BiH sport - diskusije

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Oct 9, 2008.

  1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Polako . Mene su vec 3-4 prijatelja iznervirala . Sacekaj 2-3 dana ;)
     
  2. Hansel

    Hansel Komšija

    Samo da je usla ona lopta u Lisabonu, nakon prećke i stative...Sve bi bilo drugačije...Kako samo jedan momenat odluči sudbinu...
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ni ja nisam cuo da neko pljuje. Istina da su svi blago razocarani. Meni je samo krivo zbog one stoke na tribinama sto je gadjala sudiju, brukaju drzavu. Krivo mi je i sto je Salihovic prigovorio jer je to sve i pokrenulo. Kako god, portugalci bolji bili, cijelo vrijeme sam se cudio kako su dobro postavljeni.
     
  4. kAcA

    kAcA Aktivista

    Komentar jednog prijatelja: A nama sarma je, a nama sarma je :lol:
     
  5. jeretik

    jeretik Komšija

    Ćiri svaka čast, on je pokušao napraviti neku taktiku i podići moral, ali ja kod naših u ovoj utakmici jednostavno nisam vidio dovoljno želje i ambicije. Mislim da trenutno uopšte nisu svjesni šta su propustili.

    A za fudbal se dugoročno ne brinem, onda kad Amerikanci počnu aktivno ulagati u njega, a hoće, ta sranja (Francuska - Irska) će se prestati dešavati.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    nemoj zezat, momci su trcali ko' bikovi, ja sam se cudio prvih 35-40 minuta, stvarno su dali svoj fizicki maksimum. isto tako, na pocetku tekme su dosta manje nervozni bili neg u Lisabonu, tamo su se samo dodavali u odbrani i pravili neke bas glupe greske, isto da nisu smjeli da napadnu, dok su ovdje od samog starta agresivno poceli. Nazalost, zilion poklonjenih lopti u vidu nabijanja lopte naprijed pa nek se Dzeko & Vedo snadju :(
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Učinjenoj stvari nema lijeka.

    Nakon utakmice (ispred TV-a) sam ustao na noge i aplaudirao nasim momcima. Borili su se, igrali koliko su mogli i znali. Meni su dragi i nemam rijeci prigovora za njih. Bez obzira sto nismo prosli ipak je ovo jedan veliki iskorak naprijed u nasem fudbalu. Svima nam je jasno i prije utakmice da su simpatije glavesina iz FIFA-e na strani Portugala i ako javno izjave da SP nije nesto bez Ronalda i Messija mozete zamisliti kakve razgovore vode iza zatvorenih vrata. Mi smo se morali boriti osim sa dobrom ekipom Portugala i sa predrasudama od strane visokih zvanicnika o jednoj maloj zemlji koja je napravila buru komentara u citavoj fudbalskoj Evropi, pa cak i u svijetu.

    Ja licno nastavljam da bodrim nase momke i nadam se da ce uskoro rezultatima na terenu zacepiti usta glavesinama, da ce navijaci ostati na nivou i biti jos bolji i da cemo daleko dogurati s ovom postavom.

    NAPRIJED ZMAJEVI OD BOSNE!
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne bi na onom ćumezu pomoglo ni 100.000 navijaca. Treba biti realan...
     
  9. nFare

    nFare Komšija

    Joj samo da ne izvucemo Ruse, oni su najgori :lol: .
    Sve u svemu makar smo ispali posteno, od boljeg tima, kako je samo Portugal hladno i sigurno odigrao sinoc i primjer kako su analizirali greske u prethodnoj utakmici i sprijecili nas da napravimo i jednu postenu sansu, radi se sigurno o jednoj od najboljih odbrana u svijetu, pogledati samo gdje ti igraci igraju. Cinjenica je da je par igraca igralo pozicije koje nikad nisu igrali u zivotu i to nije bilo dobro, ustvari nasa igra nije licila ni na sta..
    Ali bolje i ovako ispast, nego na guzove od Francuza.
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa kakvi smo, ja mislim da sudija ne bi ziv sa terena izasao. :lol: Strasno zaista, FIFA MAFIA.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    slažem se,samo kakve veze ima BP sa navijackom pasivnoscu?pa nisu tu dosli samo navijaci iz Zenice,pa da tako napadate ;) i stadion i navijacu su valjali dok smo pobijeđivali,kao i igraci i selektor,sada kada smo izgubili i ispali odjednom nista ne valja.Balkanski mentalitet :roll:
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nije fol u Zenici niti samom stadionu, radi se opcenito o publici. Preko pola navijaca dobije karte, jer su kojekakvi prijatelji saveza, politicari isl. Ovo ostalo sto kupi, cijena je povisoka, pa je i velik procenat ovih koji zapravo kupe kartu sacinjen od lovatora, trebica koji dodju na tekmu samo da budu vidjeni. Postoji i teza da se igra na BP samo zato sto igraci tako zele, i ja to postujem - ali bih zelio da jednom vide kako je odigrati pred punim Kosevom. Iako se radi o olimpijskom stadionu, i tribine su dosta udaljene od samog terena, 35000 ljudi koji navijaju je respektabilna brojka. Stoji i to za mentalitet, svi su turbo-navijaci kad igramo sa Spanijom i Portugalom, ali zato kad igramo sa Estonijom i Armenijom kontaju ljudi ne treba igracima podrska. Reprezentaciju uvijek moramo podrzavati.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Nakon ovog navijanja stvarno je red da se jedna igra na Kosevu, barem kakva prijateljska :D
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Svakako, ali trebalo bi dovuci A selekciju Njemacke, Francuske, Engleske ili Spanije, a ne Irana, Omana ili Dzibutija. Cijena karte ne bi smjela biti veca od 15KM.
    Edit: Naravno nije se moralo dugo cekati, tu su odmah FB incijative: http://www.facebook.com/pages/Vratite-r ... 318?ref=nf :mrgreen:
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne znam bas. Ne znam jesi mislio konkretno na EU fudbal ili nase okruzenje, ali znam iz prve ruke covjeka, britanca, inace milionera koji je htio kupiti Zelju i Sarajevo zajedno, srusiti Kosevo i Grbavicu, napraviti nove stadione elitne kategorije, i kupiti bruku dobrih igraca, ali jebiga seljaci iz svih opcina mu trazili "talove" za kojekakve konsenzuse i dozvole, a covjek nije navikao na takav vid "poslovanja", poslao sve u pm i nastavio dalje zgrtati lovu dalje od ovog jada.
     
  16. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne znam da li je dovoljno biti milioner za te stvari ...
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Bice sljedece godine prijateljska sa Portugalom, to ce biti njihova pripremna za SP :D

    @ Neo, otkud mu ideja da kod nas ulaze pare? :D
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Garant cemo opet imati neku bezveznu grupu.
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Hrvatska
    Srbija
    BiH
    Slovenija
    Crna Gora
    Luksemburg

    8)
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Iz 4. grupe ne bi bilo lijepo dobit Slovence i Belgijance :D A iz druge bi bilo lijepo dobit recimo Slovačku :D

    A otkud to da se sad prave jakosne grupe, zasto se nije cekala lista pred izvlacenje? :)