COD 4 recenzija

Discussion in 'Igre i konzole' started by ColdFire, Nov 6, 2007.

  1. Pasha

    Pasha Komšija

    Izmedju 25-30,nekada tresne na 20 i zna se popeti na 40-45,zavisi od situacije u igri.
    Ne znam na sta tacno mislis kada kazes kakve su ti postavke ali eto klokana je 20%.

    [​IMG]
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    mislio sam na postavke u igri u setingsima za grafiku.
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    Ma sve je low garant, a i ovako je kartica heroj na 1024 izvlaci da je igrivo :)
     
  4. Pasha

    Pasha Komšija

    low naravno. nFare staviti cu je u onu kuglu i postaviti u plakar,sta je jadnica pretrpila sa mnom :D
     
  5. Riddick

    Riddick Aktivista

    Na COD 4 Multiplayer slupao sam desetine sati (Singlplayer fakticki nisam ni igrao, neda mi se...). Graficki igra izgleda dobro, al gameplay je potisnut u drugi plan. Obicni serveri il hardcore svejedno developeri su napravili vise dobrih zajeba:

    Mape izgledaju vjestacki, nemas se gdje sklonuti...

    Recoil u igri fakticki ne postoji!! Oruzije „trza“ bezveze, isto kao i u Crysis, samo da ti oteza nisanjenje. Nema razlike izmedju single i bursta... (preciznije single shot u igri ne postoji) :roll:

    Uveden je: UAV Jammer („legalan“ cheat za sve...), indikator kad nekoga pogadjas, a meci prolaze kroz sve (beton, drvo,... svejedno) :roll: Imas poziciju neprijatelja, imas indikator kad ga pogadjas, a meci prolaze kroz sve... Znaci neprijatelja ne moras ni da vidis da bih ga upucao :smt046

    Ako ostvaris: 3 kills in a row „dobijas“ UAV radar, 5 zracnu podrsku i 7 helikopter kao podrsku. Ovo ne moze biti debilnije!! Npr. starta mapa u modu S&D il Sabotage, u oba moda nema respawn, a neprijatelj pozove zracne napade i pobije pola „tvoje“ ekipe, a onda ide helikopter i dovrsi onu drugu polovinu :smt046

    Stara glupost "Killcam" je ostala, al dobro je sto se moze ugasiti... sto znacajno mjenja gameplay.

    Ima toga jos...

    Za COD 4 Multiplayer sta reci? Obicna arkada za mase, na koju se ne isplati gubiti vrijeme!!

    P.S. Jedino sto valja je sto mozes „Amere“ mlatiti do mile volje :smt003
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Najjace kad pozoves helikopter u onoj maloj mapi gdje imaju samo 2-3 kontejnera :lol:
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma




    da nisi ovo napisao ne bih ni odgovorio.sta to ti na waru igras 15vs15 pa ima mjesta za helice i aristrike? :lol: :lol: :lol: to sto si pub player,tvoja greska,kao sto je nasa sto nemamo odgovarajuci hardwer za crysis :smt003 imas PAM mod,5vs5 i igra postane drugacija od ovoga sto ti napisa.mada ni meni se ne svidja dosta ovoga sto si naveo,pa je zato i ne igram. :smt004
     
  8. mirza_sa

    mirza_sa Aktivista

    mp su u*rali sa pam-om ..
    napravili su moderni cod2 :S
    cod4 not pam ruleZZZZ
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Evo nabacio jaranu Call of Duty koji pravi problem. Znaci u igri zastopa na par sekundi nestane slike i nastavi, tako dva tri puta dok sa crtl+alt+del ne moras ugasiti igru. Zadnji drajveri od grafike, DX i celan install.
     
  10. GW

    GW Moderator

    ATI grafička?
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Yeah.

    Debil, zaboravio sam konfiguraciju.

    Q6600
    2gb
    ATi HD2600pro


    MSI shit od grafike i maticne (MSI P35 Neo).
     
  12. GW

    GW Moderator

    Možda se aktivira ati gpu recover. Isključi je pa vidi šta se dešava u igri.
     
  13. Pasha

    Pasha Komšija

    Kod mene ne valjaju ovi 8,5 catalyst,isto to mi se bas desavalo,nisam mogao ni klokati gpu,tako da sam se vratio na 8,4.

    Vidim da ljudi imaju nekih problema,pa preporucuju staviti 3d refresh rate na disabled.
     
  14. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Kad pokrenem COD4 Multi na Visti izbaci mi poruku "iw3mp.exe has stopped working bla bla...." sta je rec?
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Reinstaliraj drivere od zvucne.
     
  16. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Rijesio sam problem, samo sam ukljucio stereo na real teku u kontrol panelu.
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    treba mi pomoć oko konektovanja na bihnet servere... imam instaliran 1.6 patch i ukucao sam u ikoni od multiplayera u target okvir "connect 195.xxxxxxxx" (isto kao kod cod2) i dođem do mjesta gdje se biraju strane i tu odjednom dobijem ekran sa porukom "server disconnected"... nije valjda da uvijek moram u glavnom meniju na onu tipku, pa u onom screenu ukucavati rukom svaki put "connect 195.xxxxxxxx"? zar nije to prevaziđeno?
     
  18. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Idi Join game, dodaj favorit server i gotovo.
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    evo uradio sam i opet neće... konektuje se, učita mapu normalno i dođe do onog ekrana gdje biram strane i odmah se pojavi crni ekran sa porukom "server disconnected"... fakat ne kontam šta je problem :?
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ocisti modove i mape iz main foldera, pa onda pokreni. To je u CoD2 nekad znalo biti jer se "pokolju" custom modovi.