Blue Box: The Last Spray @ Gadget.ba

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Pelikan, Apr 8, 2011.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  2. selvin

    selvin Moderator

    Re: roflmao internacional - roflmaodžinica [RELOADED]

    Nidje veze, ja mislio da je makar 3D. Pa ovo smo mi radili na izbornom, koristeci samo win api. Cak sta vise, bolje je bilo. A talenti hoce 15KM za ono.
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Re: roflmao internacional - roflmaodžinica [RELOADED]

    Hajmo skupit 15 KM i metnut je na torrente.
     
  4. kahwedich

    kahwedich Novi član

    Re: roflmao internacional - roflmaodžinica [RELOADED]

    hahaah... e fkt, kako ih nije stid traziti lovu za ovo... evo od mene petaka xD

    link stavljamo u komentar na sarajevo-x hahahah
     
  5. jeretik

    jeretik Komšija

    Re: roflmao internacional - roflmaodžinica [RELOADED]

    Ajd sta kenjate, ko vam je kriv sto se niste sjetili da svoju domacu zadacu pretocite u komercijalnu igru.
    Niko ne kaze da Blue Box valja, ali je Haris pionir. Treba nam jos takvih ljudi.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: roflmao internacional - roflmaodžinica [RELOADED]

    Kakav on i pionir, prve komercijalne igre iz BiH izlazile prije deset godina. Ako ce vec nekog reklamirat, nek reklamiraju 5th floor, ozbiljniji su.

    http://www.5-thfloor.com/
     
  7. jeretik

    jeretik Komšija

    Re: roflmao internacional - roflmaodžinica [RELOADED]


    Koje? Gdje su, a da nisu flash mini igre i besplatni nedovrseni projekti s fakulteta? Daj link.
    Prestanite pricat o 5th Flooru molim vas, oni su dosad izdali samo mini-igre, od kojih su vecinu otkupili i customizirali sa stranih sajtova.

    Umjesto pljuvanja po Harisu, treba stati uz njega i napraviti nesto bolje. I onda bolje i od toga, i sve tako. Tako se gradi scena i trziste.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Re: roflmao internacional - roflmaodžinica [RELOADED]

    Ne studira dzaba politicke nauke, zna prodat muda pod bubrege.
    Jeretik, kad vec spominjes besplatne "nedovrsene" projekte, ne mora znacit ako je komercijalno da je bolje od njih. Cak sta vise, vecina tih projekata su bolji od ove "igre", samo sto se dosad niko nije pravio pametan i predstavio to kao prvu komercijalnu igru u BiH.
     
  9. jeretik

    jeretik Komšija

    Re: roflmao internacional - roflmaodžinica [RELOADED]

    niko nije ni rekao da je bolje, nego samo da je prvo.komercijalno.indie. a da nije mini flash igra. Jednostavno. Meni je žao što je naša prva komercijalna igra s pričom izašla u 2011., ali to je tužna istina i protiv toga se ne može neosnovanim pljuvanjem Harisa Mujkića.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Re: roflmao internacional - roflmaodžinica [RELOADED]

    Djesi Harise nismo te prepoznali...
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: roflmao internacional - roflmaodžinica [RELOADED]

    Ne kontam sta je smiješno, od malih stvari se starta, svi nesto "prdekaju" da znaju praviti u 3d, a nigdje nista u BiH...
    Valjalo je utrošiiti vrijeme na leveling i sve ostalo u igri..Mnoge 2d igre danas nadmasuju one u 3d sučelju..
    Na zapadu se ovakve stvari cijene, zato i imaju milione razvojnih timova koji su krenuli praviti igre na ovom principu..
    Tipično sto god neko krene da radi nešto, naleti na "pametnije profesionalce od sebe" koji su to sve davno programirali tipkanjem po forumima..
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: roflmao internacional - roflmaodžinica [RELOADED]

    Selvin dobro veli. Nasi programeri ocito ne bi dobro profitirali na domacem terenu. Ovdje najbolje zaradjuju pravnici, narodnjaci i klikerasi.
     
  13. Ninja

    Ninja Komšija

    Re: roflmao internacional - roflmaodžinica [RELOADED]

    Probah maloprije onaj njegov novi demo. Ja inače volim 2d platformske igre, čak ponekad trošim pare na njih na PSN-u, ali ovo je užas. I još se onaj Haris usuđuje reći da je igra dovršena. Igra zapne na trenutak svaki put kad pokupiš novčić. Nemaš pojma jesi l' nekog ubio ili je on tebe oštetio. A priča je samo tekst.

    GameMaker je samo alat koji pojednostavljuje kreiranje igara, u njemu se mogu jako dobre igre napraviti. Ali ovo je jednostavno sranje. Haris je vjerovatno vidio priliku da na brzinu zaradi nešto para (vjerovatno će uskoro dobiti neke državne "donacije" za svoj talent, hhh), a s obzirom koliko je navalio na marketing, naći će se budale koje će ovo i kupiti. Neće ih biti puno, naravno, ali uhar je i muha u šupku.
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Link: http://gadget.ba/view/1548/blue-box-the-last-spray
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Evo ja preso demo, beton igra. :)
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    :shock:
    Bilo koja besplatna flash igra je bolja od ovog :(