BiH sport - diskusije

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Oct 9, 2008.

  1. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Cetvrtak :
    Wolfsburg - Heerenveen 5:1 (Dzeko 2x , Misimovic)

    Subota :
    Sturm Graz - Kapfenberg 2:0 (Muratovic)
    PAOK Saloniki - Panionios 2:0 (Muslimovic)

    Sinoc sam bio na derby-u, i ako Zdravko Šaraba (odbrana) zasluzuje poziv u reprezentaciju onda sam ja sir Alex Ferguson za Blazevica. 10 dana do utakmice sa Slovenijom u Mariboru, napad odlican, odbrane nigdje.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Kojem crnom derbiju? Pa zadnji derbi ta dva kluba odigran je kad se igrala ona utakmica za "nesto" i Zeljo uzeo na Kosevu.

    Fol je u tome sto fakat tih odbrambenih igraca nemamo pa sam misljenja da bi bilo bolje pozvat 2-3 momka sto igraju u mladoj pa se koliko-toliko poznaju, nego trzati ove likove sto igraju u "c timovima".
     
  3. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Sve stoji za derby, svake godine nazaduje.

    Sto se tice 2-3 momka iz mlade, i oni igraju utakmicu isti dan, tako da ce to biti malo tesko jer im je selektor onaj glumac Branimir Tulic. Btw mladi igraju protiv Crne Gore u Bugojnu :D
     
  4. FearLess

    FearLess Aktivista

    Ma ima odrbambenih po Evropi. Samo Ciro nema dobar skauting za nase klince. Pa mogao se i onaj Pandza pozvati, pa Maeltic ima njih. STo i Feyza kaze pozvati odbranu mladog tima pa isprobati na prijateljskoj pa viditi ko zadovoljava pa pozvati u A tim.
    Sve se to moze i mora bolje uraditi, nismo dovoljno dobri da mozemo nadoknaditi odbranu.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Pa ima mladih igraca po Evropi, to je sasvim sigurno, no da ima neko da "iskace izvan prosjeka" trenutno, sigurno nema jer bi samim tim igrao za neki poznatiji klub.
     
  6. Zlatan

    Zlatan Komšija

    mislim da to nije logicno, tj da ne mora znaciti da samo u poznatim klubovima ima dobrih igraca siguran sam da su igraci npr hofenhajma bili izvrsni i prije godinu ili cak dvije kad su bili u 2. ligi tj regionalnoj ligi tj kad su bili u nepoznatom klubu
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Pa valjda znas kako smo do sada prosli s tim igracima sto su se prodavali preko reprezentacije :s
     
  8. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    [​IMG]

    Navalili bosanci. Inace radi se o izboru za najboljeg izvodjaca slobodnih udaraca :lol:
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Ma s ove liste je realno Juninho najbolji. Del Piero postigne par golova nakon 5 godina i odmah je najbolji opet, c c c.
     
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Bilo je na sportsport.ba direktan link da se glasa za Sejada :)
    Juninho je najbolji, ne znam što nema Ronaldinha ...
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ballack ? :lol:
     
  12. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Sad zavrsi derby nasih reprenzetativaca u Bundesligi

    Hoffenheim - Wolfsburg 3:2 (Ibisevic pogodak, Salihovic asistencija - Džeko pogodak i asistencija).

    Pored toga jos par propustenih prilika, pogotovo Ibisevica i jedna Dzeke. I Džeko i Misimovic zamjenjeni na sredini drugog poluvremena. Salihovic jos jednom pokazao koliko je vazan igrac Hoffenheima.

    1-0 V. Ibisevic
    http://videos.sapo.pt/uSKprfKIpzS7GkAH4TMd

    1-1 Grafite na asist. Džeke
    http://videos.sapo.pt/gPMpok4PfSbvc4DwInve

    2-1 C. Eduardo
    http://videos.sapo.pt/GifuO4j2gMIbJjzMwFVF

    2-2 E. Džeko
    http://videos.sapo.pt/7wfmdLGLS4f9pMWIWVEs

    3-2 Obasi na asist. Salihovica
    http://videos.sapo.pt/IgMsnmMZbvI1AWrV7pOs
     
  13. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Gledao utakmicu, prvu od Hoffenhaima (u cjelosti). Ibišević ima nejverovatno dobar osjećaj za igru, zna gdje treba biti, otkriva se, prati akcije. Tehnički mora mnogo, mnogo napredovati...
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Pa trebas priznati asistenciju Misimovica za onaj gol Dzeke :)
     
  15. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Ne mogu sve upratiti, trcao sam sa Grbavice da stignem na tekmu :D
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Jesi li vidio kakve potencijalne reprezentativce na "derbiju"?:D
     
  17. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    odigrali smo dobru utakmicu protiv Slovenije

    pojedini navijaci BiH su se, kao i obicno, ponasali kao divljaci :|
     
  18. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Ibisevic for the win :D
    Kolko sam ja pratio nisam vidio nikakvog divljanja :shock:
     
  19. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ma mislim na ono bacanje baklji na teren...to je za mene divljanje :)
    ne treba nam to
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Zao mi je onog momka iz Slobode sto je skrivio dva penala, trudio se definitivno, no mozda i trema, pogresna procjena i slicno. Uglavnom, jasno je da ne smijemo igrati sa jacim reprezentacijama sa onakom odbranom, da se ljudi "namjestaju" na shut u nasem sesnaestercu.

    Dobra je stvar da je Ibisevic konacno pogodio pa da se ne vrsi pritisak na momka oko golova u reprezentaciji, no opet se mora istaci i da je promasio dva zicera, no s ozbirom na dva gola i asistentciju, ide za igraca utakmice.

    Pitam se zasto je Salihovic zamijenjen te uveden treci napadac - da li se radilo o nekoj postedi ili se Ciro iznervirao sto Salihovic nije ubacivao u 16 vec se zezao sa Slovencima. Do Belgije ima jos 3-4 mjeseca i misljenja sam da ako smo u najjacem timu, da Belgija nema sta da trazi na svom terenu, ali ne smijemo se branit kad je, ponavljam, sasvim jasno da je ova nasa reprezentacija - reprezentacija koja igra za gol vise, nikako na rezultat!