansel Komšija

    Nekako je, kako se sjecam, vece sljavlje bilo nakon pobjede Belgije. Vjerovatno zato sto se ovjde vec racunalo na pobjedu. Glupo je uopste pisati ''dobar je i bod''. Kao sto hurma rece, igrali smo sa nisko rangiranom ekipom i bilo bi sramota tu racunati na neke kalkulacije.

    U glavnom dobro je. Imamo sansi 50% za prolaz, tj. da dobijemo Grčku ili Ukrajinu. Rusija i Francuska su vec tezi ''zalogaj'' za nas, pogotovo sto ce sudije biti maksimalno strani tih ''velikih''.
     
  4. jeretik

    jeretik Komšija

    Nisam bas siguran da je ovo uradjeno samo radi profita; ako jest, onda je glupo uradjeno. Naime, ovako postoji mogucnost (realna, jer su svi u barazu, jel) da poispadaju sve "jake" nacije. Stavise, ocekujem da ispadnu Francuska, Portugal i Rusija.
    Sto se tice nas, nema brige, bolje da dobijemo Francusku, nego Irsku.

    Ako sam dobro skonto clanak, to jest :lol:
     
  5. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Ne mozemo dobiti Ukrajinu jer je ispod Portugala na ljestvici. Rusija, Francuska, Grcka i Portugal su nam 99% protivnici(ako Portugalci pobjede kilavu Maltu i Grci kilavi Luxemburg).
    Mi cemo biti u drugom sesiru:
    25. Ukrajina
    38. Republika Irska
    46. BIH
    54. Slovenija

    Nova ljestvica ce biti objavljena 16. oktobra ali nece se puno izmjeniti poredak jer Portugal i Ukrajina su udaljeni 8 mjesta jedno od drugog, a ostali definitivno ostaju u svojim jakosnim skupinama.

    A sto se tice sudija i Fife, to su gluposti. Kako je Hrvatska izbacila Engleze, izumitelje nogometa? Zasto ih nisu spasile sudije?

    A sto se tice ovog dirigovanog baraza, Fifa jednostavno zeli poslati najbolje ekipe na svjetsko. Koliko ja znam na rang ljestvici se ne dobivaju dodatni bodovi zbog toga sto se zoves Francuska ili Rusija. Dobivaju se pobjedama. Oni su ta mjesta nosilaca zasluzili.
     
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Bosna Bosna Bosna !!! :D
    Ma koga god dobijemo idemo dalje
    hehe
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Spain's Guiza, Marchena, Puyol, Xavi And Fabregas Out Of Bosnia Clash :smt003
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  9. Mujka

    Mujka Komšija

    pa kad bi pobjedili spance skocili bi 15 mjesta
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Vjerovatno ne.
     
  11. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Trebamo skociti 30 mjesta da udjemo u grupu nosioca. A to se nece desiti ni ako ih pobjedimo 10-0.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dobar clanak,nazalost :(

    pa nije ni Rusija sada nesto,makar se nisu pokazali protiv Njemacke :) a imat cemo za koji dan priliku vidjet kakvi smo protiv neke vece reprezentacije :) a kad smo mogli izbacit Turke koji su bili 3 ako se ne varam na Evropskom,sto nebi mogli nekog drugog ;)
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Rusi su najtezi moguci protivnik po meni, to sto kazes da se nisu pokazali protiv Njemaca si izvukao samo pogledavsi krajnji rezultat, realno su trebali pobijediti.
    Bolje na Francuze sa Domenech-om, najgorim selektorom na planeti, nego na uigrane i kompaktne Ruse.
    Ali mislim koga god da dobijemo barem cemo ga dobro namuciti :D
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Fotka sa sinocnje tekme:

    BH crnac. :smt003

    [​IMG]
     
  15. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Mozda covjek bio na Jablanickom. :smt003

    Citam neke estonske forume, i sad poslije tekme par njih nezadovoljno njihovom igrom, kao nisu ni po golu opucali kako treba... Tada ulijece jedan tip komentarom u smislu:"pa jeste li vi normalni, kao da je sramota izgubiti od Bosne 2:0"...

    Golemo :smt001 :mrgreen:
     
  16. extibo

    extibo Komšija

    Dobar komentar, nema sta. :D
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Joj srce mi ko Treskavica kad sam to procito :smt007
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Mogao si nabacit i citat, onako cisto radi autenticnosti :)
     
  19. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Evo ovdje je negdje, 17 ili 18 stranica, nemam vremena sada da trazim ali lako se nadje koga zanima.
    http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?t=7546
    To samo otvoriti stranicu preko google prevodioca, koji sa estonskog prevodi dosta dobro na engleski. Na hrvatski nisam probao.
    Inace svi komentari na racun nasih su pozitivni ali ono cime su posebno odusevljeni estonci su nasi navijaci. Ima doduse par razocaranih jer nisu vidjeli bakljadu. :smt003 Ja sam dosta iznenadjen koliko znaju o nama i zasto se sutilo do 24. minute, i o borbi protiv saveza, pa i o prijetnji uefe o oduzimanju bodova ako se upali kakva pirotehnika. Ne prica Sgt.Ciro bez veze da je europa uz nas. :smt001 Ja ne znam da li bih znao i sad ubosti Estoniju na karti. :oops: :smt003

    A evo dva komentara sa sa-x foruma koja su me bas razveselila

    Sto smo bili mali, bili smo. :smt003
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    samo da ne bude "ko visoko leti - nisko pada" :cry: