Colin McRae: DIRT & DiRT 2 & DIRT 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Goranstein, May 24, 2007.

  1. Vincent Valentine

    Vincent Valentine Novi član

    igrica je odlicna samo previse trazi hard diska XD
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    Jel' Crysis žućkast? :)
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Nije zuckast Crysis, Turchini valjda imali mjere u doziranju zute boje :p

    Evo sta znaci pretjerati: kisa, tmurno nebo...a auto gori od sjaja :lol:
    [​IMG]

    zbavio sam full verziju, igra nije losa, jako raznovrsna ali je postala veoma arkadna, ni nalik Collinu 2004. Ali nek se igra, sta ces :p
     
  4. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Evo gledam da će na PS3 damage sistem biti impresivan. Zanima me je li tako i na računaru.
    Evo i video gameplay-a
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    41

    joj vedo vjeruj mi od kako sam ga instaliro ne vozim s tom "kamerom"
    inace ima se volan pa omdah saltam na voznju iz kokpita :)

    Inace da malo su pretjerali, magla ovo ono a najednom refleksije na autu, pitam se odakle dolazi to svjetlo koje se reflektira na autu, kada je svugdje magla i jedva se vidi :)

    Ma prelazi ja preko svega toga i dalje igram :), jednostavno zarazila me do ubera :wink:
     
  6. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    HDR u igrama zna bit iprava fula. Zna mkada su se žalili na HL2: Episode one, da se npr. koža na ruci presijava i blješti.

    Kod fotografija mi se sviđa primjena HDR-a zna fakat uljepšati sliku. Ali ne svugdje, trebaju postojati kontrasti između boja, nebo i sl. (Bar po mom okusu).

    http://www.hdrsoft.com/examples.html
    http://en.wikipedia.org/wiki/High_dynamic_range_imaging

    Na prvom linku, prvi primjer, pogledajte orginalnu i dorađenu sliku - fenomenalno.

    EDIT: Koliko sam iz eksperimenata i opusa primjetio najbolji efekat se dobiva kada postoji kontrast između sivih i drečavih (naranđasto, žuto, zeleno, crveno) boja, onda slika bude fenomenalna.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Colin McRae: DIRT

    Mali tweak za DIRT:

    “I also have DIRT installed, which even on my comp (huge spec) runs rather poorly.”
    it has do with the sound i would guess, do you ahve onboard sound? cause thats where dirt gets to its knees, you can check it, when you turn off sound in windows, and you will see how the framerate gets a huge boost in races with more than one car. there is a tweak available out there, that changes the settings of dirt, so you only hear your cars sound in multiple opponents races. that did the trick.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Colin McRae: DIRT

    Ja stvarno ne znam ima li Codemasters optimizovanu igru, jos kada izadje F1 ima da place svaka konfiguracija :lol:
     
  9. GW

    GW Moderator

    Re: Colin McRae: DIRT

    Toca race driver 2/3.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Colin McRae: DIRT

    Ima GRID, ja je igram sve na max sa 2xAA i ide +50 sliba. Mnogo bolje optimizovana od DIRT-a a koristi njegov unaprijedeni engine
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Colin McRae: DIRT

    Ma kad Codemasters nesto napravi... :D

    TOCA serijal su bile bolesno dobro optimizirane igre.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Colin McRae: DIRT

    dobar je Dirt , samo da malo poprave ono lebdenje auta i bice :mrgreen:
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Colin McRae: DIRT

    Ma ovo mi daje nadu da ce biti i GRID 2 :mrgreen:
    A i DIRT nije beze nimalo
     
  15. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Colin McRae: DIRT

    ma bit ce tih gridova i dirtova ne brini :lol:
    McRae mi je jedan od omiljenih serijala , malo su odlutali sa ovim Dirt .je zabavan ali da je malo hardcore kao sto su jedinica i dvica bile . Dvicu i dan danas odigram :D
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Colin McRae: DIRT

    aha, dvica ima ubjedljivo najbolje ponasanje auta, kad se samo sjetim snjega i driftanja :smt007
    Nije los ni 2005, prije sam ga redovno sa rajom preko Hamachija vozikao.
     
  17. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Colin McRae: DIRT

    Kod dvice mi se svidja kratak load time :D
    04 i 05 nisu za baciti isto . Pogotovo 05 na x-boxu .
    Toca 2 je isto ludnica . Nekad davno naletio sam na igru od Codea ( radjena U enginu Toce 2 ) i koja pokriva samo neki Švedski touring car , mislim da imaju samo volva i saab-ovi (nisam siguran) . Igra je preteska i ubica uz zivce , plus ima tamo neke njihove staze . Moram prekopat arhivu igara pa javim ime .
     
  18. GW

    GW Moderator

    Re: Colin McRae: DIRT

    Ili Corsica... :D
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Colin McRae: DIRT

    DIRT 2 first look:
    http://www.gamespot.com/xbox360/driving ... s;title;2#

    Kazu da ce se ugledati na GRID pa se nece vise online voziti od tacke A do tacke B, vec ce vise auta od jednom biti na stazi, sudari, prestizanja, ala GRID, ma ima da bude ludilo :smt007

    [​IMG]
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    Re: Colin McRae: DIRT

    ljudi ba, kako ovo cudo pokrenuti pod Vistom X64, nema sta nisam probo, nece pa nece! Udjem u igru, sve je OK, onog trenutka kada igra prelazi iz 2D u 3D baca me na desktop sa vec famoznom porukom. Ev vec cijeli sahat se ganjam po netu, nista nije upalilo kod mene. Pa ako ima kakvih u rukavu savjeta da cujem :)