Colin McRae: DIRT & DiRT 2 & DIRT 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Goranstein, May 24, 2007.

  1. iskusni

    iskusni Komšija

    Kod mene vala isti framerate i kada vozim stazu sam i kada na njoj ima 9 dodatnih auta :|
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    eh, ti imas dual-core C2D na 3GHz a ja single-core A64 na 2.16GHz. :mrgreen:

    mislim da je do procesora...
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    Najvjerovatnije. Gledam file-ove i slučajno zapazim da igra podržava do 8 jezgri :D
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    nista onda, dok ne uzmem X2 ili C2D (a to se podobro otegnulo) vozit cu samo trke gdje sam sam. :D
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Daleko ćeš dogurati :roll:
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    ja sam odvozio samo one klasicne relije, niti kanim voziti ono sranje sa vishe vozila, to mi nije reli, zna se sta je reli i tako dalje i da samo da potvrdim dok igra u klasicnom reliju radi ko doxa u 30 fps, fps padne na koljena kada se pocnem ganjat sa drugim......., to su oni nesto zabrljali nije to do procesora..... i u mene je single 3500+ ......
    a to podrska za 8 jezgri je citi marketing nista vishe..........
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    Pa čuj oni zabrljali. To je do proca definitivno. U readme-u fino piše za recommended E6600 :roll:
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vidim igra zahtjevna, mene najviše brine ram. Dakle proc. je 3800+, grafika X1950pro, 1GB DDRII.

    Dakle da ne kupujem bezveze ako će štekat, naravno ne mislim smanjivat detalje :lol:
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    Ako si mislio igrati na max detaljima na 1024x768 ili 1280x1024 nemoj kupovati.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    a gle, vidis da i meni i tebi gadno steka kad ima vise auta, dok iskusnom koji ima C2D ide sve normalno. jos mi imamo jace graficke.

    a bas sam probao sve zivo totalno smanjit, svejedno steka. isti framerate bude. cpu koci. :( i da, nikako nisam uspio izvuc vise od 35FPS, ni kad sam vozim, i to kad su min. detalji. cini mi se da bi bilo isto i da downclockam grafu.

    BTW i meni je rally samo kad sam vozim :D ovo sa vise auta je glupo.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ipak ću je uzet čini se kvalitetna igra. Moće onda ići na medium??
     
  12. iskusni

    iskusni Komšija

    Ma može ići. Na stazama gdje nema puno protivnika ići će ok, a gdje ima imat ćeš drastičan pad framerate-a. Procesor te koči.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ima li normalan Rally mod da se vozi po etapama, ja svakako ne želimnaguravanja sa devetoricom :D
     
  14. Quark_tmn

    Quark_tmn Novi član

    Ima i normalan rally mod ne sikiraj se. Probaj samo da naguras 30-35 FPS-a, jer igra sa tim brojem FPS-a ide kao podmazana, i imas osjecaj kao da se vrti na oko 80-90.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo igram demo jer još full verziju nisam zbavio. Igram 1024x768 sa svim detaljima na high. Lad sam stavio ultra štopalo je do bola, na high sve ide glatko. Kad se trkaš sa bagijima ima ih podosta čak ni tad nije štopkalo.

    Igra ima manu jer je arkada na kvadrat. Colin mi nikad nije bio neka simulacija ali ovo je nevjerovatno. Ni bolid F1 nema onakve kočnice kao kod ovih auta :roll:
     
  16. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Kod mene je na 3800+ X2, 2 GB DDR2-800 i 8800GTS 320 MB demo doslovno "letio".

    Medjutim, zbavim punu verziju, patchujem na 1.1 i tu nastaje belaj. Sve postavke namjestim kao i za demo (sve na high), vozim jednu stazu i u prvom krugu imam 40 fps a u drugom krugu na ISTOM mjestu imam 12 fps i slicno.

    Procitah malo po netu sinoc i ljudi su skontali da je 1.1 patch donio taj problem sa zvukom. Ugasim zvucnu totalno u Device Manager-u (SoundMAX integrisana) i igra ide stabilno na 40-45 fps (cak i u trkama sa vise protivnika)!!!

    Sad cekam neku zakrpu posto bez zvuka i nije neki cejf igrati. :lol:
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    Valjda će izbaciti onaj patch 1.2 uskoro, jer su ga najavili par dana nakon 1.1 :roll: . To bi trebalo da riješi većinu problema.
     
  18. Moncho

    Moncho Komšija

  19. iskusni

    iskusni Komšija

    Gay developeri...
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja igram bez ikakvog patcha i igra mi ide solidno. Nelad zatrza vrlo rjetko. Sve sam na high stavio 1024x768. Nisam ni probao na većoj rezi.

    Inače igra je čista arkada, ali vrlo zabavna. Ja igram na pro težini i dobro se oznojim :lol: Čak se treba igrat i sa set upom
    :lol: