Call of Duty: Modern Warfare 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, May 16, 2011.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma garant će bit fail ko i ovi zadnjih par cod serijala. Odigrat ćemo sp za 6-7h par frikova će kupit original odigrat 2 mape i past će u zaborav dok ne izađe novi :D
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ja ne znam od kada je odjednom CoD postao ovoliko omražen od strane igrača ? Nakon Battlefield 3 trailera ? CoD 1, 2, MW, MW2 su sve super kvalitetne igre. Bad Company 2 sam probao igrati (single player), nisam mogao preći ni prvu misiju, onu na snijegu, jednostavno nema dinamike i produkcije kao CoD. Još se sjećam Staljingrada u CoD1, onda Belgije i snijega u United Offensive, Afrike i Francuske u dvici, Černobila u MW itd ... Ako je CoD fail, onda ja ne znam kakve su to igre kvalitet !?
     
  3. extibo

    extibo Komšija

    "Kritike" se vecinom odnose na MP, a ne na SP. Ako ti je super kvalitetna igra od 5h SP-a, sta onda podrazumijevas pod manje kvalitetnom igrom?
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    @mobster_1930 jbg tu smo diskusiju vodili na forumu X puta. Svako ima svoje preferense. Meni je lično najvažniji mp, džaba điđe miđe dx11, graficki dizajn i ostalo ako nema ono nešto kao COD1 COD2 ili COD4. SP ionako prekucamo za nekoliko sati. Meni je npr BC2 SP bio ekstra iako MP nisam probao, mnogo bolji je SP od najnovijeg COD kojeg nisam ni završio jer mi nije bio interesantan. To je sve subjektivno jbg.

    BTW svaka igrica na traileru izgleda fenomenalno 8)
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Potpis na ovo :) Za singleplayer je CoD daleko ispred BF serijala, BC2 sam i ja odustao kod misije na snijegu. Od CoD serijala jedino nisam igrao ovaj zadnji, ostalo sve što je pravio IW je valjalo u SP :)
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Najveći hateri CoDa su izgleda BF fanovi kojima je smiješno to što se ne mogu vozila u igri upotrebljavati i taj multiplayer (nikada nisam bio multiplayer igrač) koji je najjača strana BFu. Igra je za mene upravo kvalitet ako ima dobar singleplayer i to je to. Ako je nekome interesantno da se hiljadu puta prepucava na istoj mapi sa istim igračima i da prepričava opet iste te događaje sa istim prijateljima na kafi, čaju čime god već onda stvarno nemam komentara.

    Što se tiče tih 5 sati, to jest malo, ali izgleda da je to smjer u kojem je odavno industrija. Uostalom, to mi i nije problem, jer u tih 5/6 sati nabiju toliku akcije i drame, da mi je igra u rangu najboljih ratnih filmova. Možda bi mi bilo bi mi krivo ako uzimam originale, ali pošto ne uzimam, apsolutno nemam problem sa tim. God bless the Pirate Bay.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Gdje je logika dati 30-40$ za uglavnom neoptimiziranu igricu za koju će izaći milion patcheva u roku godinu dana, preći igru za 5-6h i šta onda? Ponovo prekucati SP? Bolje otići s rajom roštiljati bolji je provod a i jeftiniji.
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ako su filmovi umjetnost (što definitivno jesu), igre su takođe. Ovo je meni jedina vrijednost koju vidim i tražim u igrama, atmosferu koju developeri dočaraju igraču kroz single player, kroz dobru priču, atmosferu, gameplay itd ... Za druge su to očigledno vrijednost kontinuiranog igranja igre i u budućnosti sa drugim igračima (multiplayer), što je sasvim logično i razumljivo. Ovo je za mene apsolutno nevažno. Bez obzira koliko je CoD inferioran u vidu mp u odnosu na BF, meni će uvijek ostati bolja igra zbog odličnog sp-a. To mi je jedino mjerilo. Zbog toga su meni najbolje igre igre tipa Max Payne, Mafia, Half Life, Broken Sword serijal ...
    Upravo kako kažeš, svako ima svoje preferense.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja nikad nisam bio fan BF-a, pa opet kazem da su novi nastavci u CoD serijalu losi. Kvalitet je los, jer se radi o stanci, masovnoj proizvodnji. Zdrava logika ti govori da tako nesto ne moze biti "fresh" i originalno. Nego izbaci igru, patcheve, DLC mape, rinse and repeat. Naravno, postoji hrpa novih igraca CoD-a koji ginu za taj novi nastavak, i takvih je dovoljno da se okrenu masne pare.

    Ja CoD-a nisam igrao dobrih godinu i po (razvalio MW2 SP na Veteranu u roku od 6-7 sati - pazi, to je jedna vecer igranja), i imam osjecaj da bi i noviji jednako lagano presao. Bolesna skriptiranost, "shoot-em-up" dosadni nacin kroz citavu igru, tu i tamo pokoji filmski detalj i po jedna inovacija u svakom dijelu. Doduse CoD realno i nije nesto vise, ali su mi prvi nastavci bili puno drazi srcu. Gaming dani su iza mene :(

    Kinda related:
    [​IMG]

    :D
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sve se okrece MP-u, nema vise SP igranja, barem ne kod ovakvih FPS-ova...njima je cilj da sa dedicated serverima prodaju sto vise originala. Te igre se i kupuju radi online igranja. BF recimo uvodi bolji SP, a CoD ga sve vise razvodnjava.

    Mene bas briga za to, niti me previse interesira. Odigrat cu MW3 SP jednom i mozda ako mi se kad bude dalo jos jednom 2-3 godine kasnije. Takve igre vise i ne zasluzuju. :lol:
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vala upravo odigrao 1-2 sat Black Opsa (Castro i zatvor) radi silnih komentara i igra je ko film, vrhunski izvedeno.
     
  12. extibo

    extibo Komšija

    BO SP je sranje da ne moze biti vece. Konzolitis na svakom koraku.
     
  13. Esh

    Esh HWB

  14. Esh

    Esh HWB

  15. Shenron

    Shenron Komšija

    Ne znam kad sam zadnji put igrao neki SP da je bio toliko dosadan i skriptiran. Uzas. Vjerojatno ce i MW3 imati isti takav SP.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Novi detalji (USA Today):

     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    bit ce max 3 sata igranja, tek onako samo da "prodjes" kroz sp, dok je mp nesto sasvim drugo

    vala da hoce da izbace jos last stand (u BO nema martya), i da zabrane prigusivac za pumparicu, koja je najveca glupost u historiji fps igrica
     
  18. igor.g

    igor.g Komšija

    http://online.wsj.com/article/SB1000142 ... z1NtZMvtx5

    Both Infinity Ward's Rob "FourZeroTwo" Bowling and Activision's Dan "OneOfSwords" Amrich are in damage control mode on Twitter, suggesting that Call of Duty's core online experience will continue to remain free just as it has in past games.

    Eto sta nas ocekuje za BO i MW3, kao i za nastavke koji se stancaju kao spanske sapunice
    Ne bi me cudilo da sljedece godine krenu naplacivati i MP po mjesecu igranja.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Heh, Activision opet na limitu :)
     
  20. Shenron

    Shenron Komšija

    Evo i sluzbeno su objavili press release i stavili u pogon web stranicu.

    U osnovi je sve besplatno, ali neke "napredne mogucnosti" ce se placati. Uopce ne sumnjam da ce hrpa ljudi/djece uzeti premium acc. Postali su kao Apple, sve nanovo otkrivaju, sve je impressive, cutting-edge i slicno.